Προς το περιεχόμενο

Βαρέθηκα πια στη Γερμανια


Προτεινόμενες αναρτήσεις

H καλύτερη ψυχοθεραπεία, για όσους χρειάζονται μία, στο παρακάτω μικρό βιντεάκι που είχα ανεβάσει πριν κάποια χρόνια στο κανάλι μου.

"Πατίκωμα Γάτας" λέγεται και δουλεύει πάντα.😌

 

 

  • Like 2
  • Συμφωνώ 1

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, fusiongtr είπε

 

Εντάξει, με κάλυψες.

Το πρόβλημα λοιπόν βρίσκεται στο ότι εκεί δεν θα μπορούσες να βγεις εκτός εαυτού. :classic_tongue:

εκεί δεν θα μπορούσα γιατί θα φοβόμουν αφού θα είχα τέτοια ανασφάλεια.

 Και τώρα φοβάμαι γιατί πάλι έχω ανασφάλεια γιατί μεγάλωσα και δεν είμαι και σε φόρμα, οπότε τώρα μου φωνάζουν στο δρόμο στο αμάξι και τη μηχανή και τους αγνοώ.

 Εμ, έτσι είναι.

Θα βγει ο νεότερος τούμπανο και άμα του ζητήσω τον λόγο θα με κάνει μαύρο στο ξύλο.🤣χαχαχαχαχαχχα🤣

 

 

  • Χαχα 1

Πιανίστας, Διδάκτωρ Γιουροβιζιονολογίας

με εξειδίκευση στα ΣΥΝΘΕΣΑ'ΙΖΕΡ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, cos_dr είπε

θα με κάνει μαύρο στο ξύλο.

 

Δεν ξέρω αν το ξέρεις, αλλά υπάρχουν και άλλοι τρόποι να συνεννοηθείς με κάποιον. :classic_biggrin:

  • Χαχα 1

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, fusiongtr είπε

 

Δεν ξέρω αν το ξέρεις, αλλά υπάρχουν και άλλοι τρόποι να συνεννοηθείς με κάποιον. :classic_biggrin:

Να τον πυροβολήσεις άμα σε προσβάλλει. Το ξέρω.

 Τα δελτία είναι γεμάτα από διάφορους τρόπους συνεννόησης, ο άλλος της είπε σε αγαπώ πολύ προχθές και την μαχαίρωσε 13 φορές. Φαντάσου να τη μισούσε. 🤣

 

  • Χαχα 2

Πιανίστας, Διδάκτωρ Γιουροβιζιονολογίας

με εξειδίκευση στα ΣΥΝΘΕΣΑ'ΙΖΕΡ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, Waterfall-K mk2 είπε

H καλύτερη ψυχοθεραπεία, για όσους χρειάζονται μία, στο παρακάτω μικρό βιντεάκι που είχα ανεβάσει πριν κάποια χρόνια στο κανάλι μου.

"Πατίκωμα Γάτας" λέγεται και δουλεύει πάντα.😌

 

 

Αυτά τα πλάσματα είναι και το δικό μου "καταφύγιο".

Ότι και να γίνει με άλλους ανθρώπους, ξέρω ότι στο τέλος της μέρας, θα έχω μια ζεστή, απαλή, τρυφερή, γούνινη, μαλακιά, γουργουριστή, αληθινή αγκαλιά.

  • Like 2
  • Συμφωνώ 2

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Παράθεση

, ο άλλος της είπε σε αγαπώ πολύ προχθές και την μαχαίρωσε 13 φορές. Φαντάσου να τη μισούσε.

 

Υπαρχουν πολλοι τροποι να δειξεις την αγαπη σου. Αυτος εφαρμοζει τη φαση "Σε αγαπαω τοσο πολυ που οταν σε μαχαιρωνω δε θα σου κοψω ζωτικο οργανο".

 

 Ειναι μια μεθοδος που χαριζει πλουσια σεξουαλικη ζωη, καθως θα σκυβεις να πιασεις το σαπουνι στα ντουζ των φυλακων.

Επεξεργασμένο από manosx
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, manosx είπε

 

 

Υπαρχουν πολλοι τροποι να δειξεις την αγαπη σου. Αυτος εφαρμοζει τη φαση "Σε αγαπαω τοσο πολυ που οταν σε μαχαιρωνω δε θα σου κοψω ζωτικο οργανο".

 

 Ειναι μια μεθοδος που χαριζει πλουσια σεξουαλικη ζωη, καθως θα σκυβεις να πιασεις το σαπουνι στα ντουζ των φυλακων.

Φυσικά, δείχνει την πρόθεση.

Αλλά κάθε πράξη έχει και το ανάλογο τίμημα.

 Εκεί που θα πάει πράγματι, θα νιώσει την αληθινή αγάπη, από πίσω🤣

Πιανίστας, Διδάκτωρ Γιουροβιζιονολογίας

με εξειδίκευση στα ΣΥΝΘΕΣΑ'ΙΖΕΡ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 6/6/2023 στις 3:54 ΜΜ, solega είπε

το λεγόμενο Buchhaltung

 

Στις 6/6/2023 στις 3:59 ΜΜ, solega είπε

Finanzbuchhaltung σε Konzern 

 

Käfer AG

 

 

Άγγελε, για να γυρίσω στο θέμα, αν πας εδώ κάπου για πρόσληψη και τους πεις αυτά, δεν έχεις και πολλές ελπίδες, εκτός και αν η εταιρεία είναι θυγατρική γερμανικής εταιρείας (ακόμα κι εκεί μάλλον απίθανο το βλέπω).

 

Δεν ξέρω τι πιστοποίηση έχεις, αλλά αν την έχεις αποκτήσει στην Γερμανία, μάλλον θα τα βρεις μπαστούνια για να αναγνωριστεί αυτή η πιστοποίηση στην Ελλάδα.

Πρέπει να περάσεις από επιμελητήριο (και ένα σωρό διαδικασίες) και να καλύπτεις τα τυπικά προσόντα.

 

Αυτά που γράφουν τα παιδιά περί ζήτησης λογιστών, αφορούν ανθρώπους με πτυχία, με εμπειρία σε συγκεκριμένες θέσεις, με συγκεκριμένη ειδικότητα, και άριστη γνώση της Ελληνικής πραγματικότητας.

 

Φοροτεχνικός δεν είσαι για να κάνεις δηλώσεις, αλλά ακόμα και αν ήσουν, θα χρειαζόσουν ένα πολύ μεγάλο χρονικό διάστημα να μάθεις τις διατάξεις που ισχύουν, και οι οποίες αλλάζουν κάθε λίγους μήνες.

 

Προσωπικά, στην θέση σου δεν θα πόνταρα στο ότι θα έβρισκα δουλειά πάνω σε αυτό το αντικείμενο, πόσο μάλλον καλοπληρωμένη.

 

Τώρα αν έχεις κάποιες άκρες εδώ (αυτό είναι που μετράει περισσότερο και όχι τα προσόντα), μπορεί να τα καταφέρεις.

 

Αυτά για να έχεις μια εικόνα της πραγματικότητας (που από ότι λες την έχεις).

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

28 λεπτά πριν, fusiongtr είπε

 

 

 

Άγγελε, για να γυρίσω στο θέμα, αν πας εδώ κάπου για πρόσληψη και τους πεις αυτά, δεν έχεις και πολλές ελπίδες, εκτός και αν η εταιρεία είναι θυγατρική γερμανικής εταιρείας (ακόμα κι εκεί μάλλον απίθανο το βλέπω).

 

Δεν ξέρω τι πιστοποίηση έχεις, αλλά αν την έχεις αποκτήσει στην Γερμανία, μάλλον θα τα βρεις μπαστούνια για να αναγνωριστεί αυτή η πιστοποίηση στην Ελλάδα.

Πρέπει να περάσεις από επιμελητήριο (και ένα σωρό διαδικασίες) και να καλύπτεις τα τυπικά προσόντα.

 

Αυτά που γράφουν τα παιδιά περί ζήτησης λογιστών, αφορούν ανθρώπους με πτυχία, με εμπειρία σε συγκεκριμένες θέσεις, με συγκεκριμένη ειδικότητα, και άριστη γνώση της Ελληνικής πραγματικότητας.

 

Φοροτεχνικός δεν είσαι για να κάνεις δηλώσεις, αλλά ακόμα και αν ήσουν, θα χρειαζόσουν ένα πολύ μεγάλο χρονικό διάστημα να μάθεις τις διατάξεις που ισχύουν, και οι οποίες αλλάζουν κάθε λίγους μήνες.

 

Προσωπικά, στην θέση σου δεν θα πόνταρα στο ότι θα έβρισκα δουλειά πάνω σε αυτό το αντικείμενο, πόσο μάλλον καλοπληρωμένη.

 

Τώρα αν έχεις κάποιες άκρες εδώ (αυτό είναι που μετράει περισσότερο και όχι τα προσόντα), μπορεί να τα καταφέρεις.

 

Αυτά για να έχεις μια εικόνα της πραγματικότητας (που από ότι λες την έχεις).

Είναι ακριβώς όπως το περιγράφεις.

η θέση αυτή είναι πολύ σημαντική και στη Γερμανία καλοπληρωμένη. Όμως για την Ελλάδα δε λέει δυστυχώς τίποτα…

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

38 λεπτά πριν, fusiongtr είπε

Αυτά που γράφουν τα παιδιά περί ζήτησης λογιστών, αφορούν ανθρώπους με πτυχία, με εμπειρία σε συγκεκριμένες θέσεις, με συγκεκριμένη ειδικότητα, και άριστη γνώση της Ελληνικής πραγματικότητας.

 

Δεν έχω παρακολουθήσει τη συζήτηση, αλλά δεν μπορώ να πω ότι το παραπάνω ισχυει στο 100%.

Το να δουλεύεις σε λογιστικό γραφείο είναι μια δουλειά στην οποία εκπαιδεύεσαι. Είτε καταχωρείς τιμολόγια, είτε ασχολείσαι με τις προσλήψεις και το ΙΚΑ, είτε με επιδόματα, είτε με δηλώσεις κλπ, χρειάζεται εκπαίδευση στο εκάστοτε πρόγραμμα του γραφείου, όπως χρειάζεται και να προσαρμοστείς στον τρόπο που δουλεύει το συγκεκριμένο γραφείο.

 

Πρόκειται για μια δυσκολη δουλειά, που θέλει γερό στομάχι (ειδικά όταν συναναστρέφεσαι με πελάτες, και με προθεσμίες να τρέχουν συνεχώς). Οι καλοί και παραγωγικοί υπάλληλοι είναι -κατά τόπους- δυσκευρετοι. Κάποιος χωρίς σημαντική εμπειρία μπορεί να μπει στο επάγγελμα, να εκπαιδευτεί και, γιατί όχι, γρήγορα να ανελιχθεί. Μιλάω για λογιστικά γραφεια.

 

Δεν είναι απόλυτα αυτά που περιγράφω, αλλά το βλέπω να συμβαίνει σε γραφεία της ευρύτερης περιοχής μου.

Επεξεργασμένο από gkourmoul1

Γιώργος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου