Προς το περιεχόμενο

Γνώμη για κεφαλή...


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 32
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

ENGL Powerball = Το Υπερτατο εργαλειο....παιζει τα παντα πολυ καλα' date='ειναι ευελικτος και η τιμη του στην Ελλαδα ειναι μια χαρα!Εχω παιξει και με τον Laney που λες αλλα δωσε λιγα παραπανω και παρε τον ENGL.....αλλη φαση!

Σε λιγο καιρο θα ανηκει στο Rig μου :D :D :D 8)[/quote']

 

δυστυχώς δεν είναι απόλυτα έτσι. Ο ήχος του είναι αρκετα κομπρεσαρισμένος τουλάχιστον στα crunch 2 και lead καναλια. Είναι για βαρέα είδη μουσικής. Οσο για την τιμή του, θα συμφωνήσω πως είναι πολύ κοντά σε αυτή του Θωμά απο τον αντιπρόσωπο στην Ελλάδα.

 

Για αυτα που θελει να παιξει ο zephyrous μιλαω παντα......τωρα γουστα ειναι αυτα :wink:

 

Cheers!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγω μαζι σου φιλε Ζακκ. Δεν διαφωνω. Απλά το παλικαρι ζήτησε κάτι ευέλικτο και θεώρησα πως ο δυναμόμπαλας ειναι πιο εξειδικευμένος και όχι τόσο ευέλικτος ηχητικά. Βεβαια θα είναι πολύ καλύτερα να πάει το παιδί και να ακούσει το μηχάνημα αυτό στην αθήνα γιατί το είχε στοκ ο Λογοθεταρος και θα δει αν του κάνει ή όχι. Υπάρχουν και άλλες προτάσεις πολύ αξιόλογες όπως Framus, Koch, που, αν και δυσκολο να τους ακουσεις στην Ελλάδα, ειναι εξίσου καλοί και ίσως καλύτεροι και μάλιστα στα ίδια λεφτά.

Ζέφυρε τσέκαρε καλά Koch PowertoneII και Framus Cobra γιατί είναι εκτός ''δημοσιότητος '' και παίρνεις τσαμπα πράμα ειλικρινά και δεν ξέρω για πόσο ακόμα, το ξέρω από πρώτο χέρι!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγω μαζι σου φιλε Ζακκ. Δεν διαφωνω. Απλά το παλικαρι ζήτησε κάτι ευέλικτο και θεώρησα πως ο δυναμόμπαλας ειναι πιο εξειδικευμένος και όχι τόσο ευέλικτος ηχητικά. Βεβαια θα είναι πολύ καλύτερα να πάει το παιδί και να ακούσει το μηχάνημα αυτό στην αθήνα γιατί το είχε στοκ ο Λογοθεταρος και θα δει αν του κάνει ή όχι. Υπάρχουν και άλλες προτάσεις πολύ αξιόλογες όπως Framus' date=' Koch, που, αν και δυσκολο να τους ακουσεις στην Ελλάδα, ειναι εξίσου καλοί και ίσως καλύτεροι και μάλιστα στα ίδια λεφτά.

Ζέφυρε τσέκαρε καλά Koch PowertoneII και Framus Cobra γιατί είναι εκτός ''δημοσιότητος '' και παίρνεις τσαμπα πράμα ειλικρινά και δεν ξέρω για πόσο ακόμα, το ξέρω από πρώτο χέρι!!!![/quote']

 

Ο Cobra ειναι οντως πολυ καλος ....τσεκαρε τον !Τους φερνει και τους 2 ο λογοθετης αλλα νομιζω οτι εχει μονο τον powerball stock.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως και ο Laney είναι για 1000 ευρά τσάμπα!!!! Και μώλις βρήκα και μία καλή ευκαιρία. Πήγαινε στον Μεταλλίδη στην Αθήνα όποτε μπορέσεις και άκουσε τον Framus Dragon. Τον έχει στοκ και τον δίνει 1200 την στιγμή που ο Θωμάς τον έχει 1700. Και μην σου μπούνε ψύλλοι στα αυτιά για προβλήματα! Τον είχα δοκιμάσει τον συγκεκριμένο πριν λίγο καιρό όταν έψαχνα και εγώ για ενισχυτή και ήταν μια χαρα. (κατέληξα στον κομπρα όμως για 1400 και πανευτηχής μώλις ειδα τώρα οτι ο Θωμας τον δίνει 1890 8) 8) ) Τελικά είδα ότι οι τιμές στους Framus ανέβηκαν στον Θωμά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω θελω να παρω τον Laney αλλα δυστυχως ο Νακας δινει μονο αυτον που εχει στιν βιτρινα και ο Θωμας δεν τον διαθετει τωρα. Πειτε μου τι να κανω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα πας και θα πεις οτι έχεις προκαταβολή στην τσέπη σου για τον Laney. Αυτός βέβαια θα σου πει οτι τον έχει σε στοκ και εσύ θα του πείς οτι είναι φθαρμένος και πως αν δεν σου κόψει θα πρέπει να τον παραγγείλει καινούργιο. Αν δεν γίνει τίποτα ζήτα τον υπεύθυνο. Θα του εξηγήσεις την κατάσταση και θα τσακιστεί να σου παραγγείλει άλλον ή να σου κάνει ένα καλό σκόντο. Αν είσαι τυχερός, με λίγη βαβούρα θα περάσει το δικό σου!

ΑΑΑΑ!! Πες τους και για την τιμή του θωμα......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως και ο Laney είναι για 1000 ευρά τσάμπα!!!! Και μώλις βρήκα και μία καλή ευκαιρία. Πήγαινε στον Μεταλλίδη στην Αθήνα όποτε μπορέσεις και άκουσε τον Framus Dragon. Τον έχει στοκ και τον δίνει 1200 την στιγμή που ο Θωμάς τον έχει 1700. Και μην σου μπούνε ψύλλοι στα αυτιά για προβλήματα! Τον είχα δοκιμάσει τον συγκεκριμένο πριν λίγο καιρό όταν έψαχνα και εγώ για ενισχυτή και ήταν μια χαρα. (κατέληξα στον κομπρα όμως για 1400 και πανευτηχής μώλις ειδα τώρα οτι ο Θωμας τον δίνει 1890 8) 8) ) Τελικά είδα ότι οι τιμές στους Framus ανέβηκαν στον Θωμά.

 

Tον dragon τον ειχα δοκιμασει περισι στο μεταλλιδη και ειχε ενα προβλημα με βομβο και μου ειχε πει οτι θα τον εφτιαχνε καποιος τεχνικος εδω(δεν συνεφερε να τον στειλει γερμανια) και θα τον εδινε σε καλη τιμη.παντος καλο μηχανημα αλλα τελικα πηρα carvin legacy.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραιος, μαλλον θα τον είχε ηδη φτιαξει οταν τον δοκίμασα εγώ ή ηταν αλλος γιατί είναι πολύς καιρος ενας χρόνος.... Ο legacy τι λεει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

o legacy ειναι πολυ ωραιος και ευελικτος, δεν εχει τρελο gain αλλα εχει τρομερη ΄'ροη΄' και ανταποκρινεται πολυ καλα στο παιξιμο.γενικα παιζω με φλατ το eq και gain στη μεση γιατι ετσι ακουει καλυτερα τη κιθαρα και προσαρμοζεται η χροια στο καθε κομματι που παιζω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου