Προς το περιεχόμενο

hammond


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Χριστός Ανέστη! Λοιπόν παιδιά, είχα την ίδια απορία και εκτός από τη δημοσίευση που έκανα στο noiz, έστειλα mail στο thomann.de και μου σύστησαν το NATIVE INSTRUMENTS B4.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν παλικάρια, μπήκα πάλι στο thomann.de όπως και στο musicstore.com και όσον αφορά το ''αρνάκι'', γύρω στα 200€ μαζί με τα έξοδα της αποστολής. Αυτό που δεν ξέρω επειδή δεν έχω ασχοληθεί καθόλου με pc-software, είναι πως το χρησιμοποιείς ''εν ώρα δράσης''. Για παράδειγμα ρυθμίζεις τα drawbars στη διάρκεια του κομματιού, ενώ παίζεις, με το ποντίκι????? Εξηγήστε μου παιδιά γιατί με ενδιαφέρει. Γιατί άλλωστε να δώσεις τόσα λεφτά για Hammond ή για cx-3, ενώ μα 200€ μπορείς να έχεις την ίδια πιστότητα ήχου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορεις να δημιουργήσεις ήχους και να τους αποθηκευσεις αλλά και να "πειραξεις" τους ήδη υπάρχοντες....(υπαρχουν patches με πολύ καλες εξομοιώσεις διαφορων γνωστων drawbar organs)....Σχετικά με τήν ρυθμιση των ήχων ενω παίζεις

 

1ο) Ενταξει δεν ειναι και synth για να το πειράζεις όλη την ώρα....:lol:

 

2o) Μπορεις να κανεις assign διαφορα knobs και κουμπιά του controller σου για να διευκολυνθεις....

Time is just a fraction of the sine.......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γεια σου φιλαρακι εχω να σου απαντησω τα εξης...

Πρεπει να εχω παιξει σχεδον με ολα τα οργανα που υπαρχουν και εχουν περασει τουλαχιστον τα μισα απο αυτα απο την κατοχη μου

Λοιπον μεχρι ενα χιλιαρικο σε stage πιανο θα επαιρνα kurzweil καi μονο το

SP88X

Oσων αφορα το Hammond σε software καλλιτερο ειναι το Β4,σε Hardware

to Nord Electro αλλα ειναι ακριβο

Οστοσω εχε υπ'οψιν σου οτι το B4 θα ακουστει καλα(Σε live καταστασεις μονο με καρτα της ταξεως των 500+ Euro.Το conversion παιζει πολυ μεγαλο ρολο

Αυτα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου