Προς το περιεχόμενο

Τι μουσική ακούτε τώρα; XIV


BillTrantos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 λεπτό πριν, Waterfall-K είπε

Γιατί?

 

Δεν το είχα γράψει; ... Μία Μεγάλη Πέμπτη, ενώ είχα αγοράσει τον ως άνω δίσκο, είχαμε πάει οικογενειακώς εις την εκκλησία για να παρακολουθήσουμε την Ακολουθία, το οποίο δεν με ενοχλούσε καθώς πάντα άκουγα τις ψαλμωδίες σαν μουσική... αλλά εκείνη τη χρονιά αίφνης θυμήθηκα το The Apocalypse και το πικάπ στο κεφάλι μου το έβαλε στο auto repeat, φτιάχνοντας μία δίωρη έκδοση με πολλά σόλο και τέτοια. Ωραίες στιγμές.

 

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

H φωνή και η περίεργη προφορά του γερο-Bornemann σήμα κατατεθέν των Eloy. Και φυσικά η ηχάρα που είχαν στα άλμπουμς τους.🙏

 

1981

 

  • Like 1

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, Σαμη Παραγκα είπε

Περιμένεις το νονό να σε φέρει και σοκολατένιο αυγή παλιολουκρητία

Όχι. Έχω να τον συναντήσω καμιά 20ριά χρόνια. Ο νονός μου btw είχε δύο από τα πιο γνωστά καφέ/bar στην Χαλκίδα για πολλές δεκαετίες, και στο σπίτι του είχε το εργαστήριο παρασκευής γλυκών. Οπότε όταν πήγαινα επίσκεψη γινόταν πανηγύρι, έφευγα φορτωμένος. Στα γενέθλια μου επίσης μού έστελνε πράμα, τούρτες κτλ. Ωραίες εποχές...image.gif.1a2ed00cbaa60ab8c83bd8cb642fe44d.gif
Τώρα που ανέφερες τη σοκολάτα, απ'το μεσημέρι σκέφτομαι να παραγγείλω μια τούρτα, δεν ξέρω τι μ'έχει πιάσει σήμερα. 😁

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Waterfall-K είπε


Τώρα που ανέφερες τη σοκολάτα, απ'το μεσημέρι σκέφτομαι να παραγγείλω μια τούρτα, δεν ξέρω τι μ'έχει πιάσει σήμερα. 😁

Δεν πιστεύω να είσαι έγκυος και να μας ξεφουρνίσεις κανά καταρρακτάκι, δεν θα αντέξω η καψερή να ακούω χαμουνδ στερεοφωνικά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

STS: Οι κακοί κυνηγούν τους καλούς, ένας εκ' των οποίων κατορθώνει να βγει στην ξηρά και βρίσκει καταφύγιο σε ένα φορτηγό, στη θέση του οδηγού. Έχοντας επίγνωση του ότι ο συνεργάτης του εξακολουθεί να διατρέχει θανάσιμο κίνδυνο, απόφασίζει να φάει ένα σπιτικό σάντουιτς/κολατσιό που έχει αφήσει ο κανονικός οδηγός του φορτηγού, να βάλει ράδιο να χαλαρώσει, ενώ παρακολουθεί τα πράγματα να πηγαίνουν από το κακό στο χειρότερο (για τον άλλο).

 

Το τραγούδι στο ράδιο είναι το "Che vuole questa musica stasera" (= απόψε ποιος χρειάζεται αυτή τη μουσική;), από τον Peppino Gagliardi. Τραγούδι που έχει χρησιμοποιηθεί σε διάφορες ταινίες. Περισσότερα στο "αφιέρωμα στο ιταλικό τραγούδι", καλά να είμαστε.

 

 

 

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου