Προς το περιεχόμενο

Τι θα γίνουν όλα όσα έχουμε... όταν φύγουμε από τον μάταιο τούτο κόσμο.


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ωραία τα λέτε κύριοι, ξεχωρίζω οπωσδήποτε το παρακάτω post:

 

6 hours ago, LK said:

Εμένα το "πρόβλημά μου" είναι ΄, ότι όταν κάποιος δεν μπορεί να εκτιμήσει τα βιβλία που βρήκα (έστω σαν ντεκόρ) ή μια κιθάρα ...... η ένα βάζο....ή οτιδήποτε κουβαλάει μια ιστορία (όποια και αν είναι) και τα πετάει στον κάδο....έχει θέματα.

Αισθητικής αξιολόγησης , νοοτροπίας .......και πολλά άλλα.

 

Το μυαλό των (κατά περίπτωση) επόμενων φτάνει μόνο μέχρι τα λεφτά της πώλησης ή της ενοικίασης του σπιτιού που "θέλει άδειασμα". Για τα οποία συνήθως καίγεται.

Έστω και από καθαρή κερδοσκοπία, πολύ δύσκολα κάποιος θα υποπτευτεί την ευκαιρία σε ένα φλάουτο, ένα κομπολόϊ, μια συλλογή δίσκων, βάλτε ό,τι θέλετε εδώ.

Άρα, ή πέταμα, ή "kill 'em all, sort them out later" πώληση στον περαστικό broker χαλκού που φορά εμφάνιση Manchester City ή Paris SG. 😋

 


Υ.Γ: ένα ιδιόχειρο σημείωμα, αρχείο Word ή έστω μια εκτυπωμένη σελίδα (ενυπόγραφη?) ευσταθεί ως διαθήκη ή πρέπει να εμπλέκεται συμβολαιογράφος;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, ECC803s είπε

ευσταθεί ως διαθήκη ή πρέπει να εμπλέκεται συμβολαιογράφος;

Αρκεί μια ιδιόχειρη επιστολή υπογεγραμμένη

Πιανίστας, Διδάκτωρ Γιουροβιζιονολογίας

με εξειδίκευση στα ΣΥΝΘΕΣΑ'ΙΖΕΡ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
11 λεπτά πριν, ECC803s είπε


Υ.Γ: ένα ιδιόχειρο σημείωμα, αρχείο Word ή έστω μια εκτυπωμένη σελίδα (ενυπόγραφη?) ευσταθεί ως διαθήκη ή πρέπει να εμπλέκεται συμβολαιογράφος;

Μόνο γραμμένη με χέρι ολόκληρη, με υπογραφή και ημερομηνία.

Η λεγόμενη ιδιόχειρη (ιδιόγραφη).

Δύο επιλογές στην ιδιόχειρη.

Ή απλά τη δημοσιεύεις μετα θάνατον.

Ή την δημοσιεύεις και την κηρύττεις  κυρία. (εδώ γίνεται δικαστήριο και καταθέτουν δυο μάρτυρες ότι ο γραφικός χαρακτήρας είναι του διαθέτη).

Η διαφορά τους, η δεύτερη , που θα κυριχθεί και κυρία....μετά την πάροδο 5ερίας είναι απρόσβλητη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσιευμένο (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Superfunk είπε

 

Μη ξηγιεσαι έτσι έχει παίξει μέχρι και ΠΑΝΞ

 

Τα έχουμε ξαναπιεί, το παλουκάρι στα δεξά το γνώρισα πριν από εσένα και πριν πάει στο Μπέρκλι, έκτοτε, δεν τον ξανάδα τον άνθρωπα.. Κάποια στιγμή θα μαθευτεί τι συνέβει σε μια συναυλία που παίζαμε με τη Γενιά του Χάους στο Δημοτικό θέατρο Λαμίας που απείλησε να με πετάξει απ το παράθυρο του τρένου ο κιθαρίστας τους, ως ''εχθρό του λαού''   🥳

 

Έχω 2 φωτογραφίες από τότε, ''δικές τους'' εμείς δεν ταξιδεύαμε ποτέ με φαν, τις κρατάω για τη ταινία που φτιάχνω

 

Ο καθένας λέει και κάνει, ότι πιστεύει

 

Επεξεργασμένο από Σαμη Παραγκα
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

@ECC803s

Πάντως και ιδιόγραφη να είναι , καλό είναι να συμβουλευτεί κάποιος πριν τη γράψει, (συντάξει)  δικηγόρο ή συμβολαιογράφο, να μην δημιουργηθούν ακυρότητες/ ασάφειες κ.λ.π .

  • Like 1
  • Ευχαριστώ 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, cos_dr είπε

Τα παιδιά των φίλων του noiz, είναι παιδιά όλων μας. Θα τα βολέψουμε. 😀👌

 

Αυτό θα το τυπώσω, θα το πάω στον LK να μου βρει και έναν καλό συμβολαιογράφο και θα το αφήσω στα παιδιά μου. Τι διαθήκες κλπ, εδώ μιλάμε ότι σφραγίστηκε το μέλλον τους.

  • Χαχα 1
  • Συμφωνώ 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Δηλαδή μετά το spending spree ακολουθούν οι "μεταφυσικές" αναζητήσεις κ. συνήγορε; Τι διαβάζω εδώ;

Ενδεχομένως να χρειάζεται να αναρτήσεις ένα νέο poll "ποια να πάρω- την άσπρη ή την κόκκινη ΗΒ...;", για να επανέλθεις σε... κανονικότητα 😄  

  • Χαχα 1

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παλιά συνήθιζα να μαζεύω αντικείμενα από διάφορες εποχές της ζωής μου, πολλά συναισθηματικά φορτισμένα αντικείμενα μικρής χρηματικής αξίας. Κάποια στιγμή πήρα την απόφαση να αποχωριστώ μερικά από αυτά και δυσκολεύτηκα η αλήθεια είναι. Τώρα πια έχω αναθεωρήσει εντελώς, το να αποχωρίζομαι παλιά αντικείμενα μου κάνει καλό, με ανανεώνει κατά κάποιο τρόπο, ότι έχει χρηματική αξία πούλημα, ότι δεν έχει, κάδος. Η διαδικασία δίνει μια αίσθηση κάθαρσης και ανανέωσης άμα κάνεις την αρχή, η αρχή είναι δύσκολη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου