Προς το περιεχόμενο

Deep Purple - Smoke On The Water (official music video)


Προτεινόμενες αναρτήσεις

20 λεπτά πριν, Σαμη Παραγκα είπε

Θα πρέπει να ήμουν 15 χρονών όταν πήρα αυτό το άλμπουμε, στα 16 είχα κάνει το δίσκο φρίσμπι και το εξώφυλλο ''τσοχάκι'' για ένα γραφείο με στραβά πόδια. Φάνηκε χρήσιμο στην ιστορία των Παράγκας το άλμπουμε ταύτο 🥳

image.gif.a0d472d3f43ecc6afc2306b85bbb9687.gif

  • Χαχα 1
  • Συμφωνώ 1

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ας τηρήσουμε ενός λεπτού σιγή σκεπτόμενοι τις στρατιές wanna-be-guitar-heroes που ξεκίνησαν να μαθαίνουν το ριφ του SOTW στην κιθάρα αλλά ποτέ δεν κατάφεραν να αγγίξουν το καταπληκτικό σόλο του. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, Σαμη Παραγκα είπε

Θα πρέπει να ήμουν 15 χρονών όταν πήρα αυτό το άλμπουμε, στα 16 είχα κάνει το δίσκο φρίσμπι και το εξώφυλλο ''τσοχάκι'' για ένα γραφείο με στραβά πόδια. Φάνηκε χρήσιμο στην ιστορία των Παράγκας το άλμπουμε ταύτο 🥳

Το εσώφυλλα δεν μας είπες τι χρησιμότητα είχε. 

InfluenSir!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, Κβαντική Διεμπλοκή είπε

Το έχει κάνει και ο Μποναμάσας. 

 

 

Εκτελεσάρα.🤘 Η μπάντα πετάει και η φωνάρα του Jimmy Barnes θερίζει. O δε Arlan Schierbaum στο Hammond δίνει ρέστα. Ο τύπος παρεμπιπτόντως έχει τρέλα με την αναλογική τεχνολογία και έχει μεγάλη συλλογή από vintage πληκτροφόρα, ενώ είναι παντρεμένος με Κρητικιά και ζει μόνιμα στην Κρήτη! Τον έχω στη λίστα μου στο FB, μου είχε στείλει friend request αν θυμάμαι καλά μετά από μια συζήτηση σε μια synth σελίδα που αφορούσε τα synth setups του Β. Παπαθανασίου.😛

 

image.thumb.png.58910adeb2a52ffe5d7aa134923d0e64.png

 

Nα ακούσουμε/δούμε και μια εκτελεσάρα από τους πατέρες του "Lazy". Η εισαγωγή του τεράστιου Jon Lord είναι ανατριχίλα, ενώ η μπάντα βρίσκεται σε διαβολεμένη φόρμα.💜🤘🙏

(Highligt τα δύο λευκά Leslie πίσω από τον Lord και οι ξεχωριστές bass units κάτω από τα Leslie.😯 Πρέπει να κουνιόταν ολόκληρο το στάδιο από τον ήχο του Hammond C3 του τρελού😁)

 

 

 

  • Like 1

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου