Προς το περιεχόμενο

Echoes of future memories (κιθαριστικό κομμάτι)


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσιευμένο (επεξεργασμένο)

Πώς διαλέγουμε τίτλο για ένα instrumental χωρίς στίχους?

 

Βοήθεια του κοινού ασφαλώς!

Αφού δέχτηκα πολλά σχόλια πώς είναι "trippy" το ονόμασα Echoes of future memories λοιπόν. Ξεκινώντας απ'το echoes που είναι κυριολεκτικό για το κομμάτι με την trippy σκέψη των future memories να ακολουθεί.

 

 

 

 

Επεξεργασμένο από Κουφη Λεοπαρδαλη
  • Like 4

I quickly learned that the study of music harmony is the study of everything - Richard Merrick

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου αρέσει και εμένα να βρίσκω ευφάνταστα ονόματα για κομμάτια χωρίς λόγια, με έχει απασχολήσει αρκετά το ζήτημα... Ωραία παίζεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Κουφη Λεοπαρδαλη είπε

Πώς διαλέγουμε τίτλο για ένα instrumental χωρίς στίχους?

Με ένα Song name generator

https://dontsleepgfx.com/pages/ai-song-name-generator-create-unique-and-catchy-titles-for-your-music

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραίο κλιπ.

 

Μολις ολοκληρώνω ένα ορχηστρικό κομματι, και κατά τη διαδικασία του export, ξεκινώ και σκέφτομαι τον τίτλο για πρώτη φορά. Το ακούω άλλη μια μετά το export, για ένα τελευταίο τσεκ, και η πρώτη αίσθηση που μου βγάζει, την μετατρέπω σε λέξεις και ο τίτλος γεννιέται. Μπορεί να είναι κάποιο συναίσθημα ή κάποιο ιδιαίτερο χαρακτηριστικό  μέσα στο κομματι που θα μου μείνει έντονα στο μυαλό. 

  • Like 2

Γιώργος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου