Προς το περιεχόμενο

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσιευμένο (επεξεργασμένο)
9 λεπτά πριν, Terry RoscoeBeck5 είπε

Χμμμ... άλλη μια "φσιτ-μποινγκ" κιθάρα από αυτές που αρέσουν στο φίλο μου τον Νίκο 😄

Αγορίνα μου έπρεπε να έχει ζήσει τα primes σου στα '60s 😎

 

Μα τα ΕΖΗΣΑ.

Δεν μου φαινεται αλλα ειμαι 85 ετων.

Ειδες η δΙαλιΜΑΤΙκη διατροφη, η ΑΣΚΗΣΗΣ , η μη κατΟχη αΦτοκινητου και πανω απο ολα η κατοχη και συνεχης ΧΡΟΙΣΗ ΤΕΛΕΚΑΣΤΕΡ τι κανουνΕ?

Επεξεργασμένο από Superfunk
  • Χαχα 3

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσιευμένο (επεξεργασμένο)

 Καθε τελεκαστερ ειναι φτιαγμενη απο ΤΙΜΙΟ ΞΥΛΟ, ενω ολα τα μεταλλικα της μερη απο το ΙΕΡΟ ΔΙΣΚΟΠΟΤΗΡΟ.

 

 Οι ριζες της χανονται στο χρονο, ενω ο Leo Fender στο μυστικο του ημερολογιο αποκαλυπτει οτι στην πραγματικοτητα δεν την εφευρε αυτος, αλλα απλα την ανακαλυψε σε ενα ταξιδι που ειχε παει στην Ιερουσαλημ.

 

 Οι κατοχοι της δε, εχουν δωσει ατελειωτες μαρτυριες για τα θαυματα που κανει κατα καιρους, θεραπευει τις αρρωστιες, γιατρευει τη φαλακρα, κανει καλα την ποδαγρα, και χαριζει τουλαχιστον 800 επιπλεον χρονια ζωης.

 

 Η χαρη της εορταζεται απο την εκκλησια μας στις 30 φλεβαρη.

Επεξεργασμένο από manosx
  • Like 1
  • Χαχα 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
46 λεπτά πριν, manosx είπε

Καθε τελεκαστερ ειναι φτιαγμενη απο ΤΙΜΙΟ ΞΥΛΟ, ενω ολα τα μεταλλικα της μερη απο το ΙΕΡΟ ΔΙΣΚΟΠΟΤΗΡΟ.

 

 Οι ριζες της χανονται στο χρονο, ενω ο Leo Fender στο μυστικο του ημερολογιο αποκαλυπτει οτι στην πραγματικοτητα δεν την εφευρε αυτος, αλλα απλα την ανακαλυψε σε ενα ταξιδι που ειχε παει στην Ιερουσαλημ.

Αυτό θα ήθελα να το δω σε ένα Indiana Jones 6- κάτι σαν "Indiana Jones and the adventure of the holly guitar". Aλλά βγαίνει στη σύνταξη ο Ford και θα μείνω με την όρεξη. 

Βέβαια υπάρχει πάντα η πιθανότητα μιας in house, νοϊζικής παραγωγής... Αμέσως- αμέσως σκέφτομαι ότι έχουμε τον κατάλληλο άνθρωπο για το σενάριο- Στράτος, ποιος καλύτερος; Σε ρόλο Spielberg, ο "κινηματογραφιστής" του Noiz, κ. LK. Και όσο για τον πρωταγωνιστή, φυσικά αυτός δεν μπορεί να είναι άλλος από τον άνθρωπο των tele και της δράσης, ο αξιότιμος κ. SF.

Όσο για εμάς τους υπόλοιπους, θα περιοριστούμε σε ρόλους κομπαρσαρίας και αντεφέρ* 😄  

 

*Γενικών καθηκόντων- άντε φερε αυτό και άντε φέρε εκείνο.  

  • Χαχα 3

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ότι θα αναρτούσε θέμα ο Σούπερ Φάνκης για ροζ Γκουίλντ και θα το γυρνούσατε οι υπόλοιποι σε αποκλειστικότητα για Τελεκάστορα , ξεπερνάει κάθε λογική.

 

 

 

 

 

Ρεδεμπανακοιταχτείτε ;

 

😄

  • Συμφωνώ 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, bouzoukleri είπε

Ότι θα αναρτούσε θέμα ο Σούπερ Φάνκης για ροζ Γκουίλντ και θα το γυρνούσατε οι υπόλοιποι σε αποκλειστικότητα για Τελεκάστορα , ξεπερνάει κάθε λογική.

 

Όταν τα λέω εγώ, εσείς με κοροδέβετε ....

 

Ποιοι υπόλοιποι βρε?

Ο ίδιος το γύρισε πρώτος.

 

  • Χαχα 2

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Terry RoscoeBeck5 είπε

άλλη μια "φσιτ-μπόινγκ" κιθάρα 

Δε με νοιάζει τίποτε άλλο σε αυτό εδώ το θρεντ. 

Τέρρυ σε ευχαριστώ.

Από εδώ κ μπρος όλες αυτές οι κιθάρες έχουν όνομα. Που τώρα δηλαδή που το σκέφτομαι πάντα είχαν (τόσο εύστοχος είναι ο προσδιορισμός) , απλώς δε τον ξέραμε μέχρι να τον μοιραστεί μαζί μας ο Τερρυ

  • Like 1
  • Συμφωνώ 1

Αυτος ο δρομος φτιαχτηκε επι countach

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
1 ώρα πριν, bouzoukleri είπε

θα το γυρνούσατε οι υπόλοιποι σε αποκλειστικότητα για Τελεκάστορα , ξεπερνάει κάθε λογική.

Είδες φίλος τι έχει κάνει το ασύστολο ινφλουένσινγκ... Guild βάζει, tele βλέπουμε. 

 

26 λεπτά πριν, vrasidas27 είπε

απλώς δε τον ξέραμε μέχρι να τον μοιραστεί μαζί μας ο Τερρυ

Πάντως ως όρο τον έχω αναφέρει αρκετές πολλές φορές στο παρελθόν- σε ανάλογες κιθαροπεριπτώσεις.

  • Ευχαριστώ 1
  • Συμφωνώ 1

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου