Προς το περιεχόμενο

Προτασεις για εξοπλισμο live


Spyros Delta

Προτεινόμενες αναρτήσεις

14 λεπτά πριν, MGs είπε

Αν και δέν θα ήθελα να φανταστώ τι θα ακουστεί απο αυτά τα ηχεία,προτείνω rcf.Οτι σηκώνει η τσέπη σου.Οι χαμηλές σειρές είχαν καλύτερη συμπεριφορά σε ανοικτούς χώρους,απο τα αντίστοιχα της Jbl.Και η jbl θα σου κάνει δουλειά απλά τα sub της,την παίζουν πιο εύκολα σε διάρκεια χρήσης. 2x15 δορυφόρους με τα η τό sub.

Και ένα sub είναι αρκετό σε μιά γωνία.

Εκτός αν καλέσεις τον skrillex.

Roof garden είναι,πιστεύω χαλαρά,πολιτισμένα.

 

 

Για dj μου πρότειναν αυτό

https://www.thomann.de/gr/the_box_dsx_power_bundle.htm

Η γνώμη σου;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, Spyros Delta είπε

Για dj μου πρότειναν αυτό

Δεν τα ξέρω,δέν τα έχω ακούσει,το sub δέν έχει crossover,οι δορυφόροι λένε full range χωρίς να γράφουν τι συχνότητες καλύπτουν.Μπορώ να φανταστώ τον λόγο.

Αν με ξέρεις απο εδώ μέσα,θα ξέρεις οτί είμαι αιρετικός και αρκετές φορές εχω οδηγηθεί στην πυρά για λιγότερα.

 

Ηρθε η στιγμή να γίνω πάλι.

 

Αν αυτά τα 2χ 12inch στα sub κατεβαίνουν μέχρι 31,5 hz,εγώ κατεβαίνω χωρίς μπουκάλες στα 2 χιλιόμετρα για καρτέρι και βγάζω 2 τόνους ψάρι στον αφρό,καρφωμένο σε πιρούνι.

Τα "σκουπίδια" απο πίσω θα μέτρησαν.

 

Για να μήν πιάσω τα full range 12άρια ηχεία.Για να πιάσεις 40-20.000 θές καλά (15inch τουλάχιστων 1 μεγάφωνο μέσα) 3 way speaker.

Αυτά δέν γράφει τι είναι αλλά θα υποθέσω μόνος μου.Είναι one way or another και τα σχεδίασε η Blondie και καλύπτουν το φάσμα που ακούει τώρα στα 77 της,ζωή να έχει.

 

Ενα 15" sub με crossover/low-high pass,2 δορυφόρους 12" απο rcf η jbl,εγώ αυτό θα προτιμούσα σε σχέση με το παραπάνω,χώρις δεύτερη σκέψη.

Και μια μονάδα eq.Ενα dbx μια χαρά είναι.

Μίξερ pioneer η allen & heath.Τίποτα άλλο.

Πιο basic δέν γίνετε.

 

 

 

 

 

 

Επεξεργασμένο από MGs
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου