Προς το περιεχόμενο

Πρόβλημα με Keymap στα XLN Audio Addictive Drums


Sonata-Arctica

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πάντως και εγώ που έχω to xln είναι κάπως διαφορετικά τοποθετημένα στα πλήκτρα,από ότι τα υπόλοιπα και θα θελα και εγώ να μάθω πως τα αλλάζω.Thanks ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μηπως γνωριζει κανεις απο που ρυθμιζουμε το gm map drum του  band in a box ?

 

Επέλεξε απο το menu-->opt-->preferences-->DrumKit

 

Εκεί μπορείς να αλλάξεις τους αριθμούς που αφορούν συγκεκριμένο τύμπανο στον αριθμό που αφορά midi νότα με αυτές που έχει το synth ή το Drum machine σου.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρωταω διοτι εχω κατι ελληνικους ρυθμους για το band in a box τους οποιους τους κανω export σαν midi και τους ανοιγω με cubase αλλα το προβλημα ειναι με τα xln παιζει μονο το slayer (τυμπανο) .. μαλλων πρεπει να υπαρχει το προβλημα στο cubase και οχι στο band in a box .

 

 

υ.π

καταφερα και το ρυθμισα μεσα απο το cubase απο το  key map . ;D

μπλουζάκι και άγιος ο θεος!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οπως εγραψα και ποιο πανω το θεμα με τα τυμπανα λυθηκε ομως οταν φορτωνω ολα τα vst instruments πχ κιθαρα πιανο κτλ τοτε διαπιστωνω οτι τωρα φευγουν μερικα απο το χρονο (μετα το πειραγμα του drum map )  εχει κανεις καποια ιδεα γιατι γινεται αυτο? ::) ::)

μπλουζάκι και άγιος ο θεος!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 χρόνο αργότερα...

Καλημέρα!Το πρόβλημα που είχε το παιδί αντιμετωπίζω κι εγώ τώρα..Μόνο που χρησιμοποιώ το Reaper μαζί με το Addictive Drums.Μήπως ξέρει κάποιος από που μπορώ να αλλάξω το keymap του addictive έτσι ώστε να ταιριάζει με τα keys του Guitar Pro?Ευχαριστώ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου