Προς το περιεχόμενο

Kαι κατι απο εμενα ( surrounded )


kotsadoros

Προτεινόμενες αναρτήσεις

καλησπερα σε ολους ,  ;)

ειπα νa "ποσταρω" και ενα original κομματι μου το οποιο βρισκεται

στην τελικη φαση του Mixing και mastering . Μολις εγραψα τις lead κιθαρες

με το guitar port επομενως μην περιμεντε bogner ηχους :'( να ειστε επιεικεις )

Θα ηθελα να ακουσω τη γνωμη σας οσον αφορα την παραγωγη το μιξαρισμα   

και το κομματι γενικοτερα. Ολες οι κριτικες ειναι ευπροσδεκτες.

Το τραγουδι ειναι μερος ενος project που προσπαθω να τελοιωσω εδω και κατι

χρονια και εχει τον τιτλο "surrounded"

sorry αν κουρασα.

 

www.zshare.net/audio/538083004262a31e/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολυ καλος.. μου αρεσε ο ηχος σου, (θυμιζει λιγο timmons τουλαχιστον στην αρχη) κ ορισμενες φρασεις σου ηταν αρκετα καλες.. (Κ επειδη αν δεν γινω κακος θα σκασω!) νομιζω πως μετα την μεση γινεσαι λιγο φλυαρος..τωρα για το editing κ το mixing δεν ειμαι ο καταλληλος..! αυτααααααα! Μπραβο παντως σε ακουσα ευχαριστα,ιφ γιου νοου γουατ αι μην!  ;D

Μπάτε να γιομίσω..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πολυ ωραιο μπραβο...πολυ μου αρεσε και στα σολα ησουν ωραιος αλλα και στην μελωδια.....και παλι μπραβο ;D και θα δαιφωνησω με τον προλαλησαντα δεν ηταν καθολου φλυαρο μια χαρα μετρημενο ωραιο παιξιμο ειχες ;)

RUN FOREST....RUN!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ανέβασε το κάπου αλλού. Το σάιτ δεν λειτουργεί όταν "προστατεύεσαι" από διαφημίσεις.

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ωραιος! αν εχεις myspace ΚαΝε με add . www.mypsace.com/mariolaz 

 

 

να σου πω τα drums?/vst τι ειναι??

 

το λινκ που μου εδωσες δεν δουλευει. Τα drums ειναι ολα γραμμενα σε στουντιο με

live drummer. ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

kotsadoros το κομμάτι σου είναι πολύ όμορφο,ακούγεται ευχάριστα και το παίξιμο σου είναι γεμάτο feel and style.. 8)

Για τα περι mastering-mixing υπάρχουν ειδικοί εδώ που θα σου πουν αν κάτι χρειάζεται αλλαγή ή διόρθωση.

Από κει και πέρα αυτό που αισθάνομαι να με ενοχλεί είναι η drums.Εκεί που το κομμάτι groovάρει τα πολλά και ανάποδα breaks νομίζω το χαλάνε.Αποψη μου είναι πως αφού η μελωδία σου είναι τόσο straightforward μην το γεμίζεις με διαφορετικά ρόλα και ανάποδα από τις δικές σου φράσεις (πχ στο πρώτο satrianiko θέμα που παίζεις στο 1:02.. ;) ,αντίθετα με το 1:21 που δένετε υπέροχα με τον drummer).

"Πρέπει" να αφήσετε λίγο χώρο ο ένας στον άλλο και τότε νομίζω θα έχετε ακόμα καλύτερο αποτέλεσμα.

 

That said,περιμένουμε με ανυπομονησία καινούρια πράγματα!

 

Cheers m8! ;) :)

If the house is rocking,don't bother knocking...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πολυ ωραιο μπραβο...πολυ μου αρεσε και στα σολα ησουν ωραιος αλλα και στην μελωδια.....και παλι μπραβο ;D και θα δαιφωνησω με τον προλαλησαντα δεν ηταν καθολου φλυαρο μια χαρα μετρημενο ωραιο παιξιμο ειχες ;)

+2112

μου αρεσες πολυ!

μονο ρε σ το bend σου στο 00:51 φευγει λιγο κ χαλαει την εικονα!

 

οσο αφορα τον ηχο μου ακουστηκε λιγο μπουκομενο...

ισως φταει το site Που το σηκωσες

A musician who is travelling with the old blues while searching the psychedelic groovie sounds of the 60's with his guitar.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

kotsadoros το κομμάτι σου είναι πολύ όμορφο,ακούγεται ευχάριστα και το παίξιμο σου είναι γεμάτο feel and style.. 8)

Για τα περι mastering-mixing υπάρχουν ειδικοί εδώ που θα σου πουν αν κάτι χρειάζεται αλλαγή ή διόρθωση.

Από κει και πέρα αυτό που αισθάνομαι να με ενοχλεί είναι η drums.Εκεί που το κομμάτι groovάρει τα πολλά και ανάποδα breaks νομίζω το χαλάνε.Αποψη μου είναι πως αφού η μελωδία σου είναι τόσο straightforward μην το γεμίζεις με διαφορετικά ρόλα και ανάποδα από τις δικές σου φράσεις (πχ στο πρώτο satrianiko θέμα που παίζεις στο 1:02.. ;) ,αντίθετα με το 1:21 που δένετε υπέροχα με τον drummer).

"Πρέπει" να αφήσετε λίγο χώρο ο ένας στον άλλο και τότε νομίζω θα έχετε ακόμα καλύτερο αποτέλεσμα.

 

χαιρομαι που σου αρεσε , τα τυμπανα δυστυχως ειναι το μονο πραγμα που δεν γινεται να αλλαξω.

That said,περιμένουμε με ανυπομονησία καινούρια πράγματα!

 

Cheers m8! ;) :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου