Προς το περιεχόμενο

Πενα,μπακετα,κιθαρα εξ ουρανου..!!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

δεν ξερω αν σας εχει ερθει καμια μπακετα στο κεφαλι η πενα στο ματι .. η χειροτερα κιθαρα στην μαπα σε καποιο live αλλα αν σας εχει συμβει θα ηθελα να μας πειτε την εμπειρια σας.. αλλα και πιθανες τραγελαφικες λεπτομερειες..!

 

στα 22 μου χρονια εχω παει μονο σε μια μεγαλη συναυλια ,των deep purple  στον λυκαβητο και απο οσο θυμαμαι γιατι εχουν περασει και 7-8 χρονια καποια στιγμη ο morse αρχισε να πεταει πενες και εδημιουργητο πανικος στο σημειο που πεφταν ακομα και ξυλο για το ποιος θα την πρωτοπαρει(σε καποια δημοπρασια.. ειναι πολλα τα λεφτα γιατι να δουλευτε??!!).Επισης θυμαμαι εναν τυπο που ειχε πιασει μια μπακετα και ενας αλλος τον παρακαλουσε να του κοψει την μιση!! ;D

 

επισης θα ηθελα να μαθω αν οταν αγοραζεται εισητηρια επιλεγεται στρατηγικες θεσεις ωστε να σας ερθει μια κιθαρα απο τον ουρανο!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φήμες λένε πως στο Λυκαβητό όταν παίξαν οι Deep Rainbow ο Blackmore πέταξε μια σπασμένη κιθάρα στο κοινό.

Ανεπιβεβαίωτες πληροφορίες λένε πως οι σεκιουριτάδες ακόμα δέρνουν τον άτυχο που τόλμησε να την αγκαλιάσει.

Η εντολή του management, λέει ο μύθος, πως ήταν να επιστραφεί το σπασμένο όργανο στον οργανοπαίχτη του.

Η παραφιλιλογία λέει, πως τα λαμόγια σεκιουρίτια, τα είχαν συμφωνημένα και βαράγανε κόσμο για να πάρουν για πάρτη τους το όργανο.

 

Urban legents

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι, πολύ ξύλο, εγώ συνήθως βρίζω όλα αυτά τα χρόνια, γιατί κάνουν σαν ζώα οι περισσότεροι, λες και εξαρτάται η ζωή τους από αυτό...!

 

Πιτσιρικάς είχα σκύψει να πιάσω μια πένα και κάποιος μου πάταγε το χέρι για να μην την φτάσω, οπότε μπορείτε να καταλάβετε για τι περίπτωση μιλάμε.!

To keep you is no benefit. To destroy you, no loss

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμενα παντως ο Pat Travers και ο Michael Schenker ηταν kind enough να μου την πασαρουν στο χερι μαζι με τα setlist της συναυλιας μετα το τελος της. Βεβαια οι συναυλιες ηταν στη Δανια κι οχι στο Ελληνισταν

Make me fries...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φήμες λένε πως στο Λυκαβητό όταν παίξαν οι Deep Rainbow ο Blackmore πέταξε μια σπασμένη κιθάρα στο κοινό.

Ανεπιβεβαίωτες πληροφορίες λένε πως οι σεκιουριτάδες ακόμα δέρνουν τον άτυχο που τόλμησε να την αγκαλιάσει.

Η εντολή του management, λέει ο μύθος, πως ήταν να επιστραφεί το σπασμένο όργανο στον οργανοπαίχτη του.

Η παραφιλιλογία λέει, πως τα λαμόγια σεκιουρίτια, τα είχαν συμφωνημένα και βαράγανε κόσμο για να πάρουν για πάρτη τους το όργανο.

 

Urban legents

 

 

α δηλαδη δεν ηταν τυχαιο που κυκλοφορουσαν στην συναυλια καρτουλες τεχνικου κιθαρας?! 0χα0χα ;D

 

παντως μου βγαζει μια κακη αισθηση το να σπαει καποιος ενα μουσικο οργανο και ειδικα σε συναυλια. Το ξερω οτι το εχουν κανει πολλοι και μαλιστα μεγαλου βελινεκους καλλιτεχνες αλλα δεν το επικροτω καθολου..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχω πιασει διαφορα αναμηνστικα απο συναυλιες (ειμαι κ ψηλος οποτε βοηθαει)

αλλα το πιο αστειο μου εχει συμβει με τον κιθαριστα του Glenn Hughes JJ Marsh . Σε ολο το Live ημουν μπροστα του κ τον χαζευα(κιθαρακλα ο φουστης) αφου τελιωνει το Live ολοι τρεχουν προς το κεντρο της σκηνης που ειναι ο hughes για να αρπαξουν καμια πενα.  Εγω φωναζω τον JJ Marsh (δεν ειχε καγκελα) ερχετε του δινω το χερι κ του λεω " μπορεις να μου δωσεις την πενα σου σε παρακαλω" μου κοιταει περιεργα κ μου λεει " ΜΑ ΦΥΣΙΚΑ αλλα αμα ξαναβγουμε να παιξουμε κ αλλο κοματι να μου την ξαναδωσεις γιατι δεν εχω αλλη κ εγω θα στην ξαναδωσω μετα πισω"

ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΧΑΧΑΧΑΧΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΧΑΧ

A musician who is travelling with the old blues while searching the psychedelic groovie sounds of the 60's with his guitar.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου