Προς το περιεχόμενο

Ποια η γνώμη σας για τις "πτυσσόμενες" τιμές στο market του noiz ;;;


Προτεινόμενες αναρτήσεις

 1ον) Εχουμε ειρηνη, διοτι δεν τρωμε μπομπες στο κεφαλι. Το να λεμε οτι δεν εχουμε ειρηνη επειδη δεν μπορουμε να παρουμε το καινουργιο montage, εκτος απο καραγκιοζιλικι ειναι και ασεβεια στα εκατομμυρια θυματα των πολεμων.

 

 2ον) Το ατομικο κεφαλαιο προαγει την κοινωνια,  με την προυποθεση φυσικα οτι θα το επενδυσεις. Ειτε το κανεις σπιτια, καποιοι θα στεγαστουν- ανεβαινει η προσφορα πεφτουν και οι τιμες, ειτε το κανεις σουβλατζιδικο - καποιοι θα τραφουν, ανεβαινει η προσφορα πεφτουν οι τιμες.

 

  3ον) Δεν πιστευω οτι ο ανθρωπος μπορει να μαθει πραγματα περαν μιας ηλικιας. Δυστυχως οι καμενες φλατζες δεν αλλαζουν αλλα δεν πειραζει, δεν ειναι ολα για ολους.

  • Συμφωνώ 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 130
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

15 λεπτά πριν, cos_dr είπε

Και εγώ. Το ατομικό κεφάλαιο έτσι όπως διατυπώνει και διέπρεψε με τον φόβο μας έφτασε εδώ. Εδω στον ΔΥΤΙΚΌ ΑΠΟΠΑΤΟ😂😂😂

 

Φίλε μου με τη μοναδική λάμψη, δυστυχώς δεν έχεις ρεαλιστική πρόταση σε όσα καυτηριάζεις,

παρά μόνο ευχολόγια και τσιτάτα που μας μάθαιναν παιδιά.

 

Προσωπικά τα πράγματα μου πηγαίνουν πολύ καλά, χάρη στο δικαίωμά μου να διεκδικώ  ότι μου αναλογεί στην ελεύθερη αγορά.

Ποτέ δε θα ήθελα κάποιον να μου φορτώσει ένα σοβιετικό καυσόξυλο για κιθάρα, να μου κάψει τις "δυτικές" παρτιτούρες, να με φυλακίζει για έναν δίσκο των rolling stones και να μου δίνει τον ίδιο πενιχρό μισθό με όποιον άλλον διδάσκει κιθάρα στην χώρα.

 

Σε λίγο καιρό μετακομίζω Ελβετία.

Τότε να δεις πόσο πιο αστεία θα μου φαίνονται τα περί κακού καπιταλισμού😅

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

25 λεπτά πριν, Kanimothrios είπε

1. έχοντας μεγαλώσει με τις αμπελοφιλοσοφίες, τους χαζοσυναισθηματισμούς και τα δήθεν ηθικά πλεονεκτήματα στην Ελλάδα.

 

2. Το ατομικό κεφάλαιο δεν αποτελείται από ύλη.

Αποτελείται από αξίες, παιδεία, κατάρτιση

 

3. και όχι τις μπαρούφες άεργων αρπακολλατζήδων που έχουν πιάσει τα -άντα και τους φταίει μια το σύστημα, μία οι....μπάτσοι και μία ο καπιταλισμός.

 

 

1. Δεν καταλαβαίνω σε τι αναφέρεσαι, πάντως ότι κι αν είναι δεν έχει σχέση με εμένα.

 

2. Προσυπογράφω και με τα δύο μου χέρια. Όταν όμως γράφεις ...

 

47 λεπτά πριν, Kanimothrios είπε

Αυτό που θα έπρεπε να διδάσκεται ένας νέος είναι πως στα πρώτα του χρόνια πρέπει,πέρα από την ανθρωπιά του, να φροντίσει και το ατομικό του κεφάλαιο, ώστε να ωθήσει την κοινωνία την οποία συγκροτεί προς τα εμπρός.

Όχι, ενώ είναι άνευ ιδιότητας, να ασχολείται δήθεν από τους Ζαπατίστας, τους Κούρδους, μέχρι και τη διάσωση των δασών του Αμαζονίου, ενώ δεν έχει καταφέρει να σώσει ούτε τον εαυτό του.

 

 

... είναι σαν θεωρείς ότι δεν έχει αξίες και παιδεία ένας που "ασχολείται δήθεν από τους Ζαπατίστας, τους Κούρδους, μέχρι και τη διάσωση των δασών του Αμαζονίου, ενώ δεν έχει καταφέρει να σώσει ούτε τον εαυτό του".

Δηλαδή η πάρτη μας πάνω από όλα.

Εγώ δηλαδή ο μ@λ@κας που φυτοζωώ, δεν πρέπει να τρέφω συναισθήματα για τα σημαντικά πράγματα που υπάρχουν γύρω μου όπως πχ η καταστροφή των μεγαλύτερων δασών στον πλανήτη.

Ε τότε φίλε μου δεν θα είχα κανένα "κεφάλαιο".

Θα ήμουν άδειο σακί, χωρίς ψυχή.

 

3. Γιατί μιλάς μονόπλευρα?

Μόνο αυτοί είναι οι "άεργοι αρπακολλατζήδες που έχουν πιάσει τα -άντα"?

Δεν είναι οι "σκληρά εργαζόμενοι ημέτεροι"?

Δεν είναι οι "με μπάρμπα στην Κορώνη" επαρχιώτες ή μη, που μπαίνουν στο δημόσιο για να κάθονται και είναι μέρος του συστήματος?

Δεν είναι .... (βάλε ότι θέλεις)?

 

Σταματήστε αυτή την ΤΟΞΙΚΟΤΗΤΑ ρε παιδιά.

 

Κρίμα είναι ΡΕ ΓΑΜΩΤΟ.

 

ΚΡΙΜΑ.

 

EDIT: Είπα δεν θα ξαναγράψω σ' αυτό το νήμα και ξαναέγραψα.

Συγγνώμη, δεν θα επαναληφθεί.

Επεξεργασμένο από fusiongtr
  • Like 1

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά καλά ο WWII και ο Χίτλερ και οι Ιάπωνες, αλλά τελικά οι αγγελίες στο noiz είναι ακριβές η όχι;

  • Χαχα 1

Never give up! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, Kanimothrios είπε

 

Φίλε μου με τη μοναδική λάμψη, δυστυχώς δεν έχεις ρεαλιστική πρόταση σε όσα καυτηριάζεις,

παρά μόνο ευχολόγια και τσιτάτα που μας μάθαιναν παιδιά.

 

Προσωπικά τα πράγματα μου πηγαίνουν πολύ καλά, χάρη στο δικαίωμά μου να διεκδικώ  ότι μου αναλογεί στην ελεύθερη αγορά.

Ποτέ δε θα ήθελα κάποιον να μου φορτώσει ένα σοβιετικό καυσόξυλο για κιθάρα, να μου κάψει τις "δυτικές" παρτιτούρες, να με φυλακίζει για έναν δίσκο των rolling stones και να μου δίνει τον ίδιο πενιχρό μισθό με όποιον άλλον διδάσκει κιθάρα στην χώρα.

 

Σε λίγο καιρό μετακομίζω Ελβετία.

Τότε να δεις πόσο πιο αστεία θα μου φαίνονται τα περί κακού καπιταλισμού😅

 

 

 

Μέσα σε αυτά που περιέγραψα στα προηγούμενα ποστ και αδιαμφισβητητα ισχύουν και συμβαίνουν κρατάμε την ατομικότητα για επιβίωση. Αδιαφορούμε γι αυτά κοιτώντας να φτισχτουμε εμείς για να μην μας νοιαζουν οι τιμές στα σούπερ μάρκετ όσο και να πάνε, να είμαστε ασφαλείς και να πληρώνουμε οσα και να ζητάνε για την υγειά μας, την παιδεία μας και την ασφάλεια μας, και ας γιγάντωνεται η διαφθορά, η διαπλοκή, η αναξιοκρατια, η καταστροφή του περιβάλλοντος, η κατασπαταληση πόρων,η ανθρώπινη εκμετάλλευση, ο σωματικούς και ψυχικός βιασμός και όσο ανεβαίνουμε θα πατήσουμε το κουμπί να πεθάνουν αδιακρίτως 150.000 άτομα και να λέμε δοξάσατε μας γιατί γλυτώσαμε 40.000.000 και ζείτε καλύτερα από την ανατολή. 

 

 Not for me 😂😂😂

Πιανίστας, Διδάκτωρ Γιουροβιζιονολογίας

με εξειδίκευση στα ΣΥΝΘΕΣΑ'ΙΖΕΡ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, Nekkon είπε

Ρε παιδιά καλά ο WWII και ο Χίτλερ και οι Ιάπωνες, αλλά τελικά οι αγγελίες στο noiz είναι ακριβές η όχι;

Είναι λίγο τσιμπημένες οι τιμές. Επειδή ο κόσμος δυσκολεύεται να αγοράσει καινούργια όργανα τα οποία είναι και ακριβότερα λόγω της παγκόσμιας αισχροκερδειας με δικαιολογία τον κορωναιο και τον Πουτιν ενώ στοκσρουν τα πάντα, από φάρμακα μέχρι βίδες, εκτός και αν έχει επενδύσει πολύ ατομικα και το φυσάει πάνω από τον μέσο μισθωτο οικογενειαρχη που όλο και φτωχοποιειται χωρίς καμία θεσμική μέριμνα κλπ. βρίσκουν ευκαιρία να κερδίσουν κάτι παραπάνω με τις τιμές που ζητάνε όσοι πουλάνε μεταχειρισμένα 😂😂😂

 

 

Πιανίστας, Διδάκτωρ Γιουροβιζιονολογίας

με εξειδίκευση στα ΣΥΝΘΕΣΑ'ΙΖΕΡ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 λεπτά πριν, Nekkon είπε

Ρε παιδιά καλά ο WWII και ο Χίτλερ και οι Ιάπωνες, αλλά τελικά οι αγγελίες στο noiz είναι ακριβές η όχι;

 

 

  Οχι ρε, τι ακριβες; Να, τωρα οπου ναναι θα βγαλει ο cosdr το vsynth με 199 ευρω γιατι ειναι κομμουνιστης, θα βγαλει ο fusion 9 βαρελια μπυρες με 20 ρουβλια γιατι ειναι ανθρωπιστης, και η ολη συζητηση γινεται για να ψησουν τον σουπερφανκ να σκοτωσει τις τελε του στα πεντε μετρα.

 

 Μονο αυτος ο Οπενχαιμερ δεν εχω ακομα καταλαβει τι θα πουλησει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, manosx είπε

 

 

  Οχι ρε, τι ακριβες; Να, τωρα οπου ναναι θα βγαλει ο cosdr το vsynth με 199 ευρω γιατι ειναι κομμουνιστης, θα βγαλει ο fusion 9 βαρελια μπυρες με 20 ρουβλια γιατι ειναι ανθρωπιστης, και η ολη συζητηση γινεται για να ψησουν τον σουπερφανκ να σκοτωσει τις τελε του στα πεντε μετρα.

 

 Μονο αυτος ο Οπενχαιμερ δεν εχω ακομα καταλαβει τι θα πουλησει

Το v synth ούτε 100.000 δεν το δίνω. Αυτό που πρεσβεύει σαμ synth είναι ανεκτίμητο για εμένα. 

 Το triton αφού είναι τόσο ακριβά τα καινούργια το δίνω 1000 ευρώ 😂😂😂

 Τόσο ακριβά πια τα workstation, μα τόσο ακριβά και θα ακριβυνουν κι άλλο. Έρχεται νέο ευρωπαϊκό κύμα ακρίβειας και το χρέος των ευρωπαϊκών χωρών αυξάνεται. 

 Η ακρίβεια που θα έρθει από Οκτώβρη θα κλονίσει και θα προβληματίσει ακόμα και τους μεγαλύτερους εοενδυτες του ατόμου τους, θα αρχίσει να τους κακοφαινεται και οδοί πεινάμε θα αρχίσουμε να αφανιζομαστε. 

 Έρχεται ΤΕΡΆΣΤΙΟ ΚΎΜΑ ΑΚΡΙΒΕΙΑΣ. 

 Στην ενέργεια, στο φαΐ, στα φάρμακα. Οmg!! 

 Πάρτε ότι μπορείτε από τις αγγελίες ΤΏΡΑ!!! ΌΣΟ ΠΡΟΛΑΒΑΙΝΕΤΕ🔥🔥🔥🔥🔥🔥

Πιανίστας, Διδάκτωρ Γιουροβιζιονολογίας

με εξειδίκευση στα ΣΥΝΘΕΣΑ'ΙΖΕΡ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

45 λεπτά πριν, cos_dr είπε

...γιγάντωνεται η διαφθορά, η διαπλοκή, η αναξιοκρατια, η ανθρώπινη εκμετάλλευση, ο σωματικος και ψυχικός βιασμός...

Κάτσε να δεις τι μου θυμίζει...🤔Ρε τι μου θυμίζει.....🤔 Μια λέξη είναι ρε γαμώτο, να, εδώ την έχω......🤔 

Μπα, δεν μου βγαίνει με τίποτα....🤔 Σε "-ισμός" πάντως τελειώνει, και έχω την εντύπωση ότι το 1991 μάς άφησε χρόνους (αφού πρώτα και χάρη σ'αυτόν μάς άφησαν χρόνους καμιά 100ριά+ εκατομμύρια θύματα).  
Που θα μου πάει, θα το θυμηθώ....🤔

 

 

Επεξεργασμένο από Waterfall-K mk2

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

37 λεπτά πριν, fusiongtr είπε

 

1. Δεν καταλαβαίνω σε τι αναφέρεσαι, πάντως ότι κι αν είναι δεν έχει σχέση με εμένα.

 

2. Προσυπογράφω και με τα δύο μου χέρια. Όταν όμως γράφεις ...

 

 

... είναι σαν θεωρείς ότι δεν έχει αξίες και παιδεία ένας που "ασχολείται δήθεν από τους Ζαπατίστας, τους Κούρδους, μέχρι και τη διάσωση των δασών του Αμαζονίου, ενώ δεν έχει καταφέρει να σώσει ούτε τον εαυτό του".

Δηλαδή η πάρτη μας πάνω από όλα.

Εγώ δηλαδή ο μ@λ@κας που φυτοζωώ, δεν πρέπει να τρέφω συναισθήματα για τα σημαντικά πράγματα που υπάρχουν γύρω μου όπως πχ η καταστροφή των μεγαλύτερων δασών στον πλανήτη.

Ε τότε φίλε μου δεν θα είχα κανένα "κεφάλαιο".

Θα ήμουν άδειο σακί, χωρίς ψυχή.

 

3. Γιατί μιλάς μονόπλευρα?

Μόνο αυτοί είναι οι "άεργοι αρπακολλατζήδες που έχουν πιάσει τα -άντα"?

Δεν είναι οι "σκληρά εργαζόμενοι ημέτεροι"?

Δεν είναι οι "με μπάρμπα στην Κορώνη" επαρχιώτες ή μη, που μπαίνουν στο δημόσιο για να κάθονται και είναι μέρος του συστήματος?

Δεν είναι .... (βάλε ότι θέλεις)?

 

Σταματήστε αυτή την ΤΟΞΙΚΟΤΗΤΑ ρε παιδιά.

 

Κρίμα είναι ΡΕ ΓΑΜΩΤΟ.

 

ΚΡΙΜΑ.

 

EDIT: Είπα δεν θα ξαναγράψω σ' αυτό το νήμα και ξαναέγραψα.

Συγγνώμη, δεν θα επαναληφθεί.

 

1. Σε ότι έγραψα δεν αναφέρομαι σε κάποιο μέλος συγκεκριμένα.

 

2. Όχι, το ατομικό κεφάλαιο δεν είναι η πάρτη μας.

Είναι η αποδοχή, ότι πρώτα θα είμαι σε θέση εγώ σαν άτομο σε θέση να είναι θετική η αλληλεπίδρασή μου με οικογένεια, φίλους, γειτονιά, εργασία, κοινωνία.

Πρώτα θα προσπαθήσω να σώσω το δάσος πάνω από το χωριό μου, την πόλη μου και μετά θα έχω αποψάρα και δήθεν δράση για πράγματα που δήθεν ξέρω και εκτυλίσσονται χιλιάδες χιλιόμετρα μακριά.

Όταν δεν είσαι σε θέση να συνεισφέρεις ούτε στη γειτονιά σου, δεν πας να το παίξεις σωτήρας του πλανήτη.

 

3. Α, δεν κάνω διακρίσεις.

Οι "ότι δηλώσεις είσαι" ημέτεροι με μπάρμπα στην Κορώνη,κ.λ.π. είναι ξεκάθαρα φύρα.

 

Εγώ αν τα έχω με κάποιους, είναι με την δήθεν πνευματική πρωτοπορία των τελευταίων δεκαετιών,

που από την Εκάλη και τα ιδιωτικά κολλέγια, κήρυτταν  πράγματα που οι ίδιοι φυσικά δεν έπρατταν

 και δημιούργησαν μια ελληνική κοινωνία μετρίων αμπελοφιλόσοφων, με μετεμφυλιακά σύνδρομα, αντισυστημικές φανφαρες,κ.λ.π.

Μη με βάλεις να γράψω και για τους άλλους, το ίδιο απεχθείς μου είναι..

 

  • Συμφωνώ 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου