Προς το περιεχόμενο

xenyx 502 προβλημα ηχογραφησης


Προτεινόμενες αναρτήσεις

λοιπον σημερα αγορασα το podcast studio ths behringer που περιλαμβανει και τον μεικτη xenyx 502.αυτο που θελω να κανω ειναι ηχογραφησεις κιθαρας η πληκτων και φωνης το θεμα μου ομως ειναι οτι οταν γραφω την κιθαρα και παω μετα να γραψω την φωνη η θα ακουω μονο το καναλι της κιθαρας που εγραψα η μονο την φωνη μουστα ακουστικα .και οταν παταω το κουμπι cd/tape to mix και εχω την δυνατοτητα να τα ακουω και τ δυο, μαζι με την φωνη μου εγγραφεται παλι το καναλι της κιθαρας(και ειναι πολυ σπαστικο)sos παιδια πεστε καμια ιδεα εχω ψαξει ολο το google αλλα τπτ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σύνδεσε ως εξής:

Console  Control Room output------> σύστημα ακρόασης(active speakers/amp+speakers)

PC audio out------>Console CD/TAPE input

Console Main Output----->PC audio in

Έχε πατημένο το κουμπί CD/TAPE TO CTRL μόνο και όχι το CD/TAPE TO MIX

Ελέγχεις πόσο δυνατά ακούς από το κυκλικό ποτενσιόμετρο PHONES/CONTROL ROOM

Ελέγχεις πόσο δυνατά στέλνεις στο PC για εγγραφή από το συρόμενο ποτενσιόμετρο MAIN MIX.

Καλες εγγραφές :D

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ευχαριστω για την απαντηση σου στο ερωτημα μου ομως εχω μπερδευτει παρα πολυ(μαλλον φταιει οτι ειμαι παντελώς ασχετος με τεχνικα)όλα αυτα που μου λες εχουν να κανουν με συνδεση pc μείκτη?? γιατι εχω audio interface και τον συνδεο με usb.....απλα η ο μεικτης δ εχει κανα κουμπι cd/tape to ctlroom παρα μονο cd/tape to phones που απο οτι εχω καταλαβει φερνει τον ηχο στα ακουστικα χωρισ να ακουγεται το μικροφωνο και το d/tape to mix που ακους και τα ακουστικα και το μικροφωνο αλλα συμβαινει το προβλημα που σου ειπα....μιηπως φταιει το προγραμμα ηχογαφησης???χρησιμοποιω το cool edit pro...σορρυ απλα ειμαι εντελώς ασχετος και αν μπορουσες να τα πεισ οσο πιο απλα γινεται θα με βοηθουσες παρα πολυ.....ευχαριστω και παλι......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου