Προς το περιεχόμενο

Χρήματα για ιδιαίτερα


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια σας παίδες!

Είμαι νέος στο φόρουμ κ θα ήθελα να θέσω ένα ερώτημα, αν δεν υπάρχει ήδη βεβαίως ¨

βεβαίως! Ξέρει κανείς να μου πει τι χρήματα παίζουν γενικά για ιδιαίτερα μαθηματα ντραμς?

πάει με την ώρα/μάθημα κλπ? Ετσι μία μέση τιμή πάνω κάτω! Θενκς!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

εξαρτάται από πολλούς παράγοντες:

 

1. Την εμπειρια σου.

2. Τα διαπιστευτήριά σου.

3. Το που γίνεται το μάθημα.

4. Τη συχνότητα του μαθήματος.

 

κλπ...

 

ΔΕΝ είμαι ντράμμερ και δεν μπορώ να σου δώσω έναν αριθμό, αλλά ιδιαίτερα κάνω, και αρκετά, και νομίζω ότι μάλλον είμαι δίκαιος στο πως χρεώνω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομιζω οτι ο φιλος ενδιαφερεται να κανει μαθηματα, οχι να παραδωσει :)

 

Η τιμη ειναι συνηθως ανα μαθημα το οποιο (συνηθως) ειναι μια ωρα. Οι τιμες ποικιλουν αρκετα γιατι αυτος που θα σε διδαξει μπορει να ειναι απο καποιο φοιτητη πο συμπληρωνει το χαρτζιλικι του μεχρι ενα γνωστο καθηγητη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παντως το θεμα ειναι να πας σε εναν καθηγητη που εχει σπουδαιο βιογραφικο σαν μουσικος και να εχει παιξει με μεγαλα ονοματα για να πας και πιο γρηγορα μπροστα. δεν ισχυει αυτο που λενε οι μετριοι μουσικοι γινονται δασκαλοι. μαλλον ισχυει οτι οι μετριοι μουσικοι γινονται και μετριοι δασκαλοι  ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

παντως το θεμα ειναι να πας σε εναν καθηγητη που εχει σπουδαιο βιογραφικο σαν μουσικος και να εχει παιξει με μεγαλα ονοματα για να πας και πιο γρηγορα μπροστα. δεν ισχυει αυτο που λενε οι μετριοι μουσικοι γινονται δασκαλοι. μαλλον ισχυει οτι οι μετριοι μουσικοι γινονται και μετριοι δασκαλοι  ;)

Βασικά διαφωνώ ΚΑΘΕΤΑ με το παραπάνω. σορρυ φίλε... ;)

 

Το ζήτημα δεν είναι μόνο το τι ξέρει ο καθένας και τι βιογραφικό έχει, αλλά και τι ξέρει από διδασκαλία! Το να ξέρεις μουσική δε σημαίνει ότι είσαι και καλός δάσκαλος. Μάλιστα ξέρω αρκετούς μουσικούς με ταλέντο και καριέρα που ως καθηγητές είναι... παπάρες (δεν αναφέρομαι σε Έλληνες...).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμφωνω με τον  ΝΙΚΟLAS .Ολη η ιστορια ειναι οι γνωσεις και η μεταδοτικοτητα .

Καποτε επιχειρησα να διδαξω αλλα επειδη ημουν Φιλοτιμος (ΔΗΛΑΔΗ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΕΧΩ ΔΙΑΒΑΣΕΙ ΤΙΣ ΑΣΚΗΣΕΙΣ πριν ερθει ο μαθητης ) τα παρατησα γιατι ορισμενες φορες ημουν κουρασμενος αλλοτε βαριομουν οποτε ειπα ασε θα βγαλουμε κακο ονομα και τελος .

Το ποσο παει η ωρα ειναι σχετικο αν μπεις στις αγγελιες ισως παρεις μια ιδεα .Υπαρχει και δασκαλος εδω στο ΝΟΙΖ ΠΟΥ ΣΥΜΜΕΤΕΧΕΙ ΣΥΧΝΑ ΣΤΑ THREADS και μπορεις να επικοινωνησεις μαζι του με πμ .Αρκει να καταλαβεις ποιος ειναι .Εμεις εδω δεν μπορουμε να στον υποδειξουμε θα θεωρηθει Διαφημηση .Και πουσαι ρωτα σε κανενα ''ΩΔΕΙΟ'' ΟΛΟ ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΘΑ ΜΑΘΕΙΣ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρκει να καταλαβεις ποιος ειναι .Εμεις εδω δεν μπορουμε να στον υποδειξουμε θα θεωρηθει Διαφημηση

 

μπορείς να του τον υποδείξεις με πμ κι εσύ....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ίσως ήμουν λίγο ανακριβής! Ενδιαφέρομαι να παραδώσω μαθήματα κ όχι να κάνω! Μια κάποια σχετική εμπειρία την έχω γιατί παίζω γύρω στα 11 χρόνια αλλά είναι η πρώτη φορά που επιχειρώ να διδάξω!

Γνωστός γνωστού είναι το σκηνικό κ οπότε είπα γιατί να μη δοκιμάσω!

Κ πριν προλάβει να πει κανείς ότι πάω να βγάλω λεφτά στην καμπούρα αλλουνού, αν δω ότι δεν το χω κ πολύ το δασκαλίκι, δε θα κάθομαι να κοροιδεύω το παιδί!

Αν κ τώρα που το σκέφτομαι δεν ειναι κ κακή ιδέα! ;D ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικά διαφωνώ ΚΑΘΕΤΑ με το παραπάνω. σορρυ φίλε... ;)

 

Το ζήτημα δεν είναι μόνο το τι ξέρει ο καθένας και τι βιογραφικό έχει, αλλά και τι ξέρει από διδασκαλία! Το να ξέρεις μουσική δε σημαίνει ότι είσαι και καλός δάσκαλος. Μάλιστα ξέρω αρκετούς μουσικούς με ταλέντο και καριέρα που ως καθηγητές είναι... παπάρες (δεν αναφέρομαι σε Έλληνες...).

μα δεν ειπα οτι ολοι οι καλοι μουσικοι γινονται καλοι καθηγητες. αν εχεις την δυνατοτητα να μαθεις το επιπεδο των μαθητων που εχει βγαλει σαν καθηγητης καποιος μουσικος εχει καλως αλλα αν δεν μπορεις τι θα κανεις ? ενας μετριος μουσικος και στη διδασκαλια να ειναι καλος απλα θα καταφερει να σου μεταδωσει τις μετριες γνωσεις του.. προσωπικη αποψη παντα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

είναι η πρώτη φορά που επιχειρώ να διδάξω!

Εκτός απο το προφανές ερώτημα, με πόσα είσαι διατεθειμένος να ξεκινήσεις κάτι που δεν

έχεις ξανακάνει, πρέπει να έρθεις και λίγο στη θέση του μαθητή. Εσύ πόσα θα έδινες σε

κάποιον που μπορεί να είναι πολύ καλός αλλά δεν έχει διδάξει ποτέ? 15 ευρώ την ώρα

ας πούμε πως σου φαίνονται?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου