Προς το περιεχόμενο

Greece's Eurovision 2024 - Μια νέα εποχή για το ελληνικό τραγούδι - Μετα-Τραπ εποχή


Άγιος

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderator
3 ώρες πριν, Terry RoscoeBeck5 είπε

.

-Δεξιότητες: Φυσικά να τραγουδάει, 

 

 

Διάβασα την προκήρυξη. 

Το παραπάνω με πετάει έξω 

Κατά τα άλλα παίζω σε ένα κουαρτέτο ήδη (και είναι το μόνο που με ενδιαφέρει)..Αυτή τη στιγμή κάνουμε διαλλειμα. 

Για την ακρίβεια το λέμε καρε...

20240312_172442.jpg

  • Χαχα 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
3 λεπτά πριν, LK είπε

Το παραπάνω με πετάει έξω

Έλα τώρα... Και είχα high hopes λαίμαι...

Πολύ φοβάμαι τότε ότι ο κλήρος θα πέσει στον "τραγουδιστή του Noiz", γνωστό και ως sir Apos. 😄

  • Χαχα 1
  • Συμφωνώ 1

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, noe13 είπε

Για αυτούς που έχουν απορία για το τι άλλες δυνατότητες έχει η σατη ή αν έχει μελετήσει μουσικη

 

https://youtu.be/Mc5EzUDMBYc?si=OHGrJF7O_D7Czd75

μμμμμμ.........  σοπράνο.................

😃

Πιανίστας, Διδάκτωρ Γιουροβιζιονολογίας

με εξειδίκευση στα ΣΥΝΘΕΣΑ'ΙΖΕΡ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσιευμένο (επεξεργασμένο)
55 λεπτά πριν, Terry RoscoeBeck5 είπε

Έλα τώρα... Και είχα high hopes λαίμαι...

Πολύ φοβάμαι τότε ότι ο κλήρος θα πέσει στον "τραγουδιστή του Noiz", γνωστό και ως sir Apos. 😄

Καλά λοιπόν, θα τα πιούμε του χρόνου, θα σας κάμνωμεν σκόνη απ τους προκριματικούς του Νοιζ, με Νπαπ στις κονσόλες, Δέλτα στις κιθάρες, Κοζ δρ στα πλήκτρα, θα φάτε τη σκόνη μας

Επεξεργασμένο από Σαμη Παραγκα
  • Like 1
  • Συμφωνώ 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
44 λεπτά πριν, Superfunk είπε

πως τους πετσοκοψες ετσι?

Έπος...

 

ΥΓ: Όσον αφορά την ινδική επιρροή που μας έπεσε... βαριά, θα πω μόνο τούτο: Αιδώς Αργείοι. Έχουμε καταναλώσει γενεές τώρα Ινδία in the excess, ελέω Καζαντζίδη κλπ- Μαντουβάλες, Ζιγκουάλες και δεν συμμαζεύεται   🤔

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το να δείχνεις την ακρόπολη (και οι αναφορές στην αρχαία Ελλάδα γενικά), όταν θες να σατιρίσεις τη σημερινή κουλτούρα της χώρας είναι μια πολύ τετριμμένη ιδέα, στην Ελλάδα η σάτιρα αυτό κάνει από τη μεταπολίτευση και ύστερα, αν περνάει στο εξωτερικό θα το δούμε, ελπίζω ότι δεν θα περάσει, εδώ πάντως ο κόσμος την έχει βαρεθεί τη φάση και αυτός είναι ένας από τους λόγους που τρώει τόσο κράξιμο, πέραν του ότι το κομμάτι είναι χάλι. Αν το βίντεο δεν είχε ακρόπολη και περικεφαλαία απλά θα προσπέρναγα με ένα πικρόχολο σχόλιο, αλλά όχι, αφού το χόντρυνε έτσι θέλω να μην ψηφίσει ούτε η Κύπρος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru
6 ώρες πριν, kpeyos είπε

Μια μικρή παρένθεση, επειδή είδα πολλάκις να επαναλαμβάνεται το επιχείρημα των "χρημάτων των φορολογουμένων που πηγαίνουν σε ανοησίες". 

Είμαστε σίγουροι ότι τα έξοδα της ΕΡΤ ή όποιου άλλου δημόσιου φορέα συμμετέχει δεν υπερκαλύπτονται από διαφημιστικά ή άλλα έσοδα; Δεδομένης και της απήχησης που έχει η Σάττι αλλά και του χαμού που έχει ήδη προκληθεί, δεν είναι λογικό να υποθέσουμε ότι από μόνη της αναβαθμίζει το διαφημιστικό προϊόν;

 

Κωνσταντίνε μου δεν ξέρω αν θα σου κλείσω την παρένθεση αλλά τα συγκεκριμένα συμβόλαια στο δημόσιο δεν συντάσσονται με "ποσοστά" οπότε να μην τρέχει και τίποτα αν θα τα "φέρει" ή όχι ο συμβαλόμενος... να φάει η εκάστοτε παρέα στην υγεία των κορόιδων και δεν γ@μ&ται είναι η παγιωμένη κατάσταση δυστυχώς...

 

πέρσι ας πούμε η γνωστή άγνωστη εταιρεία δίσκωνε (και καλά) που "κανονίζει" πια τα πάντα στο "καλλιτεχνικό" στερέωμα, πήρε στη ζούλα μια 150άρα για προώθηση του σπρωχτού πιτσιρίκου... σύνολο το πακετάκι πήγε πάνω από μισό μύριο για την συμμετοχή μόνο για τα "φανερά" από ότι ξέρω... ήρθαν πίσω; εσύ τι λες;🤔

 

αλλά και να έρθουν φέτος, δεν θα πάψει να με ενοχλεί (όπως και παντού όμως) η "αδιαφάνεια" της φτιαχτής κάθε φορά διαδικασίας... και ο συγκεκριμένος θεσμός κάθε χρόνο (κατά κανόνα) βγάζει τα μάτια ακόμα και των αφελών που την καταπίνουν αμάσητη...

 

και παράλληλα φυσικά και με ενοχλεί plus ο παγιωμένος ωχαδερφισμός και ο συμψηφισμός του "σιγά μωρέ όλα έτσι είναι στην Ελλάδα και αυτό είναι ψίχουλα τι ασχολείσαι"... ε εντάξει αυτή την "παραδοχή"  εγώ την θεωρώ "συμμετοχή" και επεκτείνεται στα πάντα... και φυσικά με ενοχλεί διπλά και τρίδιπλα όταν κάποιοι κλείνουν τα μάτια μόνο εδώ, ενώ σε άλλες ανάλογες περιπτώσεις σκίζουν τα καλσόν τους "διαμαρτυρόμενοι" στις εκφυλισμένες ιδεολογικά πια "σαββοπουλικές" πλατείες...

 

και επειδή το θέμα πια απλά ανακυκλώνεται και ο καθένας μας έχει όπως είναι φυσικό την άποψή του (ανάλογα τις προσλαμβάνουσες του που καθορίζουν και την οπτική του) και λογικά εμμένει σε αυτήν, να ξεκαθαρίσω την δική μου...

 

αν η συμπαθέστατη κατά τ άλλα (και αναμφισβήτητα ταλαντούχα) κοπέλα, έβγαινε από μια διαδικασία που θα επιλεγόταν το (φθηνό για μένα ακριβό για άλλους) συγκεκριμένο "προϊόν" της απ ευθείας από κάποιον ανοιχτό διαγωνισμό (ας ήταν και κουτσός όπως συνήθως στα καθ ημάς), η "ευθύνη" θα ταν στο κοινό και που "πληρώνει" και που στην τελική απευθύνεται το πανυγηράκι και δεν θα μου έπεφτε καν λόγος...

  • Like 2

δεν μιλάω αν δεν ξέρω... η σιωπή (μου) είναι χρυσός (στην τσέπη του άλλου)...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 λεπτά πριν, Άγιος είπε

πέραν του ότι ΚΑΤΑ ΤΗ ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ το κομμάτι είναι χάλι.

Κορεκτεντ.

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου