Προς το περιεχόμενο

Τι θα γίνουν όλα όσα έχουμε... όταν φύγουμε από τον μάταιο τούτο κόσμο.


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderator
Μόλις τώρα, kpeyos είπε

 

 

Οπότε αν βρεθεί πχ κανα κιθαρόνι του Μούρτζινου, κανα παλιοταμπούρο Leedy, Slingerland κλπ κλπ μπορεί να το αγοράζει σε εντελώς ευτελές ποσόν και να βγάζει καλό μεροκάματο.

Και πολύ καλά κάνει.

Αν ο κάτοχος δεν ενδιαφέρεται να μάθει , δεν είναι πρόβλημα του παλιατζή.

Πόσο μάλλον, αν το πετάξει στα σκουπίδια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
1 λεπτό πριν, LK είπε

Και πολύ καλά κάνει.

Αν ο κάτοχος δεν ενδιαφέρεται να μάθει , δεν είναι πρόβλημα του παλιατζή.

Πόσο μάλλον, αν το πετάξει στα σκουπίδια.

Κοίτα κάποιες φορές δεν είναι και εύκολο για τον απλό κόσμο να κατανοήσει την αξία μιας ταλαιπωρημένης αντίκας. Η σύντροφός μου έχει μια κιθάρα του Μούρτζινου που πριν γνωριστούμε την έπαιρνε τα καλοκαίρια στην παραλία 😅😅😅

 

Πολλοί καλοθελητές είχαν προσφερθεί να την αγοράσουν για αστεία ποσά και ευτυχώς γλύτωσε για ήταν  κληρονομιά και είχε συναισθηματική αξία. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, cos_dr είπε

Έχω θάψει πολλούς δικούς μου και ξέρω.

Εσύ στο παιδί σου άσε μια λίστα με τα αρμόνιά σου και δίπλα τιμές που μπορεί να πιάσουν σαν μτχ για να ξέρει τι θα πιάσει όταν τα πουλήσει

  • Χαχα 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
Μόλις τώρα, kpeyos είπε

Κοίτα κάποιες φορές δεν είναι και εύκολο για τον απλό κόσμο να κατανοήσει την αξία μιας ταλαιπωρημένης αντίκας. Η σύντροφός μου έχει μια κιθάρα του Μούρτζινου που πριν γνωριστούμε την έπαιρνε τα καλοκαίρια στην παραλία 😅😅😅

 

Πολλοί καλοθελητές είχαν προσφερθεί να την αγοράσουν για αστεία ποσά και ευτυχώς γλύτωσε για ήταν  κληρονομιά και είχε συναισθηματική αξία. 

Με το google πια, όλα είναι εύκολα 😆

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Αρχή Διαλόγου είπε

Εσύ στο παιδί σου άσε μια λίστα με τα αρμόνιά σου και δίπλα τιμές που μπορεί να πιάσουν σαν μτχ για να ξέρει τι θα πιάσει όταν τα πουλήσει

Θα του αφήσω 500.000 ευρώ και 3 σπίτια. Τα υπόλοιπα ας τα βρει μόνος του. 🤣

  • Συμφωνώ 1

Πιανίστας, Διδάκτωρ Γιουροβιζιονολογίας

με εξειδίκευση στα ΣΥΝΘΕΣΑ'ΙΖΕΡ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
1 λεπτό πριν, LK είπε

Με το google πια, όλα είναι εύκολα 😆

Ναι αλλά πρέπει να σου πάει το μυαλό. Για μένα όταν πρόκειται για μουσικά όργανα μπορεί να πηγαίνει. Αν υπάρχει όμως κάποιο subculture για παλιές ξυριστικές μηχανές και ξυραφάκια, και πιάνουν χιλιάδες ευρώ, μπορεί και να έχω πετάξει μια περιουσία. Τώρα που το ξανασκέφτομαι, έπρεπε να τα έχω ανεβάσει στο "με τί ξυρίζεστε τώρα"... τί χαζός...😅😅😅

Αnyway:

image.jpeg.309e0c6c04007c07a4b878fb6640dce3.jpeg

  • Χαχα 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσιευμένο (επεξεργασμένο)
50 λεπτά πριν, LK είπε

Μάλλον δεν σου έδωσα να  κατάλαβες τα μεγέθη.

Αν μάθει τι έχει να κληρονομήσει, μάλλον θα χάσει κάθε  ενδιαφέρον για τη ζωή. 😁

 

Λόγω του σχολείου,που με υποτροφία τελείωσα, οι μισοί μου φίλοι τέτοιοι είναι και όντως δεν βρήκαν ποτέ κανένα ενδιαφέρον για τη ζωή και οι περισσότεροι είναι πλέον , ψυχικά και σωματικά, κατεστραμμένοι εκτός από έναν που άρχισε να δουλεύει στα....51...

 

Οπότε ναι έχεις δίκιο,ο καλύτερος δε φίλος μου ,τον οποίο ο πατέρας του τον πήγε 15 ετών στην Ζυρίχη και του έδειξε το.... οικοδομικό τετράγωνο που του είχε ήδη γράψει,μιλάμε για μηνιαία πρόσοδο ενοικίων άνω του ενός εκατομμυρίου ευρώ σημερινά,μας χαιρέτησε στα 29...από το ίδιο του το χέρι... :(

Επεξεργασμένο από Superfunk
  • Like 1
  • Λυπάμαι 1

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Superfunk είπε

 

Λόγω του σχολείου,που με υποτροφία τελείωσα, οι μισοί μου φίλοι τέτοιοι είναι και όντως δεν βρήκαν ποτέ κανένα ενδιαφέρον για τη ζωή και οι περισσότεροι είναι πλέον , ψυχικά και σωματικά, κατεστραμμένοι εκτός από έναν που άρχισε να δουλεύει στα....51...

Ενώ εγώ που δουλεύω από 18 χρονών με μισθό που εξανεμίζεται κάθε χρόνο λόγω της ακρίβειας, της φορολογίας και άλλων λαοκτόνων τακτικών😀 σωματικά και ψυχικά και εκατομμύρια άλλοι σαν εμένα, σφύζουν από ζωή και χαρά. Τους βλέπω. Και μου λένε, ευτυχώς που δε γεννηθήκαμε εκατομμυριούχοι και  να μας τα δίνουν όλα και τουλάχιστο έχει νόημα η ζωή μας για εμάς και κυρίως γι αυτούς που μας εκμεταλλεύονται.😀

 Στο παιδί πήρες PS5 pro να παίζει σε UHD τηλεόραση με 120hz?

Και άστα αυτά που ξέρεις🤣

 Και αν μάθω πως έχει κάτι κατώτερο από το SteelSeries Arctis Nova 7X  για headset θα σου κόψω την καλημέρα και θα ενημερώσω τον ΠΟΥΤΙΝ να σου χακάρει τους λογαριασμούς 🤣

 

  • Χαχα 2

Πιανίστας, Διδάκτωρ Γιουροβιζιονολογίας

με εξειδίκευση στα ΣΥΝΘΕΣΑ'ΙΖΕΡ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα ήταν ωραίο πιστεύω να υπήρχε ένα thread που να χαριζαμε μουσικά όργανα & μουσικο εξοπλισμό που δεν χρησιμοποιούμε πλέον και μαζεύει σκόνη, η που βρήκαμε πχ από κληρονομιά, σε παιδιά που θα τα αξιοποιήσουν και γενικά θα "πιάσουν τόπο".

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, kosthrash είπε

Θα ήταν ωραίο πιστεύω να υπήρχε ένα thread που να χαριζαμε μουσικά όργανα & μουσικο εξοπλισμό που δεν χρησιμοποιούμε πλέον και μαζεύει σκόνη, η που βρήκαμε πχ από κληρονομιά, σε παιδιά που θα τα αξιοποιήσουν και γενικά θα "πιάσουν τόπο".

Είσαι ρομαντικιά ψυχή 🥳

Έχω δεχθεί δωρεές και έχω κάνει, πολλές φορές δεν χρειάζεται να ψάξεις ιδιαίτερα για να βρεις ανθρώπους γύρω σου που θα πιάσει τόπο κάτι που θα χαρίσεις.

Ψάξε επαέ μέσα, κοίτα γύρω σου, σίγουρα θα βρεις ανθρώπους σε ανάγκη

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου