Προς το περιεχόμενο

Θωράκιση


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 20
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

οχι εννοω ΟΛΟΙ οι μαγνητες να ειναι noiseless

 

κανε google για

 

Kinmann pickups

Bill Lawrence pikcups

Fender vintage noiseless

 

το προβλημα "φανηκε" απλα γιατι παιζεις σε μεγαλυτερη ΕΝΤΑΣΗ με τον μεγαλυτερο ενισχυτη... :wink:

 

δεν χρειαζεται να αλλαξεις κιθαρα (εξαλλου αν οι κιθαρα σου ειναι παλια γιαπωνεζικη Fender ειναι ΚΟΡΥΦΑΙΟ οργανο οποτε κριμα να το "πεταξεις") ΜΑΓΝΗΤΕΣ αλλαξε...

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν χρειαζεται να αλλαξεις κιθαρα (εξαλλου αν οι κιθαρα σου ειναι παλια γιαπωνεζικη Fender ειναι ΚΟΡΥΦΑΙΟ οργανο οποτε κριμα να το "πεταξεις") ΜΑΓΝΗΤΕΣ αλλαξε...

 

Εκτός αν θες να την ξεφορτωθείς...Εδώ είμαστε εμείς ;)

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μάλιστα' date='κατάλαβα.Θα πεταχτώ σε τεχνικό να μου βάλει τους Noiseless fender vintage.Ευχαριστώ[/quote']

 

Τους συγκεκριμένους δε θα στους πρότεινα...Τους είχα και δεν μου άρεσαν καθόλου..Δεν έχουν τον κλασσικό strat χαρακτήρα...

 

Παρεπιπτόντως, τώρα πρόσεξα ότι έγραψες ότι στις θέσεις 2 & 4, έχεις θόρυβο όταν δεν ακουμπάς τις χορδές.

 

Αυτό σημαίνει μάλλον πιθανή κακή γείωση των ηλεκτρικών του σπιτιού σου...

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι γειωσεις του σπιτιου μου ειναι τσεκαρισμενες και ειναι οκ.απλά στις 2 και 4 δεν ακουγεται τόσο το φυσιμα.Τελικα την πηγα για service και θα γινουν αντικατασταση οι μαγνητες με saymour duncan πιθανοτατα.Επίσης η κιθάρα ειναι made in Korea,το πρόσεξα όταν την παρεδιδα στο μαγαζι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επίσης η κιθάρα ειναι made in Korea' date='το πρόσεξα όταν την παρεδιδα στο μαγαζι.[/quote']

 

:roll: :roll:

 

Ποιο μοντέλο έχεις, αν επιτρέπεται?

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κλασσικα την φτηνη σκουαιρ.Τότε όμως δεν αγγιζοντουσαν οι τιμες,θυμαμαι οι μεξικανικες είχαν πάνω απο 300χιλιαδες ενω εγω την πηρα 120χιλιαδες με θηκη απο πολυ γνωστο καταστημα.Τεσπα,το θεμα είναι οτι εβαλα την πρωτη μου κιθάρα (παλια ελιτ,με διακοπτακια κάπου στα 8,t,t+b,b,m,all,o κλπ με 4 μαγνητες 2πλους πιθανοτατα) και δεν κανει τον παραμικρο θορυβο(τελικα τα κυμηλια του '67 είναι καλύτερα από του 1996).Τις επομενες μερες θα με ειδοποιησουν να δουν αν μπορουμε να πατενταρουμε τιποτα στην κορεατικη κιθαρα ή να παρω καμια καινουργια αν και απο πλευρας ταστων κλπ είναι μια χαρά (ουτε χαρακιες κλπ) αλλά από πλευρα μαγνητων.....αστο καλυτερα. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

ο μονος τροπος να μην κανει..... ΚΑΘΟΛΟΥ βζζζζζζ :) η κιθαρα σου ειναι να αγορασεις μια με ΔΙΠΛΟΥΣ (humbucker) μαγνητες η να βαλεις στην ηδη υπάρχουσα ενα σετακι NOISELESS μαγνητες

δεν ειναι ακριβως ετσι...

http://www.prosoundcommunications.com/english/video/scott_henderson2/rc_bb.html

προσεχε τι λες...ειμαι κρυφος modulator!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου