Προς το περιεχόμενο

Dave Smith mopho keyboard αντι για Κorg microkorg


panosprog

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Χαιρετιζω τους πληκτραδες του νοιζ και θα ηθελα τη γνωμη τους.Να ξεκαθαρισω πρωτα απ' ολα οτι ειμαι κιθαριστας αλλα μου αρεσουν παρα πολυ και τα  αναλογικα πληκτρα .Ειμαι κατοχος ενος Korg microkorg και σκεφτομουν αυτες τις ημερες να το πουλησω και να το αντικαταστησω με το μονοφωνικο Dave Smith πιστευετε αξιζει?Να σημειωσω πως δεν με ενδιαφερει η πολυφωνια προτιμω για πλατες ηχους οπως mellotron ,hammond,electric piano και οχι ηχους απο συνθεσαιζερ.Αληθεια εχετε δοκιμασει το David Smith και ποια ειναι η γνωμη σας.Ευχαριστω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Χαιρετιζω τους πληκτραδες του νοιζ και θα ηθελα τη γνωμη τους.Να ξεκαθαρισω πρωτα απ' ολα οτι ειμαι κιθαριστας αλλα μου αρεσουν παρα πολυ και τα  αναλογικα πληκτρα .Ειμαι κατοχος ενος Korg microkorg και σκεφτομουν αυτες τις ημερες να το πουλησω και να το αντικαταστησω με το μονοφωνικο Dave Smith πιστευετε αξιζει?Να σημειωσω πως δεν με ενδιαφερει η πολυφωνια προτιμω για πλατες ηχους οπως mellotron ,hammond,electric piano και οχι ηχους απο συνθεσαιζερ.Αληθεια εχετε δοκιμασει το David Smith και ποια ειναι η γνωμη σας.Ευχαριστω.

?

 

Εάν σου κάνουν οι ήχοι του Dave Smith, αγοράζεις Dave Smith.

Εξαρτάται από το αν σου κάνουν - αρέσουν οι ήχοι του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

?

 

Εάν σου κάνουν οι ήχοι του Dave Smith, αγοράζεις Dave Smith.

Εξαρτάται από το αν σου κάνουν - αρέσουν οι ήχοι του.

To στυλ το οποιο  θα  το χρησιμοποιω θα ειναι για solos 70's prog  rock μεχρι την πιο ηλεκτρονικη του μορφη Tangerine Dream.           
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οπότε αυτό που λες γιά πλάτες, άκυρο. Σωστά;

Μα δεν θα το χρησιμοποιω για πλατες αλλα  χρησιμοποιω καποια vst  με ηχους mellotron,hammond,electric piano μεχρι στο μελλον να μπορεσω να  χτυπησω κατι σε hardware γι'αυτη τη δουλεια.Απλα μου αρεσει η χρηση των μονοφωνικων και οχι τα strings των πολυφωνικων  .Ενταξει να μην ειμαι και απολυτος ισως καποιο  Solina string ensemble η κατι παρομοιο αλλα και παλι με φειδω ,απλα μου αρεσουν τα mellotron ,hammond ,farfisa,electric piano με τα αναλογα effects καλυτερα μεσα σε μια μπαντα ;D
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

o.k. κατάλαβα.

Αν το έχεις ακούσει και όντως σου κάνουν οι ήχοι του (σαν χροιά) γι'αυτό που θέλεις, τότε προχωράς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου