Προς το περιεχόμενο

Magnificent Thing


Superfunk

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Hmmmm....this gotta be this twang thing they're talking about. ...

 

καταλαβαινεις γιατι θελω νεες χορδες καθε 10 ωρες... ;D

 

Πολυ ωραιο,επισης ωραιος κιθαριστικος ηχος,θα του ταιριαζε νομιζω "κουφετο"και μια φωνη.

 

για τραγουδι το πηγαινα και εγω στην αρχη αλλα μετα αλλαξα γνωμη  :)

 

 

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καταλαβαινεις γιατι θελω νεες χορδες καθε 10 ωρες... ;D

 

 

ξέρω ότι παίζουν έτσι στις 10 ώρες, αλλά προσωπικά για μένα αυτές οι 10 ώρες ήταν πάντα μπελάς.

Τουλάχιστον με τις τότε κιθάρες πρώτους κλώνους στρατο γύρω στο 75 και μετά και με την ντελούξ χρειαζόμουν πάντα τις 10 ώρες για έρθουν οι χορδές στα γράδα τους. ΜΕΤΑ έπαιζα.

Πιθανόν να έκανα κάτι λάθος, πιθανόν σήμερα τα πράγματα να είναι αλλιώς.

Αν φυσικά έπαιζα κάτι λιτό ίσως δεν υπήρχε θέμα, αλλά τότε δεν υπήρχαν λιτά (ούτε δεμένα....  ;D)

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πιθανόν να έκανα κάτι λάθος, .

 

σιγουρα εκανες λαθος,μαλλον δεν τις περνουσες σωστα (το 90% των κιθαριστωνε δεν κΣερουν να περνανε χορδες  ;D) και δεν τις "στρετσαρες" καλα πριν παιξεις.

 

 

πιθανόν σήμερα τα πράγματα να είναι αλλιώς.

 

 

παντα ισχυε το:  a fresh string is the BEST string... ;)...παντως σιγουρα στις μερες μας η τεχνολογια και η ποιοτητα των χορδων ειναι ετη φωτος μπροστα σε σχεση με τα 70s.

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σίγουρα εκείνη την εποχή δεν ήξερα, και ούτε ήμουν και ούτε είμαι κιθαριστής...

(αν και νομίζω αυτό το υπαρξιακό ερώτημα τέθηκε εδώ και ποτέ δεν απαντήθηκε, δηλαδή ποιός είναι κιθαριστής αυτός που παίζει ή αυτός που makes a living - πάντως το δεύτερο ποτέ δεν ήμουν)...

 

Θα συμφωνήσω ότι τότε οι χορδές ήταν αλλιώς, και χαίρομαι που μου βρίσκεις τουλάχιστον ένα ελαφρυντικό.

Είναι γεγονός πάντως ότι τώρα και τα κλειδιά είναι αλλιώς, αλλά και το νετ βοηθάει.

 

 

επειδή βέβαια είμαστε ΟΤ να πω ότι το βρογχικόν άσθμα το βρήκα λίγο βιαστικό (wrap it up) σε σχέση με άλλα που ήμουν συνηθισμένος, την δε δόση τουανγκ περισσότερη από όση μπορώ να δεχτώ ημερησίως. Τουλάχιστον όμως σε επίπεδο αναφοράς....  8)

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου