Προς το περιεχόμενο

squier tele custom


Προτεινόμενες αναρτήσεις

μια που αυτες τις μερες με τρωει η τσεπη μου, κ μιας που ψαχνω φτηνη κιθαρα με humbackers, επεσε το ματι μου γι ακομα μια φορα σε αυτη:

 

squier-telecaster-custom.jpg

 

δεν με ενδιαφερει σε καμια περιπτωση κλασικος telecaster ηχος, αφου ειμαι ηδη κατοχος μιας rockinger. εχει κανεις απο εσας παιξει η ειναι κατοχος καμιας απο αυτες??

 

δεν περιμενω να ακουσω οτι ειναι εκπληκτικο οργανο, απλα ροπαλο να μην ειναι θελω :D

 

 

 

υ.γ ειμαι σιγουρος οτι εχει ξανασυζητηθει το θεμα αλλα αποσπασματικα, σε θεματα που δεν αφορουν την κιθαρα αυτη καθεαυτη, γι αυτο κ ανοιξα νεο θεμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η κιθαρα αυτη ειναι η "αντιγραφη" της Squier αυτης της κιθαρας

 

fender_tele_deluxe_hum.gif

 

βεβαια οι διαφορες ειναι μεγαλες κυριως στους μαγνητες,οι οποιοι δεν ειναι οι wide range fender humbuckers αλλα απλοι seymour duncan designed humbuckers.

 

δεν ειναι ασχημοι μαγνητες αλλα δεν ειναι και τιποτα το καταπληκτικο (με αλλα λογια με ενα αλλο καλυτερο σετ μαγνητων η κιθαρα θα βελτιωθει σημαντικα)

 

κατα τα αλλα ισχυει οτι ισχυει και για τα περισσοτερα κινεζικα squier οργανα,δηλ. εξαιρετικο value for money & με ενα καλο σετ απ η κιθαρα γινεται εφαμιλη πολλων ακριβοτερων :wink:

 

το συγκεκριμενο μοντελλο (οπως και το original) δεν θα σου δωσουν με τιποτα ηχο tele αλλα ενα πιο γκιμπσοναδικο ηχο με περισσοτερο twang & ευκρινεια λογω της μακριας σκαλας & του bolt on neck.

 

γενικα αυτες οι κιθαρες ηταν για χρονια οι "περιφρονημενες" Fender αλλα τα τελευταια χρονια,λογω κυριως της χρησης τους απο alternative συγκροτηματα που γνωριζουν επιτυχια,εχουν γινει "μοδα" :wink:

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω παίξει και αποκόμισα πολύ θετικές εντυπώσεις!!

 

το συγκεκριμενο μοντελλο (οπως και το original) δεν θα σου δωσουν με τιποτα ηχο tele αλλα ενα πιο γκιμπσοναδικο ηχο με περισσοτερο twang & ευκρινεια λογω της μακριας σκαλας & του bolt on neck.

 

Ο SF έχει δίκιο σε αυτό ;) Ο ήχος της με εξέπληξε ευχάριστα. Δεν ακούγεται σαν tele αλλά ούτε και σαν Les Paul. Έχει μπόλικο twang ακόμη και με τους stock μαγνήτες.

 

Τα αρνητικά που βρήκα είναι η φτηνή αίσθηση του μπράτσου (χωρίς να έχει προβλήματα playability) και βέβαια τα φτηνά/χάλια ηλεκτρικά της...

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kαιρό τώρα μπανίζω τις original στο ebay και μια μέρα που είμουν στον στόλλα δοκίμασα την squier και έβγαλα ακριβώς τα ίδια συμπεράσματα με τον Ηλία!

 

Εγώ θα έλεγα go for it! ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Α ναι κατάλαβα...Δε θες BZZZZZZ BZZZZZZZZZZZZ :lol:

 

βρε εγω δεν εχω προβλημα με το BZZZZZZZZZZZ, αλλα στο harmony central και σε αλλα forums μιλανε για..... ΠΟΛΥ ΒΖΖΖΖΖΖΖΖΖΖΖΖΖΖΖ :lol: :lol:

 

περα απο αυτο, ηρθε η ωρα για humbackers :!:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου