Προς το περιεχόμενο

Τι μουσική ακούτε τώρα; XIV


BillTrantos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσιευμένο (επεξεργασμένο)

Άσε ρε Samy, θα βάλω εγώ, μην παιδεύεσαι. 😌 To P.S. το παίζαμε σε όλα τα lives μας όπως είπα, αλλά ποτέ δεν το ηχογραφήσαμε, πλην μία φορά το 2017 μετά από δίωρο set, σαν τελευταίο κομμάτι. Δυστυχώς η απόφαση να κλείσουμε με αυτό δεν ήταν καλή ιδέα, μια και η κάμερα που τράβαγε από τη μεριά του ηχολήπτη σταμάτησε να τραβάει στα 2:50 λόγω φουλαρίσματος της μνήμης.🙄🤬
Παρακάτω το απόσπασμα, εξωτερική ηχογράφηση, οπότε μην περιμένετε σοβαρό ήχο. Παίζω με τα Hammond XK1 & XK1c.🤘

 

 

(κάντε κάτι btw με τα video formats στο NOIZ, προσθέστε κάνα WMV πχ που πιάνει λίγο χώρο, το παραπάνω σε MP4 ή MOV είναι 440ΜΒ)

 

 

 

 

Επεξεργασμένο από Waterfall-K
  • Like 1

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, Αρχή Διαλόγου είπε

Φρέσκο. Μου θυμίζει λίγο JJ Cale

 

 


MK: If I ever get the chance to sit around at home, I return to certain artists again and again….. I like J.J. Cale a lot. I like the rough textures of his records (Rolling Stone, 1985)
 

MK: I listened to a lot to JJ Cale around the time my style was developing. He’s great. He’s very, very special to me (quote to producer John Forte, 1989)

 

  • Ευχαριστώ 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσιευμένο (επεξεργασμένο)

Στο φροντιστήριο Αγγλικών, ένα μεγαλύτερης ηλικίας παιδί άκουσε ότι μου αρέσουν οι Pink Floyd, και μου έφερε ένα δίσκο που περιείχε τη μουσική από μία χορογραφία του Μωρίς Μπεζάρ.Κατά τη γνώμη του περιείχε ηλεκτρονική μουσική - αυτό δεν ήταν ακριβές, αλλά όπως θα δείτε (και θα ακούσετε) ο συνθέτης Πιέρ Ανρί, τις έκανε τις τσαχπινιές του με διάφορα εφέ και ασυνήθιστη (το λιγότερο) ενορχήστρωση.

 

Πρέπει να ήταν μορφή αυτός, είχε συνεργαστεί με διάφορους. Το βίντεο μοιάζει να είναι ξεκάθαρη επιρροή για το μετέπειτα Ζουλούκ του Ιωάννη Μιχαήλ Ζαρ.

 

 

Επεξεργασμένο από trolley

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, trolley είπε

Το βίντεο μοιάζει να είναι ξεκάθαρη επιρροή για το μετέπειτα Ζουλούκ του Ιωάννη Μιχαήλ Ζαρ.

Σαν βίντεο, μπορεί. Σαν μουσική απέχει έτη φωτός μακριά.

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου