Προς το περιεχόμενο

Αλλαγή πορείας....


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderator
4 λεπτά πριν, LK είπε

 

Θα είσαι σωστός όταν εσύ πάψεις να είσαι αγενής.

Διοτι,όχι ότι προσβάλλομαι, αλλά εγώ είμαι νομικός και τοποθετούμαι νομικά... όχι νομικιστικα.

Θα δεχόμουν τον όρο (νομικιστικα)  αν σου χα,  κατόπιν προηγούμενης μας συμφωνίας , δώσει το οκ να κάνεις πλάκα με την επιστήμη μου.

Δες στο δίνω το οκ.... διότι εσύ επικαλείσαι "αγένεια", χωρίς να υφίσταται, όταν δεν συμφωνουν μαζί σου.

Είπες ότι ασχολείσαι με τα ναυτιλιακά.Εγω δεν σε είπα ότι ασχολείσαι με βαρκούλες π.χ.

Πρώτον δε σε ξέρω, θυμόμουν ότι υπάρχει κάποιος δικηγόρος εδώ μέσα αλλά απο την υπογραφή σου νόμιζα ότι είσαι φωτογράφος. Άρα ΟΚ, ανακαλώ το νομικίστικα με την υποσημείωση ότι εσύ ήσουν αυτός που απαξίωσες όλο αυτό το πλαίσιο συμφωνιών γράφοντας για μαμάδες κλπ. Οπότε cool.  

ΑΝ θες όμως απάντησε κιόλας: Ότι είναι νόμιμο είναι και ηθικό;

 

Επεξεργασμένο από kpeyos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, fusiongtr είπε

 

Τι θα πει "ηθικό"?

σύμφωνο με την ηθική

Πιανίστας, Διδάκτωρ Γιουροβιζιονολογίας

με εξειδίκευση στα ΣΥΝΘΕΣΑ'ΙΖΕΡ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Η ηθικη ειναι φιλοσοφικος κλαδος, η νομικη ειναι επιστημη, και αυτοι που εμπλεξαν πρωτοι αυτα τα δυο σε μια φραση για να πουνε την παρολα τους ειναι μ*λ*κες πολιτικοι.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, LK είπε

3 κουταλιές του γλυκού. όχι καστανή και τέτοιες αηδίες . Κανονική ΑΣΠΡΗ.

Ο καθενας τα δικα του

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
7 λεπτά πριν, LK είπε

Διότι εσύ επικαλείσαι "αγένεια", χωρίς να υφίσταται, όταν δεν συμφωνουν μαζί σου.

Πού συνέβη αυτό;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, vrasidas27 είπε

Η ηθικη ειναι προσωπικο ζητημα κ συνολο προσωπικων πεποιθησεων . Η δικη μου μπορει να ειναι διαφορετικη απο τη δικη σου. Για την ακριβεια η δικη μου αυριο μπορει να ειναι διαφορετικη απο τη δικη μου χτες.

 

 

Υπάρχουν όμως κάποιες πράξεις που είναι κοινά αποδεκτές και ορθές ή κοινά ανάρμοστες και λανθασμένες στην κοινωνία μας.

 Όσο αφορά τη νόμο πάντως, ότι είναι νόμιμο είναι και ηθικό.

Για να έχουμε μια βάση του πως αντιλαμβανόμαστε την ηθική.

 χαχαχαχαχααχαχαχχ🤣

  • Like 1

Πιανίστας, Διδάκτωρ Γιουροβιζιονολογίας

με εξειδίκευση στα ΣΥΝΘΕΣΑ'ΙΖΕΡ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
1 λεπτό πριν, kpeyos είπε

Πρώτον δε σε ξέρω, θυμόμουν ότι υπάρχει κάποιος δικηγόρος εδώ μέσα αλλά απο την υπογραφή σου νόμιζα ότι είσαι φωτογράφος. Άρα ΟΚ, ανακαλώ το νομικίστικα με την υποσημείωση ότι εσύ ήσουν αυτός που απαξίωσες όλο αυτό το πλαίσιο συμφωνιών γράφοντας για μαμάδες κλπ. Οπότε cool.  

 

Εγώ είπα ότι δεν υπήρχε συμφωνία.Δεν απαξίωσα  το πλαίσιο της συμφωνίας σας.Η απάντηση μου για τις " μαμάδες"  αφορούσε την δική σου τοποθέτηση "ότι είμαι λάθος που λέω ότι δεν είχατε σωστή συμφωνία, και ότι η αδυναμία κατάρτισης συμφωνίας , κατά τα λεγόμενα σου, οφειλόταν στο οτι είχατε να επιλύσετε κάνα σπουδαία νομικό ζήτημα."

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, fusiongtr είπε

 

Η οποία είναι?

Η ηθική.

 Δεν ξέρεις τι είναι η ηθική?

 Έλεος πια!😡

  • Χαχα 1

Πιανίστας, Διδάκτωρ Γιουροβιζιονολογίας

με εξειδίκευση στα ΣΥΝΘΕΣΑ'ΙΖΕΡ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, cos_dr είπε

Υπάρχουν όμως κάποιες πράξεις που είναι κοινά αποδεκτές και ορθές ή κοινά ανάρμοστες και λανθασμένες στην κοινωνία μας.

 Όσο αφορά τη νόμο πάντως, ότι είναι νόμιμο είναι και ηθικό.

Για να έχουμε μια βάση του πως αντιλαμβανόμαστε την ηθική.

 χαχαχαχαχααχαχαχχ🤣

 

Θα διαφωνήσω.

Ένας από τους λόγους ύπαρξης των νόμων, είναι η εξάλειψη αντιδικιών που στηρίζονται στην "ηθική", γιατί αυτή είναι ρευστή, άγραφη, και διαφέρει από άτομο σε άτομο και από κοινωνική ομάδα σε κοινωνική ομάδα.

  • Συμφωνώ 1

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου