Προς το περιεχόμενο

Κακες εμπειριες στις μικρες αγγελιες


Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, Άγιος είπε

Το ότι τα 20 ευρώ είναι ευτελές ποσό πάει και στις δυο πλευρές...

Ναι οκ, αλλα γιατι δεν το ξεκαθαριζεις απο την αρχη; δεν παρακαλεσα κανεναν, ρωτησα μπορεις τοσο, ξεκαθαριζεις οχι δεν μπορω ! μετα τα 20 εγιναν 30.

EXPECT THE UNEXPECTED...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, bathan είπε

Σιγά το σκληρό παζάρι για 20 ευρώ, σκληρό θα ήταν αν μιλάγαμε για περισσότερα. Απλά ο τύπος δεν ήθελε να το δώσει σε αυτά τα λεφτά και μανούριασε. Δεν πειράζει ας το φάει στην μάπα τώρα !

τουλαχιστον ας εχει τα guts ο αλλος να το παραδεχθει ,εστω και την τελευταια στιγμη ! εγω ημουν ξεκαθαρος εξ αρχης διαθετω τοσα και το παραλαμβανω απο το χωρο σου χωρις επιπλεον ταλαιπωρια για εσενα. οταν λες δινω 220 σου λεει ο αλλος μπορεις 240, και εν τελει συμφωνεις στα 220 και δεν εμφανιζεσαι, με δικαιολογιες της πλακας, και 3 μερες μετα, σε τεσταρω και ζητας 250, ε δεν πας καλα...

EXPECT THE UNEXPECTED...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, nexarulhu είπε

Ναι οκ, αλλα γιατι δεν το ξεκαθαριζεις απο την αρχη; δεν παρακαλεσα κανεναν, ρωτησα μπορεις τοσο, ξεκαθαριζεις οχι δεν μπορω ! μετα τα 20 εγιναν 30.

Όταν συναναστρέφεσαι με αγνώστους σε μια μεγαλούπολη που ισχύει το ''σιγά μη με ξαναδεί'' μην βασίζεσαι στον λόγο του άλλου, ο κανόνας είναι ότι δεν έχει την κουλτούρα του να τον δεσμεύει ο λόγος του, είπα ξείπα, ναι μεν αλλά, και τα λοιπά

 

Μερικές τακτικές που έχω εφεύρει με τον καιρό είναι πρώτον να μην παζαρεύεις από το τηλέφωνο αλλά από κοντά μόνο, ''να έρθω να το δω και τα λέμε'' και πάντα να λες ότι είσαι δίπλα, να μην λες ότι θα έρθεις από μακριά γιατί έτσι δηλώνεις ότι καίγεσαι και το εκμεταλλεύονται στο παζάρι ''που μένεις? ... α δίπλα είμαι.''

Επεξεργασμένο από Άγιος
  • Χαχα 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, Άγιος είπε

Όταν συναναστρέφεσαι με αγνώστους σε μια μεγαλούπολη που ισχύει το ''σιγά μη με ξαναδεί'' μην βασίζεσαι στον λόγο του άλλου, ο κανόνας είναι ότι δεν έχει την κουλτούρα του να τον δεσμεύει ο λόγος του, είπα ξείπα, ναι μεν αλλά, και τα λοιπά

 

Μερικές τακτικές που έχω εφεύρει με τον καιρό είναι πρώτον να μην παζαρεύεις από το τηλέφωνο αλλά από κοντά μόνο, ''να έρθω να το δω και τα λέμε'' και πάντα να λες ότι είσαι δίπλα, να μην λες ότι θα έρθεις από μακριά γιατί έτσι δηλώνεις ότι καίγεσαι και το εκμεταλλεύονται στο παζάρι ''που μένεις? ... α δίπλα είμαι.''

Ωραιος , που θα φτασουμε στο τελος.

EXPECT THE UNEXPECTED...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, fenderiarhs είπε

Ειναι απιστευτο ποσο χαμηλα μπορει να πεσει καποιος για ενα 20ρικο..........

Αυτός είναι ακριβώς ο λόγος που είναι τόσο κακό (ή τουλάχιστον όχι όσο καλό θα έπρεπε) το επίπεδο "ευκαιρίας" στην αγορά μεταχειρισμένων, όχι στο νόιζ συγκεκριμένα, αλλά παντού. Και όχι μόνο στην Ελλάδα, παντού όπου ο κόσμος περνάει δύσκολα.

 

Όταν εσύ πουλάς κάτι που κάνει 2100 καινούριο, στα 1800 2ο χέρι, κι εγώ μπαίνω στη διαδικασία να το σκεφτώ γιατί όντως μπορει αυτα τα 300 να ειναι διαφορά σημαντική στο εισοδημά μου, έχει χαθεί το παιχνίδι και το νόημα.

 

Και αντίστροφα όταν εσύ βάλεις κάτι σε πολύ fair price (τύπου 45-50% της αξίας και σε άριστη κατάσταση) και έρχομαι εγώ να σου κάνω παζάρι άλλο ενα 40% πάνω σε αυτό, ε είμαι για ξύλο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου