Προς το περιεχόμενο

Πενα,μπακετα,κιθαρα εξ ουρανου..!!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

εχω πιασει διαφορα αναμηνστικα απο συναυλιες (ειμαι κ ψηλος οποτε βοηθαει)

αλλα το πιο αστειο μου εχει συμβει με τον κιθαριστα του Glenn Hughes JJ Marsh . Σε ολο το Live ημουν μπροστα του κ τον χαζευα(κιθαρακλα ο φουστης) αφου τελιωνει το Live ολοι τρεχουν προς το κεντρο της σκηνης που ειναι ο hughes για να αρπαξουν καμια πενα.  Εγω φωναζω τον JJ Marsh (δεν ειχε καγκελα) ερχετε του δινω το χερι κ του λεω " μπορεις να μου δωσεις την πενα σου σε παρακαλω" μου κοιταει περιεργα κ μου λεει " ΜΑ ΦΥΣΙΚΑ αλλα αμα ξαναβγουμε να παιξουμε κ αλλο κοματι να μου την ξαναδωσεις γιατι δεν εχω αλλη κ εγω θα στην ξαναδωσω μετα πισω"

ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΧΑΧΑΧΑΧΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΧΑΧ

 

Τον τσιγγουναρο, ΘΕΟΣ

Make me fries...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συναυλια Kiss περυσι τον Μάιο... σπαει τιν κιθαρα ο Stanley και ετοιμαζεται να την πεταξει στο κοινο (βασικα την καμερα στοχευε που τον επερνε...) και μπαινει στην μεση ενασ σεκιουριτας για να του την δωσει... και του λεει o stanley "get the f#$% away" και τεσπα πεταει τιν κιθαρα... και ο ιδιος σεκιουριτας την μαζευει και την φιλαει καπου για να την παρει μαζι του μετα... ΑΛΛΑ τον προλαβαν...και ο τεχνικος του stanley την μαζεψε γιατι σε καθε συναυλια την ιδια κιθαρα εσπαγε!!! το ευχαριστηθηκα τρελα αυτο γιατι αυτος ο συγκεκριμμενος σεκιουριτας επεφταν διπλα του οι πενες και δεν μας τις εδινε....

Βι βιλ βι βιλ ροκ γιου!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εσυ μιλας ρε, που σου εδωσε την σουβλα ο Αθανασιος Διακος? ;D ;D

 

Τι λε ρε φίλε; Εγώ πήρα μεζέ (από τον ίδιο). Άλλος πήρε τη σούβλα...

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στην πρώτη μου συναυλία πριν καμια 20αρια χρόνια ίσως και κάτι λιγότερο, πήρα κλειστόχερα μια γροθιά στα μούτρα και μια μποτιά στο στομάχι όταν βγήκαν να παίξουν οι Accept γιατί όλοι ήθελαν να πάνε εκείνη την στιγμή μπροστά. Μαύρος γύρισα στο σπίτι μου και τις έφαγα και γυρίζοντας γιατί ήμουν 10-12 χρονών, ούτε που θυμάμαι την ακριβή ημερομηνία. Η ανάμνηση της μπότιά θα μου μείνει για forever όμως.

 

Σε μια συναυλία των Spitfire, νομίζω ήταν στην παραλία Αλίμου μπορεί να με απατάει και μνήμη μου, για κάποιο ανεξακρίβωτο λόγο βρέθηκα με το μικρόφωνο του Αλέξη (τώρα παίζει με τους Hanibal) στα χέρια μου. Πρέπει να έγινε τη στιγμή που μια κοπελιά έκανε stage diving πραγματικά στο κενό και έφαγε τα μούτρα της. Πρέπει να ήταν η πρώτη της φορά και πόνεσε σίγουρα! Το μικρόφωνο εδώθει πίσω την ίδια νύχτα γιατί ο Γιάννης (αδερφός του Αλέξη) δεν θα με επερνε με το μηχανάκι πίσω στο σπίτι και ήμουν σμπαράλια απο τα ξύδια.  ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D

 

Αυτό που όμως μου έχει μείνει και την έχω ακόμα όσο και αν είναι σε άθλια κατάσταση, είναι μια ακουστική κιθάρα μάρκα με έκαψες που πρέπει να είχε συναντήσει μεγάλες στιγμές. Πρέπει να ήταν πριν καμιά 10αριά ίσως και παραπάνω χρόνια στην Ρουμανία. Εκείνη την νύχτα έδινε την τελευταία του συναυλία το συγκρότημα Jesus Christ και έτσι μας έμεινε μια 12χορδη ακουστική. Η οποία δεν φτιάχνεται δυστυχώς.

 

Επίσης έχω αποκτήσει και ένα σημάδι στο πάνω αριστερό μάτι απο συναυλία του Paul Oakenfold στο Liverpool δεν ξέρω αν μετράει. Ένα ακόμα σημάδι που πάντα φέρνει χαρά απο μια συναυλιά στο Sunderland από τα Ξύλινα Σπαθιά αν και έχω πάει και σε άλλες συναυλίες τους η συγκεκριμένη είναι βαθιά ριζωμένη μέσα μου. Και ένα σημάδι στην ψυχή μου στην συναυλία του Roger Waters και εδώ και στη Σουηδία.

 

Έχω πάει σε αρκετές άλλες συναυλίες μικρών και μεγάλων συγκροτημάτων, σίγουρα σε πολύ λιγότερες απ'οτι άλλοι εδω μέσα αλλά δεν ήταν το ίδιο "αποδοτικές".

 

Τα καλύτερα έποντε  :) :) :) :) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φήμες λένε πως στο Λυκαβητό όταν παίξαν οι Deep Rainbow ο Blackmore πέταξε μια σπασμένη κιθάρα στο κοινό.

Ανεπιβεβαίωτες πληροφορίες λένε πως οι σεκιουριτάδες ακόμα δέρνουν τον άτυχο που τόλμησε να την αγκαλιάσει.

Η εντολή του management, λέει ο μύθος, πως ήταν να επιστραφεί το σπασμένο όργανο στον οργανοπαίχτη του.

Η παραφιλιλογία λέει, πως τα λαμόγια σεκιουρίτια, τα είχαν συμφωνημένα και βαράγανε κόσμο για να πάρουν για πάρτη τους το όργανο.

 

Urban legents

 

 

Αυτό ισχύει 100%. Το έπαθε ένας κολλητός μου, παλληκάρι 1,90 και πορωμένος μπλακμορέος, ο οποίος με έκδηλη απογοήτευση μας περιέγραφε το ξύλο που έφαγε. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου