Προς το περιεχόμενο

Greece's Eurovision 2024 - Μια νέα εποχή για το ελληνικό τραγούδι - Μετα-Τραπ εποχή


Άγιος

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Guru
Δημοσιευμένο (επεξεργασμένο)
23 λεπτά πριν, Waterfall-K είπε

Ποια ακριβώς "διεθνή καριέρα" είχε η Satti πριν?

 

 

 

Αν μπείς στο σάιτ της θα δεις ότι παίζει σε όλο τον κόσμο. Τελευταία φορά πού μιλούσα με τους μουσικούς της (που είναι όλοι από το τοπ session τιμ της χώρας) είχανε περιοδεία Ευρώπη Αυστραλία Νέα Ζηλανδία σε καλοκαιρινά φεστιβάλ (που τους την έκοψε στη μέση ο κοβιντ με τις απαγορεύσεις κτλ), καμία δεκαπενταριά φεστιβάλ συνολικά.

Επεξεργασμένο από Alter
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru
2 λεπτά πριν, trolley είπε

Νίκο μου, πάρεις δεν πάρεις, ελπίζω να έχεις αντίληψη του πόσο λίγους αφορά.

 

Πάναγιώτη μου... μην κρίνεις εξ ιδίων... θα φανώ εγωιστής αλλά σίγουρα αφορά περισσότερους από όσους νομίζεις (και το feedback ακυρώνει ενδεχόμενο βαυκαλισμό μου) αν και δεν έχει καμιά σημασία... σχήμα λόγου ήταν γι αυτό και δεν σου απαντάω εκ νέου γιατί και οι δυο μπορούμε να παίζουμε με τις λέξεις και τις έννοιες αλληλοσκαμπιλιζόμενοι λεκτικά αέναα και δεν θα χάσω την δουλειά μου και σήμερα...😉

 

έχουμε καταλάβει και οι δυο τι εννοεί ο άλλος και φτάνει...

δεν μιλάω αν δεν ξέρω... η σιωπή (μου) είναι χρυσός (στην τσέπη του άλλου)...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, trolley είπε

Είμαι βέβαιος ότι άλλοι θα το έκαναν καλύτερα, άλλοι θα το έκαναν χειρότερα

Όποιος καταφέρει να το κάνει χειρότερο, να τον χρυσοπληρώσουμε και να τον στείλουμε στη θέση της Satti.👍

 

11 λεπτά πριν, trolley είπε

Να δείτε και τι γράφει ένα fortune cookie που μόλις έσπασα:

0.jpg

Περίεργο, είχα την εντύπωση ότι αυτό το είχε πει ο Paulo Coelho...🤔

 

image.png.a6e22dc7207ade5edf6c41cdfc34282b.png

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσιευμένο (επεξεργασμένο)

Αυτό που βλέπετε και ακούτε στο βίντεο αυτό είναι η κοπέλα, δεν υπάρχουν κρυμμένες δυνατότητες που κρατάει κρυφές για κάποια άλλη περίσταση... τα έχει δώσει όλα από φωνή και αντίληψη. Απολαύστε

Επεξεργασμένο από Άγιος
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Waterfall-K είπε

Περίεργο, είχα την εντύπωση ότι αυτό το είχε πει ο Paulo Coelho

 

Ήταν μέσα στο fortune cookie.

 

@npapΤο "πόσους λίγους αφορά" δεν ήταν "πόσους λίγους αφορά στο noiz". Ήταν "πόσο λίγους αφορά η γνώμη κάποιου has-been-on-the-inside-therefore-knows οποιονδήποτε από τη νέα γενιά". Αυτό δεν λες, ότι ήξερες/ξέρεις πρόσωπα και πράγματα που δείχνουν προς την κατεύθυνση ότι όλα αυτά είναι προ-συννενοημένα ώστε κάποιοι να βγάζουν λεφτά τρώγωντας τους φόρους (σου);

 

Αυτό δεν λες;

 

Αυτό λες.

 

Ε, δεν μας αφορά, τι να κάνουμε τώρα; Εδώ γίνεται μία ελαφρά συζήτηση για έναν ακόμη πιο ελαφρύ διαγωνισμό. Εσείς (εσύ και ο LK δηλαδή) που επισημαίνετε ότι δεν υπάρχει κάτι ουσιαστικότερο, ειλικρινά μου θυμίζετε κάποιους που έλεγαν ότι ο "Μονομάχος" του Σκοτ ήταν ιστορικά ανακριβής, ότι "τα πράγματα δεν έγιναν έτσι" κλπ.

 

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
2 λεπτά πριν, trolley είπε

 

 

 . Εσείς (εσύ και ο LK δηλαδή) που επισημαίνετε ότι δεν υπάρχει κάτι ουσιαστικότερο, ειλικρινά μου θυμίζετε κάποιους που έλεγαν ότι ο "Μονομάχος" του Σκοτ ήταν ιστορικά ανακριβής, ότι "τα πράγματα δεν έγιναν έτσι" κλπ.

 

Εγώ ξεκάθαρα δήλωσα ότι την κρίνω καλλιτεχνικά,  για το συγκεκριμένο πρότζεκτ. 

Τις σπουδές και το βιογραφικό της δεν τα ξερω , ουτε με νοιαζουν,  δεν έχω σκοπό να την προσλάβω .

Δεν με απασχολεί αν τρώει δημόσιο χρήμα. 

Ας φάει και αυτή μια φορά,  δεν με πειράζει. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, Alter είπε

είχανε περιοδεία Ευρώπη Αυστραλία Νέα Ζηλανδία σε καλοκαιρινά φεστιβάλ

Οπότε και IMO, κακώς ασχολείται με τη Eurovision. Το "κακώς ασχολείται" θα το έλεγα και χωρίς να έχει βγει παραέξω για lives, όπως το λέω για όλους αυτούς που έχουν βγάλει κάποιο διάσημο μουσικό σχολείο, κρέμασαν το χαρτί στον τοίχο του σαλονιού τους και κυκλοφορούν βλακείες ως τα γεράματα τους. Δεν χρειάζεται να βγάλει κανείς Berklee για να γράψει "Ta-Ta-Ta", ούτε καν χαρτί πρώτης Δημοτικού. Δυστυχώς για αυτούς, δεν κρίνουμε την καλλιτεχνική πορεία των μουσικών/συνθετών από τα χαρτιά που έχουν κρεμασμένα στον τοίχο αλλά από το συνολικό μουσικό έργο που παίζουν και ηχογραφούν. 

Κάτι τέτοια λένε και για τον Καρβέλα πχ οι fans του, "θα μπορούσε να" αλλά...Αλλά, ο ίδιος διάλεξε να γράφει Μαλακίες, κατά δήλωση του, οπότε τα "θα μπορούσε να"  πάνε περίπατο. Τουλάχιστον ο Καρβέλας είχε τα μέζεα να το παραδεχτεί, και μάλιστα κοιτώντας την κάμερα κατά πρόσωπο, οπότε respect.😁

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Waterfall-K είπε

Κάτι τέτοια λένε και για τον Καρβέλα πχ οι fans του, "θα μπορούσε να" αλλά...Αλλά, ο ίδιος διάλεξε να γράφει Μαλακίες, κατά δήλωση του, οπότε τα "θα μπορούσε να"  πάνε περίπατο.

 

Ο Καρβέλας λέει ψέμματα. Προσπάθησε να απευθυνθεί στο κοινό με τον αξιόλογο δίσκο "Taxi" αλλά απέτυχε, δηλαδή δεν τον άκουσε κανένας (μάλλον μόνο εγώ τον θυμάμαι). Οπότε, επειδή έπρεπε να ζήσει και επειδή δεν μπορούσε να ανεχτεί την αποτυχία σαν ενδεχόμενο, άρχισε να γράφει αυτά που όλοι ξέρουμε.

 

Η διαφορά είναι ότι η Σάττι, δεν απέτυχε - έχει κοινό που την παρακολουθεί και όχι δεν γράφει "Μαλακίες" αλα Καρβέλλας. Είναι άλλου τύπου υλικό, είτε σου αρέσει να το ακούς είτε όχι. :)

 

 

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσιευμένο (επεξεργασμένο)
25 λεπτά πριν, Άγιος είπε

Αυτό που βλέπετε και ακούτε στο βίντεο αυτό είναι η κοπέλα, δεν υπάρχουν κρυμμένες δυνατότητες που κρατάει κρυφές για κάποια άλλη περίσταση... τα έχει δώσει όλα από φωνή και αντίληψη. Απολαύστε

 

"Ψάχνουμε & κάνουμε έστω και μια βασική έρευνα πριν μιλήσουμε.

Αλλιώς εκτιθέμεθα."

ΣΦ Μάρτιος 2024.

Επεξεργασμένο από Superfunk
  • Χαχα 1

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 ώρες πριν, npap είπε

 

το είδα κι εγώ κι επειδή ακριβώς είναι ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ, πλην του νέου συμψηφισμού που επιχειρείται (ασυνειδήτως θέλω να πιστεύω εκ της παράγκας του Σάμυ), θυμώνω ακόμα περισσότερο με την χαμένη δυνατότητα να πάνε τα φράγκα του λα-γ-ού σε κάτι αξιόλογο και τηρουμένων των αναλογιών του θεσμού "ποιοτικό" κι όχι πάλι γιούργια στα τα τα τα κιτς-ούργια...

 

 

 

 

 

Για καλό το έβαλα το οβίνδεον ταύτο, γιατί πιστεύω πως έχει ικανότητες και γνώσεις η κοπέλα, απλά ξέμεινε στα ευκολόπεπτα και όχι μόνο σε σχέση με τον συγκεκριμένο διαγωνισμό, συνολικά ελάχιστα ενδιαφέροντα πράγματα έχω ακούσει απ αυτήν. Γούστα είναι αυτά βέβαια.

Απ την άλλη στο θέμα των χρημάτων του ''λαού'' . Θεωρώ λάθος τη κρατική επιδότηση οιασδήποτε μορφής τέχνης. Κατά πρώτον δεν υπάρχουν κριτήρια για το ποια είναι η ''καλή τέχνη'' δεν υπάρχει μονάδα μέτρησης και κατά δεύτερο προσωπικά δεν θεωρώ τους καλλιτέχνες υπαλλήλους κάποιου-πλην αυτών που έχουν συμβόλαια με εταιρίες ή νυχτερινά κέντρα. Οι καλλιτέχνες δεν είναι γιατροί-δικηγόροι-σκουπιδιάριδες. Κάνουν ότι κάνουν γιατί έτσι γουστάρουν ανεξαρτήτως αμοιβής.

Φυσικά το πράμα δεν αφορά τους μουσικούς που συνοδεύουν τη Σάτι και τη κάθε Σάτι, αυτοί λογίζονται ως υπάλληλοι που πρέπει να πληρωθούν

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου