Προς το περιεχόμενο

Ποιον μαγνήτη?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Θα ταίριαζε απόλυτα, ένας JB jr, ή ένας Hot rail Duncan επίσης. Σε πάω σε αυτούς τους μαγνήτες γιατί υποψιάζομαι ότι είναι ακριβώς αυτό που θες και όχι περίπου. Δεδομένο ότι η κιθάρα έχει καλό σκάσιμο, θές ένα πιό "στρογγυλό" και γλυκό ΓΚΑΖΩΜΕΝΟ! ήχο πράγμα το οποίο οι 2 Duncan που σου πρότεινα ΄τό χουν με το παραπάνω!! :wink:

Επειδή όμως διάβασα ότι δε θες να σκάσεις πολλά φράγκα και οι Duncan πάνε στην Αθήνα άμα κατέβεις κάπου 100-120 ευρά..... :cry:

Υπάρχει και η λυση των Carvin οι οποίοι είναι εξαιρετικότατοι, ανήκουν σε αυτή την κατηγορία επιπέδου σε όγκο γκάζι, τα μπάσα τους έχουν ευκρίνεια, και το σημαντικό οι μεσαίες και πρίμες συχνοτητές τους δεν ξύνουν καθόλου. Επειδή παίζεις και γουστάρεις hard rock να προτιμήσεις αυτούς

http://www.carvin.com/products/single.php?ItemNumber=TBH60-6&CID=GTR/K

http://www.carvin.com/products/single.php?ItemNumber=TBH60&CID=GTR/K

 

Τους "δευτερους" που σου προτείνω τους έχω ήδη στην δική μου Carvin DC-135 στη θέση middle & neck και είναι απλά απίστευτοι !!!

η τιμή τους δε στην Ελλάδα δεν ξεπερνάει τα 60-70 ευρώ!!!

Είναι ό, τι πιό ποιοτικό σε χαμηλή τιμή για χαρντ ροκ - ροκ

In Fender Strat we trust!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 28
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

να φανταστω παντως οτι οι διπλοι σε μεγεθος μονου δεν ειναι ακριβως σαν τους διπλους?

 

Οχι δεν ειναι σαν τους διπλους....εξαλλου ειναι ευκολο να το καταλαβεις μια και μεν "βλεπουν" διαφορετικο "μηκος χορδης" και αρα "ταλαντωση" απο τους δε.

 

Εχεις δυο επιλογες:

Ειτε να θεωρησεις την κιθαρα ενα συνοθυλευμα ξυλων, μεταλλων, πλαστικων και να βαλεις οτι μαγνητη θελεις, ειτε με βαση αυτα που ζητας και λαμβανοντας υποψιν καποια χαρακτηριστικα της κιθαρα σου, να προτιμησεις καποιες λυσεις που πιθανως να ταιριαζουν περισσοτερο απο καποιες αλλες στο χαρακτηρα της.....

 

Κατα συνεπεια συμφωνω με τους προλαλησαντες και προτεινω και εγω JBJr h Hot rails με τον δευτερο να ειναι πιο hot και μπασσο-μεσσαιος και τον πρωτο πιο "ανοιχτο" και καπως πιο natural sounding

 

Σας αφηνω τωρα παω να κοψω την αχλαδια κατω απο το μπαλκονι μου γιατι ο δασκαλος στο σχολειο με εβαλε να φτιαξω μια les paul :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

2 things are infinite:the universe&human stupidity

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν σε εμποδίζει η αχλαδιά στο παρκάρισμα νισάφι! κόφτην για χάρη της!!!!!

Αν όμως δεν σε πειράζει χτύπα καμιά Αγριελιά στον ΑΣΠΡΟΠΥΡΓΟ!!! όλα τα ξύλα ίδια είναι!!!!

Λες Πώλ θα φτιάξεις και πάλι. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

In Fender Strat we trust!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σας αφηνω τωρα παω να κοψω την αχλαδια κατω απο το μπαλκονι μου γιατι ο δασκαλος στο σχολειο με εβαλε να φτιαξω μια les paul :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

 

εεε!θελω και εγω μια!ή μαλλον...τωρα που το σκεφτομαι..χμμμ..μια χαρα μου φαινεται το τραπεζακι που εχω το pc μου! :lol: :lol: :lol:

εγω ψηφιζω hot rails που εχω παιξει και σκοτωνουν αλλα ειναι αυτο που λεει και ο taq..σε τι κιθαρα-ξυλα κτλ θα τους βαλεις... :wink:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για το μπράτσο να βάλεις ξερή αγριομυγδαλιά, δεν θα χρειαστεί ποτέ του ρύθμισμα. Αναμφίβολα το πιό μπετόν-αρμέ ξύλο. Πας να το κόψεις με το αλυσοπρίονο και σου μένει η καδένα του στο χέρι.

Bagpipes are louder than banjos.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για το μπράτσο να βάλεις ξερή αγριομυγδαλιά' date=' δεν θα χρειαστεί ποτέ του ρύθμισμα. Αναμφίβολα το πιό μπετόν-αρμέ ξύλο. Πας να το κόψεις με το αλυσοπρίονο και σου μένει η καδένα του στο χέρι.[/quote']

 

Οχι !! Σταματα να παραπληροφορεις τον κοσμο!! :twisted: :roll: :lol: :lol:

Με την αγριομυγδαλια θα εχει ενα ΤΡΟΜΑΚΤΙΚΟ "βυθισμα" στους 3576,45678 χιλιοκυκλους με αποτελλεσμα πληρη ασυμβατοτητα με τον προτινομενο μαγνητη...

 

αχ....τιποτα δεν εχεις μαθει τοσο καιρο εδω μεσα.... :lol: :lol: :lol:

 

σε αφηνω τωρα γιατι ερχεται ο ειδικος custom shop καφες μου!! :lol: :lol: :lol:

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι, σίγουρα αυτό είναι ένα μείον, αλλά το μπράτσο από αγριομυγδαλιά έχει την μαγική ιδιότητα να μην ιδρώνει, να μην στομώνει από το ζωϊκό λίπος (του ζώου που παίζει!) άσε που αλλάζει και χορδές μόνο του. Οπότε;

Bagpipes are louder than banjos.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν προτιμας την ευκολια ενος μπρατσου που αλλαζει μονο του χορδες απο τον εκπληκτικο ηχο ενος επιλεγμενου ξυλου (το οποιο σημειωτεον ΑΝΑΠΝΕΕΙ για τουλαχιστον 1234,5 χρονια απο την ημερομηνια που μετατρεπεται σε κιθαρα),τι να σου πω?? :roll: :lol:

 

Απλα ΕΣΥ χανεις.. :lol:

 

Φτιαξε μου τωρα σε παρακαλω 2 τελεκαστερ & μεχρι το απογευμα να ειναι ετοιμες!! :lol: :lol: (μη τις κουρδισεις ,θα τις φαω επι τοπου!! :lol: )

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου