Προς το περιεχόμενο

Νέο desktop PC


Προτεινόμενες αναρτήσεις

4 λεπτά πριν, cos_dr είπε

Δεν είναι κακώς λοιπόν.

Δεν είναι κακώς. 🙏

Είναι. Σε απλές καθημερινές εργασίες/εφαρμογές η CPU δουλεύει έτσι κι αλλιώς σε χαμηλά επίπεδα, το ίδιο και η GPU και το τροφοδοτικό. Δεν έχει και πολύ νόημα λοιπόν να του "ανεβάζεις στροφές" κάθε φορά που θες να τρέξεις κάτι απαιτητικό, αυτό το κάνει έτσι κι αλλιώς από μόνο του.

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Waterfall-K είπε

Είναι. Σε απλές καθημερινές εργασίες/εφαρμογές η CPU δουλεύει έτσι κι αλλιώς σε χαμηλά επίπεδα, το ίδιο και η GPU και το τροφοδοτικό. Δεν έχει και πολύ νόημα λοιπόν να του "ανεβάζεις στροφές" κάθε φορά που θες να τρέξεις κάτι απαιτητικό, αυτό το κάνει έτσι κι αλλιώς από μόνο του.

Δεν είναι έτσι όπως τα λες τα πράγματα.

 Εξήγησα πιο πάνω.

 

Πιανίστας, Διδάκτωρ Γιουροβιζιονολογίας

με εξειδίκευση στα ΣΥΝΘΕΣΑ'ΙΖΕΡ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια χαρά τα λέω Cos. ΤΖΑΜΠΑ έδωσες τοσα λεφτα!😵‍💫 Πουλα τον και πάρε έναν υποδεέστερο ή άσ'τον να κάνει τη δουλειά του ανεμπόδιστα. Μην τον καταπιέζεις...😌

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Waterfall-K είπε

Μια χαρά τα λέω Cos. ΤΖΑΜΠΑ έδωσες τοσα λεφτα!😵‍💫 Πουλα τον και πάρε έναν υποδεέστερο ή άσ'τον να κάνει τη δουλειά του ανεμπόδιστα. Μην τον καταπιέζεις...😌

Θα τον αφήσω να κάνει τη δουλειά του ανεμπόδιστα και να καίω 140 watt παραπάνω παίζοντας παιχνίδια και να πάρω υποδεέστερο για να πρέπει να τον αλλάξω πάλι σε 3 χρόνια. Οκ. Θα το κάνω ρε συ. Έχεις δίκιο.  Έκανα μαλακία. Το μετάνιωσα που πήρα RYZEN 9 πανίσχυρο με 299 ευρω και ακόμα και με eco ρυθμίσεις μπορώ να ρεντάρω σε μισό χρόνο από ότι με τον προηγούμενο και μπορεί να φτάσω future proofing δεκαετίας.

Πιανίστας, Διδάκτωρ Γιουροβιζιονολογίας

με εξειδίκευση στα ΣΥΝΘΕΣΑ'ΙΖΕΡ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσιευμένο (επεξεργασμένο)
9 λεπτά πριν, cos_dr είπε

Θα τον αφήσω να κάνει τη δουλειά του ανεμπόδιστα και να καίω 140 watt παραπάνω παίζοντας παιχνίδι

Ναι.

 

9 λεπτά πριν, cos_dr είπε

Το μετάνιωσα που πήρα RYZEN 9 πανίσχυρο με 299 ευρω και ακόμα και με eco ρυθμίσεις μπορώ να ρεντάρω σε μισό χρόνο από ότι με τον προηγούμενο👍

Μπορεί ακόμα και σε eco mode να είναι πιο γρήγορος από τον προηγούμενο επεξεργαστή σου, αλλά τι να λέει? Πλήρωσες €300 για να πάρεις έναν επεξεργαστή με τα Χ specs και τον δουλεύεις με "κόφτη" και με μειομένη απόδοση. Αν βρίσκεις εσύ νόημα σ'αυτό οκ, πάμε παρακάτω.

 

 

 

Επεξεργασμένο από Waterfall-K

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Waterfall-K είπε

Ναι.

 

Μπορεί ακόμα και σε eco mode να είναι πιο γρήγορος από τον προηγούμενο επεξεργαστή σου, αλλά τι να λέει? Πλήρωσες €300 για να πάρεις έναν επεξεργαστή με τα Χ specs και τον δουλεύεις με "κόφτη" και με μειομένη απόδοση. Αν βρίσκεις εσύ νόημα σ'αυτό οκ, πάμε παρακάτω.

 

 

 

εντάξει, το είπα, δεν το καταλαβαίνεις, είναι κέρδος το upgrade μεγάλο για αυτά τα λεφτά και αυτό που κάνω, τον άλλο τον πούλησα 150 ευρω ήδη σε φίλο.

 Εσύ δε βρίσκεις νόημα και με κοροϊδεύεις🤣 και πας να με βγάλεις βλάκα 🤣 κιόλας επειδή ΕΣΥ δεν καταλαβαίνεις το κέρδος και δεν μπορώ να στο εξηγήσω καλύτερα και προφανώς δε δουλεύεις τον υπολογιστή όπως τον δουλεύω εγώ.🤣

Πιανίστας, Διδάκτωρ Γιουροβιζιονολογίας

με εξειδίκευση στα ΣΥΝΘΕΣΑ'ΙΖΕΡ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσιευμένο (επεξεργασμένο)
2 λεπτά πριν, cos_dr είπε

εντάξει, το είπα, δεν το καταλαβαίνεις

Ε ναι, αυτά είναι για απόφοιτους ΜΙΤ και πάνω...

 

 

Επεξεργασμένο από Waterfall-K

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Waterfall-K είπε

Ε ναι, αυτά είναι για απόφοιτους ΜΙΤ και πάνω...

 

 

Είμαι άσχετος, μη μου δίνεις σημασία. Δεν ξέρω ΤΙΠΟΤΑ.

Γι αυτό κάνω χαζομάρες και παίρνω KORG

Πιανίστας, Διδάκτωρ Γιουροβιζιονολογίας

με εξειδίκευση στα ΣΥΝΘΕΣΑ'ΙΖΕΡ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, cos_dr είπε

Είμαι άσχετος, μη μου δίνεις σημασία. Δεν ξέρω ΤΙΠΟΤΑ.

Γι αυτό κάνω χαζομάρες και παίρνω KORG

@Waterfall-K, απάντησέ μου🤣

Πιανίστας, Διδάκτωρ Γιουροβιζιονολογίας

με εξειδίκευση στα ΣΥΝΘΕΣΑ'ΙΖΕΡ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου