Προς το περιεχόμενο

Greece's Eurovision 2024 - Μια νέα εποχή για το ελληνικό τραγούδι - Μετα-Τραπ εποχή


Άγιος

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Guru
13 λεπτά πριν, Waterfall-K είπε

Δεν πειράζει, θα το δούν μόλις ξυπνήσουν ο Superfunk, o Trolley και 2-3 άλλοι, οπότε δεν πάει χαμένο.

 

το είδα κι εγώ κι επειδή ακριβώς είναι ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ, πλην του νέου συμψηφισμού που επιχειρείται (ασυνειδήτως θέλω να πιστεύω εκ της παράγκας του Σάμυ), θυμώνω ακόμα περισσότερο με την χαμένη δυνατότητα να πάνε τα φράγκα του λα-γ-ού σε κάτι αξιόλογο και τηρουμένων των αναλογιών του θεσμού "ποιοτικό" κι όχι πάλι γιούργια στα τα τα τα κιτς-ούργια...

 

ακόμα κι αν δεχθώ αξιωματικά για την ανάγκη της συζήτησης, ότι όλο αυτό ως πρόθεση είναι μια σάτιρα στα τα τα τα κακώς κείμενα μας, δεν παύει να και είναι δείγμα παράλληλης δυνητικής νοητικής ανεπάρκειας στην εποχή μας με όλα αυτά που έχουμε τραβήξει, το να τα "διατυμπανίζουμε" εκτός του οίκου μας... στα καθ ημάς σε Λαζοπουλικο-αρβύλες κλπ εκπομπές μπορεί να καθίστανται τα πράγματα από διασκεδαστικά έως και διδακτικά... παραέξω όμως τα ίδια κατά την ταπεινή μου γνώμη είναι ανερμάτιστες πράξεις hype αυτοχειρίας που θα καταλήξουν στην καλύτερη "καταλύτης" μιας μερίδας του διεθνούς λούμπεν κοινού της Eurovision... πράγμα που δεν ξέρω εσάς αλλά εμένα με προσβάλει αν είναι ο στόχος...

 

ΥΓ άντε πάλι δεν θα δουλέψω σήμερα καθώς ξύνομαι στην γλίτσα της Σατι και της παρέας της (που γράφει ιστορία; να το δω κι αυτό)...👾

 

 

 

 

δεν μιλάω αν δεν ξέρω... η σιωπή (μου) είναι χρυσός (στην τσέπη του άλλου)...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
6 ώρες πριν, npap είπε

 

μάλιστα... 20 χρόνια εδώ και δεν ξέρεις τι ώρες δουλεύω; μεγάλη σημασία μου έδινες... 🙄

 

 

Οι καλλίτερες ώρες για εμένα, για δουλειά είναι 04:00 με 07:00.Απόλυτη ησυχία....μόνο Glenn Miller και Αl Bowlly να ακούγεται 😁

Μετά 07:00-08:00 τρέξιμο-αερόβιο, και μετά από τις 09:00 αρχίζουν τα τηλέφωνα και "τα έχω ένα πρόβλημα" ....και κλάφτα Χαράλαμπε....δεν μπορείς να κάνεις τίποτα

  • Χαχα 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru
25 λεπτά πριν, LK είπε

Οι καλλίτερες ώρες για εμένα, για δουλειά είναι 04:00 με 07:00.Απόλυτη ησυχία....μόνο Glenn Miller και Αl Bowlly να ακούγεται 😁

Μετά 07:00-08:00 τρέξιμο-αερόβιο, και μετά από τις 09:00 αρχίζουν τα τηλέφωνα και "τα έχω ένα πρόβλημα" ....και κλάφτα Χαράλαμπε....δεν μπορείς να κάνεις τίποτα

 

yeap ...αν εξαιρέσουμε το τρέξιμο στις 07:00-08:00 (σε αυτό οφείλεται και η διαφορά μας στα κιλά😉) που για μένα είναι περπάτημα αλλά Σκρουτζ στον διάδρομο του χολ (έχει ξεκολλήσει το βινύλιο και πέρυσι το έβαλα) και το έχε γεια Χαράλαμπε στις 09:00 που κλείνω τα τηλέφωνα και μαζί και τα "προβλήματα" του που θα με ξαναβρούν το απόγευμα πάλι...😁

  • Χαχα 1

δεν μιλάω αν δεν ξέρω... η σιωπή (μου) είναι χρυσός (στην τσέπη του άλλου)...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
57 λεπτά πριν, npap είπε

 

 στον διάδρομο του χολ

Διάδρομο κανονικό...ή τέτοιονα;

Untitled.jpg

  • Χαχα 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Έχω αρχίσει να έχω second thoughts... 

Μήπως τελικά είναι πολύ... Βαλκάνιο κιτς αφτό που στείλαμε; 🤔

 

Χμμμ... προβληματισμός 😄

 

 

  • Χαχα 1

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
2 λεπτά πριν, Terry RoscoeBeck5 είπε

Έχω αρχίσει να έχω second thoughts... 

Μήπως τελικά είναι πολύ... Βαλκάνιο κιτς αφτό που στείλαμε; 🤔

 

Χμμμ... προβληματισμός 😄

 

 

Ήθελαν να κάνουν αυτό, αλλά μάλλον δεν τους βγήκε

 

 

  • Like 1
  • Χαχα 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
6 λεπτά πριν, LK είπε

Ήθελαν να κάνουν αυτό, αλλά μάλλον δεν τους βγήκε

Γι' αυτό πήρες tele;

Φαντάζομαι το project...

Location: Οπωρώνες στο Βελβεντό 

Script: Εσύ με την tele την ώρα που καλλίπυγες υπάρξεις μαζεύουν τα διαβόητα ροδάκινα της περιοχής.

Τίτλος τραγουδιού: Peach

E, ε, πώς με βρίσκεις; 🤩 

Έτοιμος για Eurovision 😎

  • Χαχα 2

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
Μόλις τώρα, Terry RoscoeBeck5 είπε

Τίτλος τραγουδιού: Peach

 

Δεν θέλω μπλεξίματα με τους κληρονόμους του Prince 😁

  • Χαχα 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
6 λεπτά πριν, LK είπε

Δεν θέλω μπλεξίματα με τους κληρονόμους του Prince 😁

Velvet Peach λοιπόν - που αφήνει "οσμή" Βελβεντου και δεν δημιουργεί conflict.

 

Κότες, αγελάδες και δρεπάνια- όπως οι Κροάτες, που είναι στα φαβορί- πάντως όχι στο κλιπ.

Και ερωτώ, είναι οι Κροάτες Βαλκάνιο κιτς;

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
4 λεπτά πριν, Terry RoscoeBeck5 είπε

Velvet Peach λοιπόν - που αφήνει "οσμή" Βελβεντου και δεν δημιουργεί conflict.

 

Κότες, αγελάδες και δρεπάνια- όπως οι Κροάτες, που είναι στα φαβορί- πάντως όχι στο κλιπ.

Και ερωτώ, είναι οι Κροάτες Βαλκάνιο κιτς;

Ve' been there, done that.

Υ.Γ Ναι είναι κιτς😁

Screenshot_20240311_085531_Facebook.jpg

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου