Προς το περιεχόμενο

Εγώ δεν πάω καλά ή οι 50αριδες ξεμωράθηκαν ;


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderator
1 λεπτό πριν, LK είπε

Όχι, αυτό είναι cult  και τουλάχιστον γνησιότερα, , οπότε  το προτιμώ από το πρώτο.

 


Εγώ πάλι θα πω ότι ευτυχώς για τη χώρα οι περισσότεροι 50άρηδες έχουν ξεφύγει επιτέλους από αυτό το "cult" που συνοδευόταν και από ένα αντίστοιχο μενταλιτέ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
3 λεπτά πριν, kpeyos είπε


Εγώ πάλι θα πω ότι ευτυχώς για τη χώρα οι περισσότεροι 50άρηδες έχουν ξεφύγει επιτέλους από αυτό το "cult" που συνοδευόταν και από ένα αντίστοιχο μενταλιτέ.

Εγώ θα πώ δυστυχώς και για τους μεν και τους δε .

Και τους cult και τους φοράω μπλουζάκια γκανς ε ροζες, γιατί αν τους αθροίσεις είναι η πλειοψηφία, και περισσεύω εγώ και μερικοί άλλοι , που ματαιοπονούμε να φερόμαστε όπως θα άρμοζε στην ηλικία μας 😆

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
11 ώρες πριν, Κβαντική Διεμπλοκή είπε

Οι Guns το 93 τα έσπασαν άσχετα αν άργησαν 2 ωρες.

Διαφωνώ, αλλά περί ορέξεως...

Για εμένα το '93 αυτοί που τα ΄σπασαν ήταν οι Metallica, αλλά περί ορέξεως... 

  • Like 1
  • Συμφωνώ 2

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Καθε πραγμα στον καιρο του, αυτο ειναι σιγουρο.

 

 Ο σκοπος σε ενα event ειναι να το ευχαριστηθεις.

 

 Υπαρχουν λοιπον event, που δε χρειάζεται τιποτα αλλο για να τα ευχαριστηθεις, παρα μονο να εισαι εκει και να ακους τη μουσικη. Αυτο μπορει να ειναι ενα event με κλασσικη μουσικη, με jazz, ακομα και με καλο ροκ.

 

 Οταν ομως ρε παιδια μιλαμε για hard rock και heavy metal, η οταν μιλαμε για hardcore techno, εκει ρε παιδια δεν ειναι να κατσεις στις πισω θεσεις για να ακουσεις πχιοτητα 😆 Εκει ειναι να εχεις πιει τις μπυρες σου και να μπεις στο mosh pit 😆 να εχεις κουμπωθει και να χορευεις 7 ωρες σερι 😆 γενικα μιλαμε για προβληματικη συμπεριφορα εφηβικης και μεταεφηβικης ηλικιας 😆 εκει μετρανε αυτες οι μουσικες, να σε βλεπουν οι παππουδες και να λενε το εξης:

 

 

 

 Οταν ομως εισαι ΕΣΥ ο παππους, και ειναι και παππουδες στη σκηνη, ε μιλαμε για γραφικοτητες.

 

 

 

  • Χαχα 1
  • Συμφωνώ 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
1 λεπτό πριν, LK είπε

Εγώ θα πώ δυστυχώς και για τους μεν και τους δε .

Και τους cult και τους φοράω μπλουζάκια γκανς ε ροζες, γιατί αν τους αθροίσεις είναι η πλειοψηφία, και περισσεύω εγώ και μερικοί άλλοι , που ματαιοπονούμε να φερόμαστε όπως θα άρμοζε στην ηλικία μας 😆

 


Οι ηλικίες αλλάζουν όπως και τα ήθη. Μπορεί να μας φαίνεται παράξενο και είναι όντως πρωτόγνωρο αλλά είναι μια καινούργια πραγματικότητα. Στις αρχές του 20ού αιώνα, είχε κυκλοφορήσει εφημερίδα με τίτλο για δυστύχημα στο Σύνταγμα που ανέφερε "υπερήλικα ετών 45" 😅 Σήμερα στα 50 πάρα πολλοί ξεκινούν μια δεύτερη ανεμελιά. Τα παιδιά έχουν μεγαλώσει κι έχουν ακόμη σχεδόν άλλη τόση ζωή μπροστά, ιδιαίτερα αν έχουν σεβαστεί το σώμα τους τα προηγούμενα χρόνια. 

Κάποτε επίσης τη χώρα κυβερνούσαν κάτι τύποι που οργάνωναν δημοτικούς χορούς και κατόπιν κάτι τύποι που γέμιζαν τα σκυλάδικα. Σήμερα την χωρα κυβερνάει κάποιος που μέχρι πριν εκλεγεί πρόεδρος του κόμματός του, κυκλοφορούσε με φθαρμένο μπλουζάκι Soundgarden.

 

Οπότε το πώς θα "άρμοζε στην ηλικία μας" έχει να κάνει και πάρα πολύ με όλα αυτά. Προφανώς συγκεκριμένες καταστάσεις απαιτούν ένα επίσης συγκεκριμένο dress code. Κι εγώ άπειρες φορές έχω σκάσει απ τη ζέστη με το κουστούμι μέσα στον καύσωνα, αλλά θα ήταν και άκρως προσβλητικό για όλους τους άλλους που επίσης έχουν βγάλει το δέρμα τους να ντυθώ όπως με βολεύει. Στον προσωπικό μου χρόνο όμως θα κάνω ότι νομίζω και θα ντυθώ επίσης όπως νομίζω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
4 λεπτά πριν, kpeyos είπε

Σήμερα στα 50 πάρα πολλοί ξεκινούν μια δεύτερη ανεμελιά. Τα παιδιά έχουν μεγαλώσει κι έχουν ακόμη σχεδόν άλλη τόση ζωή μπροστά, ιδιαίτερα αν έχουν σεβαστεί το σώμα τους τα προηγούμενα χρόνια. 
 

Κοίτα λοιπόν που φτάσαμε (σωστό είναι αυτό που λες- για την ακρίβεια ΑΥΤΟ ακριβώς πιστεύω ότι οδήγησε και τους 2 φίλους μου να πάνε στη συναυλία - και οι 2 έχουν από δύο τέκνα ....και είναι όλα τους πλέον  φοιτητές).

Ο γάμος τους σε μικρή για τα δεδομένα της εποχής ,όπως λες , ηλικία και η τεκνοποιία ΔΕΝ κατάφερε να τους ωριμάσει...να τους εξελίξει, τους κράτησε στάσιμους με απωθημένα  .....και ναι , παλιμπαιδιζουν.

Αυτό ακριβώς συνέβη.

Και ενώ "εγκλωβίστηκαν" από μικροί σε κατ εξοχήν "μικροαστικά σχήματα" γάμος - παιδιά......όταν ξεπαιδιασαν  ξανα / μανα εγκλωβίστηκαν στην εδώ και καιρό νέα "μικροαστική " μόδα,.....παριστάνω το πουρό ροκ.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
9 λεπτά πριν, manosx είπε

Οταν ομως εισαι ΕΣΥ ο παππους, και ειναι και παππουδες στη σκηνη, ε μιλαμε για γραφικοτητες.

Να θέσουμε ένα πλαίσιο αναφορικά με το "παππούς"- στα πόσα παππουδιάζεις; 😄

 

Πάντως και τώρα με τους παππούδες Purple και τότε με τους παππούδες Sabbath με τον Dio, οι παππούδες "γάζωσαν". Να μη σου πω και για τον 83χρονο Herbie Hancock, που είδα προχτές και έβγαζε τρομερή ενέργεια. 

 

Θεωρώ ότι υπάρχουν παππούδες και "παππούδες"... 

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
Μόλις τώρα, bouzoukleri είπε

Απαντώ στο θέμα με ερώτηση.

Τις πενηντάρες τις έχετε δει;

Γενικά ή τις "είμαι ροκ εν ρολλ"?😆

 

  • Χαχα 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου