Προς το περιεχόμενο

Τι θα γίνουν όλα όσα έχουμε... όταν φύγουμε από τον μάταιο τούτο κόσμο.


Προτεινόμενες αναρτήσεις

3 λεπτά πριν, LK είπε

Την οποία πιθανόν μετά να πετούσαν οι δικοί σου κληρονόμοι....κ.ο.κ

Σιγά μην προλάβαιναν. Θα την είχα πουλήσει και τα λεφτά θα τα έτρωγα σε ντραγκς και τάνες

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

40 λεπτά πριν, LK είπε

Καλά δεν είναι και ακροβάτης σε τσίρκο.

Δεν υπάρχουν μόνο μηχανικά αίτια που μπορεί να οδηγήσουν στο θάνατο.

 Εξάλλου άμα κυκλοφορεί με αυτοκίνητο ή μότο  με αυτούς τους δρόμους και αυτούς τους οδηγούς που το 60% οδηγεί υπό την  επήρεια αντικαταθλιπτικών,  αλκοόλ, δε βλέπουν, δεν ακούν, δεν έχουν αντανακλαστικά, σκέφτονται τα προβλήματα και τις αναδουλειές, τρέχουν και κάνουν σφήνες ακούγοντας ΤΡΑΠ λιωμένοι από το χόρτο και τα τριπάκια  π.χ.   ουσιαστικά ακροβάτης είναι και δεν το ξέρει (που λέει και ο trolley🤣)

 

 Να λέτε που είμαστε καλά και να είναι και τα παιδιά καλά και να αφήσουν κάποιες τις τσιγκουνιές και τα drill γιατί η ζωή είναι τόσο μικρή που ένα μικρό σπυρί δείχνει η ακτινογραφία στον πνεύμονα και τελειώνεις σε τρεις μήνες.

 Ζήστε με μέτρο μεν αλλά όχι με υπερβολές. Κακομάθετέ τα και λίγο.🤣 

 

Πιανίστας, Διδάκτωρ Γιουροβιζιονολογίας

με εξειδίκευση στα ΣΥΝΘΕΣΑ'ΙΖΕΡ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
Μόλις τώρα, cos_dr είπε

Δεν υπάρχουν μόνο μηχανικά αίτια που μπορεί να οδηγήσουν στο θάνατο.

 Εξάλλου άμα κυκλοφορεί με αυτοκίνητο ή μότο  με αυτούς τους δρόμους και αυτούς τους οδηγούς που το 60% οδηγεί υπό την  επήρεια αντικαταθλιπτικών,  αλκοόλ, δε βλέπουν, δεν ακούν, δεν έχουν αντανακλαστικά, σκέφτονται τα προβλήματα και τις αναδουλειές, τρέχουν και κάνουν σφήνες ακούγοντας ΤΡΑΠ λιωμένοι από το χόρτο και τα τριπάκια  π.χ.   ουσιαστικά ακροβάτης είναι και δεν το ξέρει (που λέει και ο trolley🤣)

 

 Να λέτε που είμαστε καλά και να είναι και τα παιδιά καλά και να αφήσουν κάποιες τις τσιγκουνιές και τα drill γιατί η ζωή είναι τόσο μικρή που ένα μικρό σπυρί δείχνει η ακτινογραφία στον πνεύμονα και τελειώνεις σε τρεις μήνες.

 Ζήστε με μέτρο μεν αλλά όχι με υπερβολές. Κακομάθετέ τα και λίγο.🤣 

 

Μάλλον δεν σου έδωσα να  κατάλαβες τα μεγέθη.

Αν μάθει τι έχει να κληρονομήσει, μάλλον θα χάσει κάθε  ενδιαφέρον για τη ζωή. 😁

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, LK είπε

Μάλλον δεν σου έδωσα να  κατάλαβες τα μεγέθη.

Αν μάθει τι έχει να κληρονομήσει, μάλλον θα χάσει κάθε  ενδιαφέρον για τη ζωή. 😁

Κατά τη  δική μου θεώρηση, άμα γίνει αυτό σημαίνει πως ούτως ή άλλως δεν είχε ενδιαφέρον για τη ζωή και αυτό που κάνει. Αυτό που θέλεις να το κάνεις και είναι να το κάνεις και έχεις και την τύχη γιατί χρειάζεται και αυτή να το κάνεις δε θα σε εμποδίσει ο πλούτος. Αντιθέτως ο πλούτος θα δώσει και shortcuts.

 

 Θα σου πω εγώ τι συμβαίνει.

 Θέλει να τον ελέγχει.

 Καλέστε με μια μέρα στην κουβέντα και θα της  εξηγήσω εγώ τι κάνει και πως τον εαυτό της κοροϊδεύει.

 Πες της πότε θα χαρεί λίγο, όταν γίνει 50 χρονών? Ρε τι έχουμε πάθει ρε.🤣 Αυτή η νοοτροπία είναι του 40 και  έφερε εμφυλίους🤣

 

 

Πιανίστας, Διδάκτωρ Γιουροβιζιονολογίας

με εξειδίκευση στα ΣΥΝΘΕΣΑ'ΙΖΕΡ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
1 λεπτό πριν, cos_dr είπε

 Πες της πότε θα χαρεί λίγο, όταν γίνει 50 χρονών?

Αλί σε αυτούς που για να χαρούν , θέλουν υλικά αγαθά.

Μπορεί να μάθει να χαίρεται με πολλά άλλα πράγματα.

Εγώ παιδιά δεν έχω , αλλά συμφωνώ 1000% με την τακτική της.

 

Υ.Γ , όχι ότι στερείται και τίποτα.....απλά δουλεύει, και δεν του δίνει λεφτά να σκορπάει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, LK είπε

Αλί σε αυτούς που για να χαρούν , θέλουν υλικά αγαθά.

Μπορεί να μάθει να χαίρεται με πολλά άλλα πράγματα.

Εγώ παιδιά δεν έχω , αλλά συμφωνώ 1000% με την τακτική της.

Σεβαστό. Εδώ απόψης λέμε.😀

  • Συμφωνώ 1

Πιανίστας, Διδάκτωρ Γιουροβιζιονολογίας

με εξειδίκευση στα ΣΥΝΘΕΣΑ'ΙΖΕΡ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Για να το φέρω και λίγο στα δικά μας το θέμα, ξέρω κάποιους που πληρώνουν "εκκαθαριστές" για να τους ειδοποιούν όταν τα σπίτια των απερχόμενων περιέχουν μουσικά όργανα και μετά βγάζουν μεροκαματάκι...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
Μόλις τώρα, kpeyos είπε

Για να το φέρω και λίγο στα δικά μας το θέμα, ξέρω κάποιους που πληρώνουν "εκκαθαριστές" για να τους ειδοποιούν όταν τα σπίτια των απερχόμενων περιέχουν μουσικά όργανα και μετά βγάζουν μεροκαματάκι...

Εννοείς να πάνε μετά στους κληρονόμους, να αγοράσουν......προφανώς φθηνά;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
7 λεπτά πριν, LK είπε

Εννοείς να πάνε μετά στους κληρονόμους, να αγοράσουν......προφανώς φθηνά;

Πολλές φορές τα σπίτια αδειάζονται κακήν κακώς από τα πράγματα που έχουν μέσα από διάφορους "εκκαθαριστές": παλιατζήδες κυρίως, αλλά μπορεί και καμιά εταιρεία μετακομίσεων για να πάνε σε αποθήκες, δεν ξέρω ακριβώς...

 

Οπότε αν βρεθεί πχ κανα κιθαρόνι του Μούρτζινου, κανα παλιοταμπούρο Leedy, Slingerland κλπ κλπ μπορεί να το αγοράζει σε εντελώς ευτελές ποσόν και να βγάζει καλό μεροκάματο. Μου είπε διάφορες ιστορίες για συγκεκριμένα όργανα και παλιά πληκτροφόρα και βιολιά, αλλά δε τις θυμάμαι πλέον.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου