Προς το περιεχόμενο

Περι μικροφώνων ο λόγος....


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το SM57 λετε οτι ειναι κανει για κιθαρα και snare.. Τι κιθαρα ομως? Εχω την εντυπωση οτι ειναι πιο καλο για ηλεκτρικη, για να γραφεις απο τον ενισχυτη.. Δεν νομιζω να κανει τοσο καλη δουλεια να γραψεις σκετη μια ακουστικη κιθαρα πχ.. Σωστα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παντως για φωνητικα η καλυτερη επιλογη ειναι shure sm 58 η το beta A58 της Shure επισης!!Εχω το beta το οποιο ειναι αρκετα πιο ακριβο αλλα πιο καλο σε σχεση με το sm58!!στην αρχη το ειχα χρησιμοποιησει απο αλλους!!οταν ομως το απεκτησα ηταν διαφορετικα!!εχεις ολο το χρονο να καταλαβεις οτι ειναι best of the best...

Φέντερ σε Λέο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για tom τι μου προτείνετε?

 

Audix!!!!

 

D2 για τομ

 

Δεν νομιζω να κανει τοσο καλη δουλεια να γραψεις σκετη μια ακουστικη κιθαρα πχ.. Σωστα?

 

Σωστά! Εκεί χρειάζεσαι πυκνωτικό μικρόφωνο, ο NemOOO ψάχνει για δυναμικά...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια επισημανση..το Shure SM58 και το Shure SM57 ειναι ακριβως ιδια! Η μονη διαφορα ειναι η προσθηκη της "μπαλας" ωστε να το κανει πιο ιδανικο για φωνη και για live. Οποτε μην τρελαινεστε! :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια επισημανση..το Shure SM58 και το Shure SM57 ειναι ακριβως ιδια! Η μονη διαφορα ειναι η προσθηκη της "μπαλας" ωστε να το κανει πιο ιδανικο για φωνη και για live. Οποτε μην τρελαινεστε! :D

 

Κατά 90% είναι ίδια.Η μπάλα του 58 αλλάζει τον ήχο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου