Προς το περιεχόμενο

Τι θα θέλατε να είναι το επόμενο diy project;


kwstas79

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν ξέρω για μονάδες με ελατήρια' date=' δεν έχω δει ποτέ μου, αλλά αν ψάχνεις κάτι σε ψηφιακό reverb υπάρχουν πολλά και διάφορα, π.χ. η behringer βγάζει αυτό εδώ

το οποίο είναι φτηνό, πας και το ακούς και αν σου αρέσει το τσιμπάς. Πάντως όλες οι εταιρείες βγάζουν τέτοια "κουτάκια", αν το budget σου είναι υψηλότερο καλύτερα να κοιτάξεις reverb σε "φέτα".

 

ή σε κασέρι :lol: :lol: :lol:

ΕΙΜΑΙ Ο ΚΑΛΥΤΕΡΟΣ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 25
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Eνα καλό και πολύ δυνατό-ογκώδες heavy distortion είναι κάτι που θα ήθελα πολύ τον τελευταίο καιρό. Εχω δει 1-2 καλά στο εμπόριο, αλλά άλλη πλάκα έχει να το φτιάξω με τα χεράκια μου... Ψηφίζω διστόρτιον, λοιπον...:):) :twisted: :twisted:

Fender να πιάνεις, Harley Benton να γίνεται...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ θα 'θελα να δω μια κατασκευή distortion. Το βασικότερο για μένα, είναι αυτό το πράγμα που θα παρουσιαστεί να μην είναι κάτι μονοδιάστατο. Δηλαδή θα 'θελα ο 'μάστορας' που θα αναλάβει, να μας παρουσιάσει ένα βασικό κύκλωμα, και από κει και πέρα, να μας εξηγήσει τι μπορούμε να αλλάξουμε (στα υλικά ή στη συνδεσμολογία) για να δώσουμε στον ήχο π.χ. περισσότερο sustain, μπάσο, όγκο, γλυκήτητα, κλπ κλπ κλπ... Να μάθουμε δηλαδή στη θεωρία, τι ρόλο βαράει κάθε compoment του κυκλώματος και τι μετατροπές επιδέχεται τελικά αυτό το πράγμα. Αυτά!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου