Προς το περιεχόμενο

Ανάλυση κομματιού


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τι ακριβώς ακούμε εδώ? Mια ανάλυση σε ρυθμό, είδος κλπ

 

Μήπως να στέλναμε αυτό στην γιουροβύζιον?

 

Το "ώπα ώπα ε" είναι ακριβής αντιγραφή του Gangnam style

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι επιταχυμένη εκδοχή ενός Κρητικού παραδοσιακού χορού - ρυθμού αλλά δεν συγκρατώ πώς το λένε... Σίγουρα δεν είναι ορίτζιναλ δημιουργία

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό έπρεπε να στείλουμε ρε παιδιά. Θα γλυτώναμε και τον πρόεδρο της ΕΡΤ από παραίτηση.

 

 ΛΑΛΑ ΜΑΡΙΝΑLAND

Πιανίστας, Διδάκτωρ Γιουροβιζιονολογίας

με εξειδίκευση στα ΣΥΝΘΕΣΑ'ΙΖΕΡ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, Άγιος είπε

Είναι επιταχυμένη εκδοχή ενός Κρητικού παραδοσιακού χορού - ρυθμού αλλά δεν συγκρατώ πώς το λένε... Σίγουρα δεν είναι ορίτζιναλ δημιουργία

Κοίταξα στους συντελεστές και δεν αναφέρουν κάτι τέτοιο. Φαίνεται σαν ορίτζιναλ δικό τους. Ίσως να μου διαφεύγει κάτι 🤔

 

ΥΓ απ' το ΤΑ ΤΑ ΤΑ ΤΑ στο ΛΑ ΛΑ ΛΑ ΛΑ.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

H Mαρίνα Σάττι θα μας εκπροσωπήσει φέτος στον διαγωνισμό της EUROVISION με το τραγούδι ζάρι.

 

 

 

ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ, ΜΑΡΙΝΑ!😍

Πιανίστας, Διδάκτωρ Γιουροβιζιονολογίας

με εξειδίκευση στα ΣΥΝΘΕΣΑ'ΙΖΕΡ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πιανίστας, Διδάκτωρ Γιουροβιζιονολογίας

με εξειδίκευση στα ΣΥΝΘΕΣΑ'ΙΖΕΡ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru
1 ώρα πριν, Waterfall-K είπε

Έρχεται...

 

image.png.7d63c4d735d469b74323c2b125075f00.png

 

μάλιστα...🤔

πέρυσι ήταν η πρώτη χρονιά τα τελευταία 5 χρόνια που δεν κάναμε διακοπές στο κτήμα της θείας Ολυμπίας στο Λιγουριό (βασικό στέλεχος του Εθνικού επί 30 χρόνια κάνοντας μεταξύ άλλων την μουσική διδασκαλία και επιμέλεια σε δεκάδες παραστάσεις και σχεδόν σε όλα τα ιερά τέρατα που πέρασαν από την Επίδαυρο) ...

 

μια από τις αγαπημένες μας στιγμές εκεί πέραν των βουτιών στην απάνεμη Βαγιωνιά στην Παλαιά Επίδαυρο, ήταν το γεύμα στον Λεωνίδα μετά από παράσταση, με τα στελέχη της παράστασης με κριτική, κουτσομπολιό, επαίνους και θαψίματα ανάμεσα σε βουνά κεφτέδες... ε φέτος λέω να πω στην γυναίκα μου να ξαναπάμε... μια παράσταση με την Σάττι ενδέχεται να 'ναι κάτι που θα μνημονεύουμε μέχρι να πεθάνουμε...

 

ΥΓ. κρίμα που η θεία έχει φύγει και δεν θα έχει την ευκαιρία να διδάξει και το ιερό τέρας της γιουροβιζιόν και του selfassie σε καμιά "Ιφιγένεια εν Τα τα τα-ύροις"...

  • Like 1
  • Χαχα 3

δεν μιλάω αν δεν ξέρω... η σιωπή (μου) είναι χρυσός (στην τσέπη του άλλου)...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου