Προς το περιεχόμενο

Some alternate aspects of Eurovision...


npap

Προτεινόμενες αναρτήσεις

3 λεπτά πριν, Superfunk είπε

α,απο εκει το επαθες...παλι καλα να λες που εισαι ζωντανος (εμενα αν μου βαλεις Yes να ακουσω θα αΦτοκτονισω αμεσΟσ κσι με συνοπτικας διαδικασιας) 

 

😅 

Είσαι μικρός ακόμα φίλος, θα σιάξεις αργότερα...😌

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Πάντως εγώ έχω παρατηρήσει ότι όλα σχεδόν τα μαγαζιά παίζουν μουσικές με τις οποίες μεγάλωσα και εγώ.

 

Δεν μιλάω για μαγαζιά εξειδικευμένα που απευθυνονται σε μεγαλύτερους σε ηλικία ή κάτι τέτοιο αλλά γενικά σε μαγαζιά που μαζεύεται πιτσιρικαρία.

 

Είχε ένα roof party πρόσφατα απέναντι από το σπίτι μου και ήταν μαθητές λυκείου (κάποιο φροντιστήριο έκανε πάρτυ, για λυκειοπαιδα μαθητές) και τα τραγούδια ήταν επίσης τα κλασσικά ελληνάδικα που ακούγονταν όταν και εγώ σαν εικοσάρης πήγαινα σε ελληνάδικα πριν 20 χρόνια. Τα ήξερα σχεδόν όλα που έπαιζε ο dj. Το ίδιο ακριβώς συμβαίνει και σε τουριστόμπαρα που πάει η πιτσιρικαρία να ξεσαλώσει αλλά και το βλέπω ο ίδιος σε μέρη που εργάζομαι ως μουσικός.

 

Δηλαδή αυτό το ''ο παππούς μου θεωρούσε άθλιο αυτό που άκουγε ο πατέρας μου ο οποίος θεωρεί άθλια αυτά που ακούω εγώ'' δεν νομίζω ότι ισχύει πια. Ήδη έχει αρχίσει να συμβαίνει το εξής φαινόμενο, τα παιδιά να γουστάρουν την μουσική των γονιών τους και να πηγαίνουν μαζί σε συναυλίες των Maiden ξερω 'γω.

 

 

 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 λεπτά πριν, John Goumis είπε

 

Δηλαδή αυτό το ''ο παππούς μου θεωρούσε άθλιο αυτό που άκουγε ο πατέρας μου ο οποίος θεωρεί άθλια αυτά που ακούω εγώ'' δεν νομίζω ότι ισχύει πια. Ήδη έχει αρχίσει να συμβαίνει το εξής φαινόμενο, τα παιδιά να γουστάρουν την μουσική των γονιών τους και να πηγαίνουν μαζί σε συναυλίες των Maiden ξερω 'γω.

 

Θεωρώ άθλια αυτά που ακούν οι θυγατέρες μου

InfluenSir!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, Superfunk είπε

εκΣο παμαι καλλα

H μνα-ρα με το τραγούδι της Αυστρίας που πάτωσε στον διαγωνισμό, είναι πολύ πιο ψηλά. 

 

Βέβαια αν το ίδιο τραγούδι το έλεγε ένα αξύριστο αντροειδές με ψηλοτάκουνα τότε θα φιγουράριζε στις πρώτες θέσεις στην ευροβύζιον.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 λεπτά πριν, Σπινθηροβόλος γάιδαρος είπε

Βέβαια αν το ίδιο τραγούδι το έλεγε ένα αξύριστο αντροειδές με ψηλοτάκουνα τότε θα φιγουράριζε στις πρώτες θέσεις στην ευροβύζιον.

 

Ελπίζω να καταλαβαίνεις ότι το "αντροειδές" μπορεί να είναι και αξύριστο και ξουρισμένο κόντρα και με 12ποντο και ξυπόλυτο.Γενικά μπορεί να είναι και να τραγουδάει ό,τι θέλει χωρίς τη δική σου ή τη δική μου έγκριση,όπως και δικαιούται να έχει όση απήχηση μπορεί.

 

...Αν δεν το καταλαβαίνεις,μη σκας.Απλά κάνεις στην άκρη και το απολαμβάνεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, Grey είπε

...Αν δεν το καταλαβαίνεις,μη σκας.

Όταν καταλάβεις τι έγραψα ξαναέλα. Μέχρι τότε τσάγια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, John Goumis είπε

 

Πάντως εγώ έχω παρατηρήσει ότι όλα σχεδόν τα μαγαζιά παίζουν μουσικές με τις οποίες μεγάλωσα και εγώ.

 

Δεν μιλάω για μαγαζιά εξειδικευμένα που απευθυνονται σε μεγαλύτερους σε ηλικία ή κάτι τέτοιο αλλά γενικά σε μαγαζιά που μαζεύεται πιτσιρικαρία.

 

Είχε ένα roof party πρόσφατα απέναντι από το σπίτι μου και ήταν μαθητές λυκείου (κάποιο φροντιστήριο έκανε πάρτυ, για λυκειοπαιδα μαθητές) και τα τραγούδια ήταν επίσης τα κλασσικά ελληνάδικα που ακούγονταν όταν και εγώ σαν εικοσάρης πήγαινα σε ελληνάδικα πριν 20 χρόνια. Τα ήξερα σχεδόν όλα που έπαιζε ο dj. Το ίδιο ακριβώς συμβαίνει και σε τουριστόμπαρα που πάει η πιτσιρικαρία να ξεσαλώσει αλλά και το βλέπω ο ίδιος σε μέρη που εργάζομαι ως μουσικός.

 

Δηλαδή αυτό το ''ο παππούς μου θεωρούσε άθλιο αυτό που άκουγε ο πατέρας μου ο οποίος θεωρεί άθλια αυτά που ακούω εγώ'' δεν νομίζω ότι ισχύει πια. Ήδη έχει αρχίσει να συμβαίνει το εξής φαινόμενο, τα παιδιά να γουστάρουν την μουσική των γονιών τους και να πηγαίνουν μαζί σε συναυλίες των Maiden ξερω 'γω.

 

 

 

 

Έτσι νομίζω και εγώ, δεν κάνει πια κύκλους η φάση, η μουσική φθίνει από τα μέσα του 2000ς και μετά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Nestoras είπε

Θεωρώ άθλια αυτά που ακούν οι θυγατέρες μου

 

εγώ δεν έχω παιδιά αλλά ο πατέρας μου με τον αδερφό μου ακούνε ακριβώς τα ίδια (Λοϊζο, εντεχνολαϊκά) αλλά και το classic rock του αρέσει που ακούω εγώ (άκουγε και αυτός μικρός)

 

ο πεθερός μου όπως και η κόρη του είναι φανατίλες Springsteen αλλά και Thunder - Guns n Roses - Def Leppard κτλ κτλ και έχουν πάει σε πολλά λάιβ μαζί ενώ ο πατριός-πεθερός είναι φανατικός με Marillion-Genesis (παλιούς) και όποτε πάω σπίτι τους στο UK μου βάζει dvd και βλέπουμε παρέα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

https://www.noiz.gr/uploads/monthly_2024_05/image.png.59b8e3c3991e236140e3597a45441cfa.png

 

To viral top 50 του Spotify που αναφερθηκε παραπανω και οτι μπηκε η Ελλαδα σε αυτο ειναι κατι σαν τις "τασεις στη μουσικη" του Youtube.

 

Στο "κανονικο" παγκοσμιο top 50 του Spotify δεν υπαρχει κανενα αλλο τραγουδι της Eurovision πλην των "Europapa" και "The Code".

https://open.spotify.com/playlist/37i9dQZEVXbMDoHDwVN2tF

 

Αν δεν κανω λαθος, γενικα αυτα πουν καναν καποια σχετικη επιτυχια (σε πολυ χαμηλες θεσεις βεβαια) και μπηκαν σε ευρωπαικα τσαρτς(airplay+Spotify+Youtube) ειναι μονο της Ολλανδιας,της Ελβετιας και της

Ιταλιας.

https://top40-charts.com/chart.php?cid=31&date=

 

Aν βεβαια ακουσει ο Καταρράκτης τα υπολοιπα τραγουδια (αυτα που κανουν δηλαδη επιτυχια στα τσαρτς και δεν ειναι της Eurovision), πιστευω πως ισως  εκτιμησει τελικα υπερ του δέοντος το τραγουδι του Ελβετου 😂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Panosf1 είπε

Aν βεβαια ακουσει ο Καταρράκτης τα υπολοιπα τραγουδια (αυτα που κανουν δηλαδη επιτυχια στα τσαρτς και δεν ειναι της Eurovision), πιστευω πως ισως  εκτιμησει τελικα υπερ του δέοντος το τραγουδι του Ελβετου 😂

Tα ακούω δυστυχώς από δω κι από κει, δεν ζω κλεισμένος σε κάνα σπήλαιο. Το ότι υπάρχουν και (πολύ) χειρότερα δεν λέει κάτι, το τραγούδι του Ελβετού παραμένει μια παιδιάστική cheesy βλακεία, μια βλακεία που απ'ότι φαίνεται θα την ακούμε όλο το καλοκαίρι παντού.🙄

  • Χαχα 1

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου