Προς το περιεχόμενο

Διαλειμματική νηστεία στο περίπου - Συμβουλές


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αυτή είναι η σωστή σειρά. Τις εξετάσεις αίματος τις δείχνεις και στον διατροφολόγο διότι πρέπει να ρυθμίσει τη διατροφή βάσει των εξετάσεων αυτών. Συνήθως τις ζητά και ο ίδιος.

 

 

  • Συμφωνώ 1

Γιώργος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, methylene blue είπε

 

 

Ακριβώς το άρθρο που χρειαζόμουν για να το ξαναρίξω στα κοντοσούβλια χωρίς ενοχές 😅

 

  

4 ώρες πριν, LK είπε

Το φαγητό δεν είναι απόλαυση ή διασκέδαση (ούτε το ποτό - καλά το ποτό ΚΟΨΤΟ- δεν πίνουμε τις θερμίδες μας).

Το φαγητό είναι καύσιμο για να κινείται ο οργανισμός μας.

 

Ωχ αμάν...😕

Tι απομένει να διαβάσουμε πλέον σε αυτό το forum..

Λάκη σε είχα για tuxedo,martini και να διοργανώνεις βραδιές οινοποσίας και ποίησης στο Chateu Le Kozan.

Το μόνο που απομένει τώρα είναι να δω ανάμεσα στις tele του Superfunk και καμιά B.C. Rich Warlock καλή για jazz..

 

Στα του θέματος, η μόνη φορά που είχα δοκιμάσει διαλειμματική νηστεία ήταν προς το τέλος της καραντίνας μιας και είδα κάποιες αλλαγές στο σώμα μου που δεν τις ανεχόμουν, κλείνοντας μάλιστα πολύ τα διαστήματα όπου μπορούσα να φάω,αν θυμάμαι καλά η φάση λεγόταν warrior diet με τέσσερις ώρες για να τραφείς.

Λειτούργησε για το σκοπό που την ήθελα,μάλιστα μετά την όποια δυσφορία των πρώτων 2-3 ημερών,είχα πολύ ενέργεια και διαύγεια.

Αλλά γενικά ακολουθώ έναν τρόπο ζωής με πολύ γυμναστική και σχετικά καλή διατροφή.

 

 

 

 

 

Επεξεργασμένο από Kanimothrios
  • Χαχα 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
1 λεπτό πριν, Kanimothrios είπε

 

 

 

Λάκη σε είχα για tuxedo,martini και να διοργανώνεις βραδιές οινοποσίας και ποίησης στο Chateu Le Kozan.

 

 

 

 

Tuxedo Τσεκ

Ποίηση, Τσεκ

Μαρτίνι Γιοκ 😁

 

Είδες όμως πως το άτιμο το Lifestyle μέσω των ταινιών / διαφημίσεων .....κτίζει πρότυπα.

Τις προάλλες έκανα ταξινόμηση στα dvd's μου και βρήκα .....τα "sex and the city".

Λέω , κάτσε να τα βάλω να δω αν παίζουν.

Και χαζεύω τυχαία 2-3 επεισόδια.

Λοιπόν, αντιπαρέρχομαι τη θεματολογία.

Κάθισα και μέτρησα και κυριολεκτικά σε κάθε επεισόδιο , τρώνε και πίνουν από 4000 θερμίδες η καθεμία (και να τα δείπνα, τα τσιζ κεικς, οι σαμπάνιες και τα κοκτέιλς).

Και τα έβλεπε αυτά η έρμη η πιτσιρίκα και πήγαινε για μπραντς με τις φιλενάδες της, μετά για δείπνο και το βράδυ για ποτάρες............και μετά πάχαινε.

Εν τω μεταξύ η Κάρυ , ήταν fitness freak στην Κανονική της Ζωή ως Sarah Jessica Parker, και φαντάζομαι θα έφτυνε κάθε γουλιά που έπινε ή έτρωγε.😄

 

  • Χαχα 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, LK είπε

Μαρίνι Γιοκ

Μαρτίνι ναι μια φορά την εβδομάδα.χωρίς εξαιρέσεις δεν είναι μακροπρόθεσμα εφικτή μια ισορροπημενη διατροφή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
Μόλις τώρα, Giorgos rockstep είπε

Μαρτίνι ναι μια φορά την εβδομάδα.χωρίς εξαιρέσεις δεν είναι μακροπρόθεσμα εφικτή μια ισορροπημενη διατροφή.

Έχω να φάω υδατάνθρακα και  να πιω αλκοόλ από το 2021 που έκανα ανακαίνιση , αλλά εκεί με παρέσυραν τα μαστάρια με τα τσίπουρα και τους μεζέδες 😁

  • Χαχα 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

disclaimer :

Αυτά που κάνω εγώ , δεν τα προτείνω σε κανέναν.

Γενικά σαν άνθρωπος είμαι ατάλαντος και καθόλου έξυπνος ή και κουτός.

Ένα χάρισμα μου έδωσε η φύση,

ΠΕΙΘΑΡΧΙΑ.

Πειθαρχία....... που κάνει την Λεγεώνα των Ξένων , να μοιάζει με ρεμπέτ ασκέρ 😁.

  • Χαχα 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, LK είπε

Κάτσε σκέψου γιατί θες να χάσεις κιλά.

Μου έχουν βρει χοληστερίνη και τριγλυκερίδια και για αυτό το λόγο παίρνω 2 χαπάκια, ο γιατρός μου είπε ότι είμαι βαρύς για το ύψος μου, 110 κιλά, 1.86 ύψος, τα κιλά μου είναι 100, εκεί δεν έχω καθόλου κοιλιά ούτε χοληστερίνη ούτε τριγλυκερίδια. Δηλαδή θέλω να χάσω 10 κιλά για λόγους υγείας πρωτίστως

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
1 λεπτό πριν, Άγιος είπε

Δηλαδή θέλω να χάσω 10 κιλά για λόγους υγείας πρωτίστως

Οκ.

Αλλά το θέμα  δεν είναι μόνο να τα χάσεις , αλλά να τα διατηρήσεις.

10 κιλά δεν είναι τίποτα, ειδικά στα κιλά σου.

Σε 3 μήνες θα τα έχεις χάσει.

  • Συμφωνώ 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, LK είπε

Aν δεν συμφωνήσεις όμως με την αρχή ότι το φαγητό είναι καύσιμο και όχι απόλαυση ή διασκέδαση...... μην ασχολείσαι.

Και κιλά να χάσεις , θα είσαι δυστυχισμένος και δεν αξίζει

Είναι και απόλαυση όμως ρε Λάκη, πώς να το κάνουμε... Από τις λίγες που μπορούμε να έχουμε σε αυτήν την ρημάδα τη ζωή. 

Μόνο καύσιμο; Είναι σα να λες ότι ο έρωτας είναι μόνο τεκνογονία

  • Συμφωνώ 1

Never give up! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου