Προς το περιεχόμενο

Ωρες Εξασκησης


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλά, τελευταία είμαι πολύ αφηρημένος , Για κιθάρες , μπασα, μάλλον θα λέγατε, κι εγώ γράφω για πιάνο,

 

sorry

Πιανίστας, Διδάκτωρ Γιουροβιζιονολογίας

με εξειδίκευση στα ΣΥΝΘΕΣΑ'ΙΖΕΡ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 26
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εγώ δεν έχω βγάλει άκρη....με την παρούσα δουλειά που με εξαντλεί υπερβολικά παίζω κάνα μισάωρο με ώρα τη μέρα.Θυμάμαι πάντως το εξής παράδοξο.Οταν είχα χρόνο,ακόμα και όταν ήθελα,πολλές ώρες ήταν "στείρες".Συμβαίνει τώρα κάποιες μέρες να τις πιάσω όλες τις κιθάρες και να το ευχαριστηθώ,άλλες δε βγαίνει κάτι καλό.Παίζει τεράστιο ρόλο η ψυχολογία και η διάθεση.

 

Α! άσχετο.... δε μ'αρέσει καθόλου που το περι ανέμων και υδάτων "θάφτηκε" σα να ντρεπόμαστε γι αυτό.

Μα καθόλου δεν αγαπάς τους ανθρώπους ????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πιστεύω ότι το τί περιλαμβάνει και πώς είναι δομημένη η μελέτη έχει πολύ μεγαλύτερη σημασία από το πόσες ώρες διαρκεί. Μια περίοδο που μελετούσα γύρω στο 2ωρο την ημέρα είδα μά σαφή βελτίωση αρχικά, η οποία όμως δεν συνεχίστηκε, γιατί τα νέα στοιχεία στην όλη διαδικασία της μελέτης ήταν πολή λίγα. Μετά από λίγο καιρό βαρέθηκα και μελετούσα όλο και λιγότερο. Τελικά παίζω μόνο ότι παίζουμε με τους υπόλοιπους στο συγκρότημα, όταν κάνουμε πρόβα. Αν και αυτή τη στιγμή θα έλεγα ότι το έχω παρατήσει σχεδόν τελείως λόγω στρατού...

Fender να πιάνεις, Harley Benton να γίνεται...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο Charlie Parker μελετουσε 10 ωρες την ημερα,τριγυρνωντας στο

σπιτι με το σαξοφωνο..Επειδη στη φαση που ειμαι μελεταω (προσπαθω μαλλον)καποια modes του,μπερδευομαι ολο και περισσοτερο,ολο και

περισσοτερο προσπαθω,οποτε 3-4 ωρες.. :) :lol: !Υπαρχουν μερες

παλι,που δε μελεταω τιποτα συγκεκριμενο,& απλα επαναλαμβανω καποια παλιοτερα στυλ για καμια ωριτσα δυο..Περισσοτερο για να μην χανω επαφη με το οργανο.. :wink:

Οι καλυτερες φασεις παντως ειναι οταν βαζω κομματια και παιζω απο πανω! 8) 8)

feel da FUNK blast

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πίσες ώρες κάνετε εξάσκηση ή γενικότερα έχετε επαφή με το -μουσικό- όργανό σας καθημερινά? Πόσες θεωρείτε ότι είναι αρκετές?
ε,κανα δυο ωρες την ημερα πιστευω οτι ειναι αρκετες για ενα κιθαριστα.παντως αμα αγαπας το οργανο δεν υπαρχει ωραριο.

hell aint a bad place to be...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω αντε να ασχολουμαι μιση ωρα την μερα. και κανα 3ωρο σε προβα την εβδομαδα.

δυστυχως ο χρονος μου πλεον ειναι αρκετα περιορισμενος. :(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου