Προς το περιεχόμενο

Αντοχή crash για ρυθμίκο παίξιμο.


mathew

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα στο φόρουμ.

 

Θα ήθελα να μου πείτε γνώμες για 18''άρι Crash.Έχω σκοπό να κάνω σύντομα μια αγορά μιας και το παλιό μου έσπασε.Έχετε καποιο υπ'όψην για πιο ρυθμικό (δυνατό) παίξιμο και να έχει περισσότερη αντοχη?

 

Είχα ένα 16άρι A' Zildjian Rock Crash, Brilliant.Σκέφτομαι για Sabian.

 

Πείτε τις γνώμες σας...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλως ήρθες!..

 

Δεν έχω στο νου μου κάποιο συγκεκριμένο, εξαλλου τα πιατιίνια είναι υποκειμενική υπόθεση, αλλά η συμβουλή μου είναι, εφόσον θες να βαράς είναι να μην πάρεις thin..

Τα sabian μ'αρέσουν γενικά... Πήγαινε μια μέρα σε ένα μαγαζί, άκου και διάλεξε... Και μετά έλα να μας πεις για την αγορά σου...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα στο φόρουμ.

 

Θα ήθελα να μου πείτε γνώμες για 18''άρι Crash.Έχω σκοπό να κάνω σύντομα μια αγορά μιας και το παλιό μου έσπασε.Έχετε καποιο υπ'όψην για πιο ρυθμικό (δυνατό) παίξιμο και να έχει περισσότερη αντοχη?

 

Είχα ένα 16άρι A' Zildjian Rock Crash' date=' Brilliant.Σκέφτομαι για Sabian.

 

Πείτε τις γνώμες σας...[/quote']

 

Φίλε είχα παίξει πρίν 3-4 μήνες με ένα avedis zildjian 18 medium. Πρέπει να το ακούσεις.. Νομίζω πώς θα το αγοράσεις καπάκια.. Ο πιό γλυκος και βαθυς ήχος που έχω ακούσει ποτέ σε 18άρι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνηθως για κατι τετοιες δουλειες ειναι καποια crash-ride,επειδη ειναι λιγο πιο βαρια πιατα οπως το paiste 18" crash/ride rude η αντιστοιχα.

Συνηθως σε βαρια πιατα οπως προαναφερθηκε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν με τιην έννοια ρυθμικό παίξιμο εννοείς να παίζεις σταθερα 8α στο πιατίνι και απο κάτω δίμποτο για metal ρυθμούς τότε εκτός απο 18αρι θα χρειαστείς ένα dark πιατίνι. Τα πιο δημοφιλή πιατίνια είναι τα 18αρια dark απο την σειρά Κ της zildjian.Την αντίστοιχη σειρά της sabian δεν την θυμάμαι.

Όπως είπανε και οι προηγούμενοι πήγαινε σε ενα μαγαζί όπως Νακας χτύπα πιατίνια και βρες αυτο που σου αρέσει!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τα sabian ,εχουν ονομα για το ποσο δυνατα ειναι για τετοιες περιπτωσεις και στον ηχο τους και στην αντοχη τους...Εγω προσωπικα προτιμω τα Meinl.Πολυ δυνατος ηχος και αντεχουν στον χρονο.Πρωτα ομως δοκιμασα σε διαφορα μαγαζια και κατεληξα εκει.Σου προτινω, οτι εχοντας καποιες ιδεες απο εδω,ψαξε πανω σε αυτες σε 2-3 μαγαζακια για να καταληξεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου