Προς το περιεχόμενο

Γνώμη για κεφαλή...


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 32
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Οκ τώρα...έχω κολλήσει λίγο,Laney VH 100R ή ENGL powerball?

Βασικά το Thomann σταμάτησε να φέρνει λαμπάτες κεφαλές Laney οπότε θα αναγκαστώ να δώσω κάτι παραπάνω να το πάρω από Ελλάδα κι αφού ανέβασα το cash-έ βγήκα άλλη μια βολτα να ακούσω...τσίου δηλαδή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν και δεν καταλαβαίνω γιατί είναι τόσο σημαντικό αυτό,τα κομμάτια που παίζω είναι σε μια prog-rock κατάσταση ενοώντας Porcupine Tree,Opeth,Tool,Isis.Αυτή τη στιγμή χρησημοποιώ έναν Vox AC30 και μία λαμπάτη προενίσχυση της SPL αλλά ψάχνομαι για κάτι νέο και ευέλικτο.

Τα χρήματα που θα διαθέσω είναι 1500 ευρά,επίσης αν ξέρετε ποιός μπορει να φέρνει ενισχυτές Bogner ή Bad Cat στη Ελλάδα πείτε μου να τον μάθω κι εγώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αφου εχεις 1500 ευρω μπατζετ γιατι δεν παιρνεις κατι ΠΟΛΥ καλυτερο (& κατασκευαστικα αλλα και ηχητικα?)

 

http://www.koch-amps.com/

 

ο Powertone νομιζω θα σε καλυψει ΑΠΟΛΥΤΑ :wink:

 

Να και ενα review

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν και δεν καταλαβαίνω γιατί είναι τόσο σημαντικό αυτό' date='τα κομμάτια που παίζω είναι σε μια prog-rock κατάσταση ενοώντας Porcupine Tree,Opeth,Tool,Isis.Αυτή τη στιγμή χρησημοποιώ έναν Vox AC30 και μία λαμπάτη προενίσχυση της SPL αλλά ψάχνομαι για κάτι νέο και ευέλικτο.

Τα χρήματα που θα διαθέσω είναι 1500 ευρά,επίσης αν ξέρετε ποιός μπορει να φέρνει ενισχυτές Bogner ή Bad Cat στη Ελλάδα πείτε μου να τον μάθω κι εγώ.[/quote']

 

1. Αν δεν ειναι σημαντικό το τι θες να παιξεις στην επιλογή του ενισχυτή, τότε τι είναι? Φαντάζεσαι κάποιον να παίζει Surf με έναν H&K Warp?

 

2. Bad Cat δεν νομίζω πως θα βρεις ποτέ stock στην ελλάδα καθώς οι τιμές τους είναι ολιγον τι τσουχτερές. (σσ Εκτός του ότι ο Wilson δεν παίζει πια με BadCat μην ξαχνάς πως οι BD είναι μια ωραιότατη κόπια του AC30)

 

3. Θεωρώ πως η καλύτερη επιλογή είναι ο Laney!

 

 

υ.γ. Porcupine και Opeth είναι οι αγαπημένες μου μπάντες οπότε σε καταλαβαίνω ΑΝ περνάς κρίση αντιγραφής του εξοπλισμού των παραπάνω αλλά καλό θα ήταν να κοιτάξεις και λιιιιιιιιιγο παραπέρα και να μην αφήσεις να σε επιρεάσουν (αυτά χωρίς καθόλου ειρωνία και πάντα φιλικά :wink: )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ENGL Powerball = Το Υπερτατο εργαλειο....παιζει τα παντα πολυ καλα,ειναι ευελικτος και η τιμη του στην Ελλαδα ειναι μια χαρα!Εχω παιξει και με τον Laney που λες αλλα δωσε λιγα παραπανω και παρε τον ENGL.....αλλη φαση!

Σε λιγο καιρο θα ανηκει στο Rig μου :D :D :D 8)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ENGL Powerball = Το Υπερτατο εργαλειο....παιζει τα παντα πολυ καλα' date='ειναι ευελικτος και η τιμη του στην Ελλαδα ειναι μια χαρα!Εχω παιξει και με τον Laney που λες αλλα δωσε λιγα παραπανω και παρε τον ENGL.....αλλη φαση!

Σε λιγο καιρο θα ανηκει στο Rig μου :D :D :D 8)[/quote']

 

δυστυχώς δεν είναι απόλυτα έτσι. Ο ήχος του είναι αρκετα κομπρεσαρισμένος τουλάχιστον στα crunch 2 και lead καναλια. Είναι για βαρέα είδη μουσικής. Οσο για την τιμή του, θα συμφωνήσω πως είναι πολύ κοντά σε αυτή του Θωμά απο τον αντιπρόσωπο στην Ελλάδα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου