Προς το περιεχόμενο

Βοήθεια!!! Χάθηκε ο 2ος εσωτερικός σκληρός μου!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 31
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Tραβα εδω: http://www.seagate.com/ww/v/index.jsp?locale=en-US&name=DiscWizard&vgnextoid=d9fd4a3cdde5c010VgnVCM100000dd04090aRCRD

 

και κατεβασε το disk wizard. Ριξτου ενα φορμαρισμα και λογικα θα εισαι οκ. Αν και παλι δεν φτιαξει το προβλημα, πηγαινε παρε αλλο καλωδιο(ata η sata) και δες αν λυθει ετσι. Αν και παλι δεν δεις φως, απλα τον πας για αλλαγη χωρις σουξου μουξου.

 

 

Επισης πηγαινε control panel-->system--->hardware--->device manager

και κοιτα αν στον εμφανιζει εκει. Αν στον εμφανιζει εκει, πιστευω με το disk wizard θα εισαι οκ.

Κill the wise one!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξαναλεω παντως οτι παιζει να ειναι θεμα καλωδιου. Ειχα ακριβως το ιδιο προβλημα. Τον ειχα και λειτουργουσε κανονικα για καποιες μερες και μετα ειχε κατι τρελα χαμηλες ταχυτητες στην μεταφορα αρχειων και τελος χαθηκε. Ημουν ετοιμος να τον παω πισω και τελικα με νεο καλωδιο εφτιαξαν ολα.

 

Οσο για τα αρχεια(και στην περιπτωση του format), ειναι απο τα "κακα" του θεματος.

Κill the wise one!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ω ρε παίδες να τα πάρω από την αρχή

 

έβαλα καινούριο καθώς ο προηγούμενος κάηκε τελικά (ούτε 5 μέρες δεν άντεξε). Σήμερα και μετά από 1 βδομάδα μου έβαλαν τον καινούριο και απότι μου είπαν έκαναν τα πάντα (και initialize)! Αλλά τα win δεν τον βλέπουν (εν αντιθέσει με το Bios και την διαχείριση) σε αντίθεση με τα ubundu!!!!!!!!! Κουλό;;;

 

Και πως να το τρέξω το πρόγραμμα αφού δεν φαίνεται τπτ; Ούτε στο advance system optimizer Ούτε στο diskeeper!!!!

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιρνεις λοιπον το discwizard, το κανεις εγκατασταση, το τρεχεις και...ωωωω, τι εκπληξη, θα το δει!

Σοβαρα θα το δει. Θα του κανεις ενα φορματ απο κει και θα σαι κομπλε.

 

Αν παλι δεν γινει κατι, εδω ειμαστε(αν και εχω πει κατα την γνωμη μου ποιο ειναι το επομενο βημα).

 

 

εντιτ: ειναι "προβλημα" των windows αυτο. Δεν βλεπουν σκληρους ανω των 130 γιγα. Για αυτο πρεπει να το κανεις με το tool της seagate.

Κill the wise one!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε συ αφού μου είπαν ότι το έκαναν αυτό. Τες πα θα το κάνω κι εγώ και αν δουλέψει έτσι θα τους σπάσω το κεφάλι αύριο!

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τπτ παίδες το έλυσα το πρόβλημα. Το βόδι ο "τεχνικός" δεν έπαιξε με το εργαλιάκι της seagate.....

 

Ναναι καλά ο forensick!

 

Πάντως η πα%πα%$^ρια είναι ότι χρωστάω χάρη σε αεκτζή :lol:

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τπτ παίδες το έλυσα το πρόβλημα. Το βόδι ο "τεχνικός" δεν έπαιξε με το εργαλιάκι της seagate.....

 

Ναναι καλά ο forensick!

 

Πάντως η πα%πα%$^ρια είναι ότι χρωστάω χάρη σε αεκτζή :lol:

Θα μας πάρουν τον Ribo τα χανούμια????? :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:

Βass is a state of mind...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τπτ παίδες το έλυσα το πρόβλημα. Το βόδι ο "τεχνικός" δεν έπαιξε με το εργαλιάκι της seagate.....

 

Ναναι καλά ο forensick!

 

Πάντως η πα%πα%$^ρια είναι ότι χρωστάω χάρη σε αεκτζή :lol:

 

Eργαλιακι 100mb 8O 8O Το χουν παρακανει με το μεγεθος :P

 

Ετσι ειμααστε εμεις οι ΑΕΚτζηδες...παντα ποιοτητα, αλλα ΠΟΤΕ πρωταθλημα :lol: :lol:

 

btw, δεν σας τον παιρνουμε τον ribo, εσεις τον αφησατε! 8O :lol:

Κill the wise one!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου