Προς το περιεχόμενο

Τι μουσική ακούτε τώρα; XIV


BillTrantos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderator

Πριν 15-20 χρόνια, περνούσα όλα τα ΣΚ με τον πατέρα μου. Συχνά έβαζε Miles Davis και από εκεί κάπου, κάπως, αργότερα κατέληξα στον Bill Evans και έγινα ξανά 8-9 χρόνων, κοιτώντας τον ήρωά μου να μεταφράζει Ρώσους ποιητές στον υπολογιστή με τα φώτα χαμηλωμένα.

 

Είχαμε κάποια κακά νέα από γιατρούς πρόσφατα και το μυαλό παίζει διάφορα παιχνίδια.

 

  • Like 2
  • Λυπάμαι 4

More is more. Yngwie Malmsteen

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

41 λεπτά πριν, BillTrantos είπε

Πριν 15-20 χρόνια, περνούσα όλα τα ΣΚ με τον πατέρα μου. Συχνά έβαζε Miles Davis και από εκεί κάπου, κάπως, αργότερα κατέληξα στον Bill Evans και έγινα ξανά 8-9 χρόνων, κοιτώντας τον ήρωά μου να μεταφράζει Ρώσους ποιητές στον υπολογιστή με τα φώτα χαμηλωμένα.

 

Και μόνο η σκηνή που περιγράφεις, είναι συγκλονιστική.

Σαν να βλέπω ταινία.

Και μου θυμίζει πολύ, δικές μου εμπειρίες (μόνος μου, χωρίς τον πατέρα μου).

 

41 λεπτά πριν, BillTrantos είπε

Είχαμε κάποια κακά νέα από γιατρούς πρόσφατα και το μυαλό παίζει διάφορα παιχνίδια.

 

Εύχομαι να είναι περαστικά Βασίλη.

Επεξεργασμένο από fusiongtr
  • Ευχαριστώ 1

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα κάθε ΣΚ είχαμε τραπέζι στην αυλή και το ρεπερτόριο ηταν συγκεκριμένο.Απο ότι μου έχουν πεί,μιά φορά που έφευγαν οι καλεσμένοι του,πήγα στο τραπέζι και ήπια ότι είχε μείνει στα μπουκάλια απο μπύρα.

Λογικά την επόμενη μέρα στο δημοτικό τα άλλα παιδάκια τραγουδούσαν το "ήταν ενα μικρό καράβι" και εγώ το "υπάρχω".

Τωρα του έχω ένα ραδιάκι στο πατρικό και ακούει,αν ακούει,οτι παίζει.Γι αυτό επέστρεψα και πίσω και άφησα και την μουσική,σαν επάγγελμα.Σου εύχομαι αυτό το οποίο δέν υφίσταται πλέον στην δική μας περίπτωση,να σου πάνε όλα καλά.

  • Like 1
  • Ευχαριστώ 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Ευχαριστώ πολύ παιδιά.

 

Ήξερα όταν έφυγα στο εξωτερικό ότι θα αντιμετωπίσω τέτοιες δύσκολες καταστάσεις κάποια στιγμή, αλλά δεν περίμενα τόσο σύντομα, καλά καλά δε μπήκαμε στον τρίτο χρόνο. Έτσι τα φέρνει η ζωή όμως.

 

Ευτυχώς υπάρχει η οικονομική δυνατότητα και η στήριξη από το ταμείο του για να λάβει την καλύτερη δυνατή φροντίδα.

 

Περιμένω οριστικές διαγνώσεις και επόμενα βήματα για να επιστρέψω μερικές μέρες να είμαι κοντά.

  • Like 7

More is more. Yngwie Malmsteen

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Spyros Delta είπε

Screenshot2023-10-12at19-29-58unnamed.jpg(JPEG480477).png.095ea4a1916564fed632763cd8c5245a.png

Εισαι σιγουρος πως ηθελες να το ποσταρεις σ'αυτο το θρεντ?  🤣

  • Χαχα 2

Αυτος ο δρομος φτιαχτηκε επι countach

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, vrasidas27 είπε

Εισαι σιγουρος πως ηθελες να το ποσταρεις σ'αυτο το θρεντ?  🤣

 

Δεν είχε που να το γράψει.

Πρέπει να ανοίξουμε θρεντ για εκκλησιαστικά είδη.

  • Χαχα 3

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου