Προς το περιεχόμενο

Some alternate aspects of Eurovision...


npap

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Guru
1 ώρα πριν, Waterfall-K είπε

μια βλακεία που απ'ότι φαίνεται θα την ακούμε όλο το καλοκαίρι παντού.🙄

 

να υποθέσω δηλαδής ρε πατριώτ' Καθηνιώτη, κατ εσέ σε πεδιάδες βουνά λαγκάδια και ραχούλες, 'Αγγλοι, Γάλλοι, Πορτογάλλοι, Ευοιώτες, θα έπρεπε (κατ ελάχιστον) να ακούμε τα άπαντα των Yes σε repeat (και επιμελώς μάλιστα γιατί μετά ενδέχεται να μας εξετάσεις ενδελεχώς επί της ύλης ταύτης)... 😎

δεν μιλάω αν δεν ξέρω... η σιωπή (μου) είναι χρυσός (στην τσέπη του άλλου)...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, npap είπε

 

να υποθέσω δηλαδής ρε πατριώτ' Καθηνιώτη, κατ εσέ σε πεδιάδες βουνά λαγκάδια και ραχούλες, 'Αγγλοι, Γάλλοι, Πορτογάλλοι, Ευοιώτες, θα έπρεπε (κατ ελάχιστον) να ακούμε τα άπαντα των Yes σε repeat (και επιμελώς μάλιστα γιατί μετά ενδέχεται να μας εξετάσεις ενδελεχώς επί της ύλης ταύτης)... 😎

Καλά θα ήταν, αλλά που...

Μια και τους ανέφερες, ένα κομμάτι YES έπαιζαν όλο κι όλο τις τελευταίες δεκαετίες στα μαγαζιά, και το έκοψαν κι αυτό (και καλά έκαναν εδώ που τα λέμε...😌)

 

 

  • Like 1

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

@Waterfall-K To like πάει στο owner..., όχι στο ότι το έκοψαν... 😄

 

ΥΓ: Άτιμο πράγμα η τέχνη... Να έχεις γράψει ένα Tales from topographic oceans και να σε παίζουν για το owner...🙄

  • Like 1
  • Συμφωνώ 1

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, Terry RoscoeBeck5 είπε

@Waterfall-K To like πάει στο owner..., όχι στο ότι το έκοψαν... 😄

 

ΥΓ: Άτιμο πράγμα η τέχνη... Να έχεις γράψει ένα Tales from topographic oceans και να σε παίζουν για το owner...🙄

Κοίτα, το κομμάτι δεν είναι άσχημο, απλά δεν είναι αντιπροσωπευτικό των YES. Έβγαλαν φράγκα πάντως από αυτό. Το "το έκοψαν κι αυτό και καλά έκαναν" πάει στο ότι το είχαν κάψει το κομμάτι από τις επαναλήψεις τόσες δεκαετίες, μαζί και τ'αυτιά μας.🤢 Το μόνιμο πρόβλημα με τους ανίδεους DJs, παίζουν την ίδια "κασέτα" τα τελευταία 800 χρόνια. DP - Smoke On The Water, Joan Jet - I Hate Myself for Loving You, Kansas - Dust In The Wind, Bruce Springsteen - Born In The USA, Clash - Rock The Casbah, Kiss - I Was Made For Lovin' You, Iggy Pop - The Passenger....
ΕΛΕΟΣ ΡΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ!😆

  • Συμφωνώ 2

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
15 λεπτά πριν, Waterfall-K είπε

ΕΛΕΟΣ ΡΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ!😆

Συμφωνώ και επαυξάνω... Βάλε βέβαια μέσα και το Hold The Line - λες και οι Toto δεν έπαιξαν τίποτα άλλο 😄

  • Like 1

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Terry RoscoeBeck5 είπε

Βάλε βέβαια μέσα και το Hold The Line - λες και οι Toto δεν έπαιξαν τίποτα άλλο 😄

Ναι, κι αυτό βέβαια, και καμιά δεκαριά άλλα. Αλλά το χειρότερο μακράν, για μένα τουλάχιστον, είναι το παρακάτω. Απλά δεν παλεύεται... 🤢😴 

 

 

 

 

 

  • Λυπάμαι 1
  • Συμφωνώ 1

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γνωστή η ασθένεια,λέγετε θέλω να γίνω dj στην θέση του dj.Σε ένα mainstream μαγαζί,πανυγήρι,γάμο,κέντρο διασκέδασης με μπουζούκια,ραδιοφωνικό σταθμό με κατεύθυνση κ.α υπάρχουν πάντα κομμάτια που θα παίζονται για πάντα.Δεχτείται το κάποια στιγμή να περνάτε καλά χωρίς να τρελαίνεστε.

Αν ζητούσε ένα απο αυτά η κυρία που συνοδεύεστε και σας έλεγε ο dj,η το μουσικό σχήμα,δέν το βάζω/παίζω γιατί το έχω βαρεθεί,θα ήταν καλύτερα?

Υπάρχουν εξιδεικευμένα μαγαζιά,events οπου εκεί υπάρχει λόγος να μην μπούν overplay κομμάτια.Για δείτε τριγύρω σας,είστε μέσα σε ένα απο αυτά?

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Κανονικά, όχι πώς βγαίνω βέβαια, αλλά η μουσική πρέπει να καταργηθεί στα μαγαζιά.

Σε ένα καφέ που πάω και φυσικά γνωρίζω τους ιδιοκτήτες, όταν δεν έχει κόσμο τους λέω "δεν το κλείνεται τώρα αυτό , που μου έχει πάρει το κεφάλι" (και παίζει και συντηρητικά πράγματα) 😆

  • Συμφωνώ 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είπαμε,οχι και ετσι,απλά η βραδια σε εναν σωστο επαγγελματία που κοιτάει κάτω οταν παίζει και δεν είναι σαν τον αγαπητό τσιαντακη που κατεβαζε το κεφαλι και ετρεχε μεχρι να τελειώσει το γήπεδο και φωνάζαμε όλοι,δώστη Νικόλα,σέντρα,μεχρι να μας σκάσει,εξαρτάται και απο τον κόσμο απο κάτω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Intervision: Η ρωσική «απάντηση» στη Eurovision που θέλει να επαναφέρει ο Πούτιν

 

έλεος όμως...🥺

 

 

ΥΓ φαντάζομαι η δικιά μας από τώρα θα ετοιμάζει παραλλαγή του Τα τα τα  σε "Ντα ντα ντα" με ρυθμό "πόλκατον" και θα προβάρει κοζάκικες χορογραφίες... άμα είναι και πολλά τα ρούβλια Άρη ποιος την πιάνει...

  • Χαχα 3

δεν μιλάω αν δεν ξέρω... η σιωπή (μου) είναι χρυσός (στην τσέπη του άλλου)...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου