Προς το περιεχόμενο

Η επιστολη του Πανου...


Προτεινόμενες αναρτήσεις

FatalK

 

Η επέμβασή σου στη συζήτηση χαρακτηρίζεται από αγένεια και αδικαιολόγητη επιθετικότητα. Μάθε ότι η γνώμη σου δεν μας ενδιαφέρει περισσότερο από τη γνώμη των υπολοίπων.

 

Προειδοποιήθηκες.

 

ζήτησα συγγνωμη 3 φορες και ξαναζηταω.....έχεις δικιο Wow! και για αυτο φροντισα να σταματησω....

...από την πολλή γκαργκανέλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 348
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Πάντως εμένα από Χατζηγιάννη μου αρέσουν μόνο 4 τραγούδια, εκ των οποίων ένα είναι του Λάκη Παπαδόπουλου

Κατά τα άλλα η μουσική του μου είναι αδιάφορη γιατί, όπως και στα περισσότερα ελληνικά τραγούδια, υπάρχει μόνο για να γεμίζει τα σημεία που δεν έχουν στίχο.

Παρόλα αυτά το παλικάρι έχει καταφέρει και είναι Νο1 στην Ελλάδα και αρέσει σε πολύυυυυ κόσμο. Τί να κάνουμε τώρα?

 

Οι Κατσιμηχαίοι δε μου αρέσουν καθόλου και γενικότερα η μουσική της γενιάς τους (με κάποιες εξαιρέσεις).

Από όσα έχω ακούσει, σχεδόν τίποτα δε με έχει εντυπωσιάσει μουσικά και αυτό επειδή δεν έχουν ξεφύγει από τις κλασσικές ελληνικές 'ροκ' φόρμες (2-3 δομές κομματιών, F-G-Am φα-σολ-λάδα, ήχος προϊστορικός και γενικότερα τίποτα που να σου ξαφνιάζει το αφτί)

 

Μου τη σπάει επίσης που έχουν ταυτιστεί με την ΚΝΕ, όπως και πάρα πολλοί άλλοι:Το κοινό τους θέλοντας και μη μαθαίνει να τους αγαπάει και έτσι γίνεται και περισσότερο αποδεκτός στο κόμμα(ούτως ή άλλως με την επανάληψη του ρεφραίν πάνω από 3 φορές το μυαλό παπαρίζει - πάρε κοκα-κόλα! πάρε κόκα-κόλα!)

 

Off Topic

Είδα τον Παπακωνσταντίνου στην ΕΤ1 που παρουσίαζε το νέο του δίσκο.

Ούτε και αυτός δεν πρόκειται να ξεφύγει ποτέ από το ελληνικό 'ροκ' και ο κιθαρίστας τους από το στυλ του Slash (Sunburst LesPaul στο ύψος του πέους,κόμμη περμανάντ και Jack Daniel's στη μπλούζα)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και να ρωτήσω και κάτι ψιλοάσχετο με το εδώ που έφτασε το θέμα?

 

Με ποιά κριτήρια μπορούμε να καταλάβουμε αν κάποιος προσέφερε στη μουσική γενικώς ή ενός τόπου ειδικώς? (Εννοείται ότι δε μιλάμε για τον Ξενάκη). Γνώμη μου μου είναι ότι προσφορά=να κάνεις κάτι ρηξικέλευθο. Και αν έχω δίκιο ή αν συμφωνείτε τέλος πάντων, τι ρηξικέλευθο ΜΟΥΣΙΚΑ έκαναν οι Καστιμίχες? (Ναι, το παραδέχομαι μπορώ να τους ακούσω ευχάριστα).

The World Was A Mess But His Hair Was Perfect...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάλι γιατί νόμισα ότι πρόκειται για την καινούρια δουλειά των Διάφανων Κρίνων; :lol:

πεσ'μου τι Δώρο θέλεις να σου κάνω :D :D (η χειρότερη ελληνική μπάντα ever μετά τους defacto και τις δυτικές συνοικίες)

 

επειδή εγώ έχω παίξει σε μαγαζί έχοντας κοινό μου τους αδελφούς κατσιμιχα θα σας πω πως είναι πολύ φιλικοί' date=' ενθαρρύνουν και συμβουλεύουν τα νέα παιδία(τότε ήμουν νέος :D )

για μένα οι κατσιμηχα ήταν εξαιρετικοί(+ πορτοκαλογλου) :wink:[/quote']

 

Περιττό να μιλήσω για white noise!!!! ρε κακομοίρη ξερεις τι λες;

ρε ΔΙΑΦΑΝΑ ΚΡΙΝΑ = ΠΡΩΤΟΤΥΠΙΑ ΚΑΙ ΣΟΒΑΡΗ ΜΟΥΣΙΚΗ!!!!

ΕΛΕΟΣ ΡΕ ΚΑΗΜΕΝΕ!!!!

Πώς σας έχουν εδώ μέσα ρε;

 

Αλλά τι μιλάω σε άτομο που Πυξ Λαξ και πίπες μπλε γνωρίζει από Ελλάδα!!!

(αν ισχύει κι αυτό!)

φριγανιες και μαρμελαδα εχει στο ψυγειο,ο καφες ειναι ετοιμος στην καφετιερα

ετοιμο στο εχω το πρωινο...(αν ξυπνησεις ποτε σου)

προσεχε τι λες...ειμαι κρυφος modulator!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator

FatalK το ΡΕ δεν είναι... καθωσπρέπει προσφώνηση... 8)

Για να μη πω για τις προσωπικές επιθέσεις...

Έχεις και έχετε παραβεί κάθε κανονισμό του forum.

 

Διαβάζοντας από την τελευταία σελίδα (δεν έφτασα ακόμη στην πρώτη) είναι γεμάτο απαξιωτικά ποστ.

Αφού τελειώσαμε με τους Κατσι... πιάσαμε τον Χατζη... και καταλήξαμε στα προσωπικά.

 

Μεσημεριανή τηλεοπτική εκπομπή το κάναμε.

Θαψ, θαψ, θαψ... Τουλάχιστον να βάλω και κανα κώλο της προκοπής να έχουμε και επισκεψιμότητα!

 

Φιλαράκια μου, "όποιος αναμάρτητος, πρώτος τον λίθο βαλέτω..." ή κάπως έτσι...

 

Δεν βλέπω τίποτα παραγωγικό στο θέμα, μιας και το Noiz γι αυτό είναι εδώ, αλλά μια τεράστια τάση για γκρέμισμα και μηδενισμό.

 

Ποιός είμαι εγώ ρε φίλε που θα σου πω ότι αυτό που ακούω είναι το καλύτερο; Και γιατί;

 

Η φάση μου θυμίζει κάποιους που μου ζήταγαν δουλειά στο ραδιόφωνο επειδή είχαν δισκοθήκη. Δηλαδή δεν σου φτάνει που την ακούς εσύ; Πρέπει να την επιβάλεις και στο υπόλοιπο λεκανοπέδιο; Για σένα δεν την πήρες έτσι κι αλλιώς; Πρέπει να τους διαφωτίσεις με τις επιλογές σου;

Ευχαριστήσου αυτό που έχεις.

Η μουσική είναι δώρο.

Και ιδιαίτερα όταν μάθεις να την παίζεις κιόλας.

Ας μη γινόμαστε απόλυτοι.

 

Live and let live!

 

Όλοι μουσική κάνουμε ή θέλουμε να κάνουμε εδώ μέσα.

Βοηθήστε. Παραγωγικά.

Ποκ ή Ροπ ή ¨Ατεχνο ή high pap... ή δημοτικά!

Μη ξεκατινιάζεστε.

 

Το απαιτώ.

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

FatalK το ΡΕ δεν είναι... καθωσπρέπει προσφώνηση... 8)

Για να μη πω για τις προσωπικές επιθέσεις...

Έχεις και έχετε παραβεί κάθε κανονισμό του forum.

 

Διαβάζοντας από την τελευταία σελίδα (δεν έφτασα ακόμη στην πρώτη) είναι γεμάτο απαξιωτικά ποστ.

Αφού τελειώσαμε με τους Κατσι... πιάσαμε τον Χατζη... και καταλήξαμε στα προσωπικά.

 

Μεσημεριανή τηλεοπτική εκπομπή το κάναμε.

Θαψ' date=' θαψ, θαψ... Τουλάχιστον να βάλω και κανα κώλο της προκοπής να έχουμε και επισκεψιμότητα!

 

Φιλαράκια μου, "όποιος αναμάρτητος, πρώτος τον λίθο βαλέτω..." ή κάπως έτσι...

 

Δεν βλέπω τίποτα παραγωγικό στο θέμα, μιας και το Noiz γι αυτό είναι εδώ, αλλά μια τεράστια τάση για γκρέμισμα και μηδενισμό.

 

Ποιός είμαι εγώ ρε φίλε που θα σου πω ότι αυτό που ακούω είναι το καλύτερο; Και γιατί;

 

Η φάση μου θυμίζει κάποιους που μου ζήταγαν δουλειά στο ραδιόφωνο επειδή είχαν δισκοθήκη. Δηλαδή δεν σου φτάνει που την ακούς εσύ; Πρέπει να την επιβάλεις και στο υπόλοιπο λεκανοπέδιο; Για σένα δεν την πήρες έτσι κι αλλιώς; Πρέπει να τους διαφωτίσεις με τις επιλογές σου;

Ευχαριστήσου αυτό που έχεις.

Η μουσική είναι δώρο.

Και ιδιαίτερα όταν μάθεις να την παίζεις κιόλας.

Ας μη γινόμαστε απόλυτοι.

 

Live and let live!

 

Όλοι μουσική κάνουμε ή θέλουμε να κάνουμε εδώ μέσα.

Βοηθήστε. Παραγωγικά.

Ποκ ή Ροπ ή ¨Ατεχνο ή high pap... ή δημοτικά!

Μη ξεκατινιάζεστε.

 

Το απαιτώ.[/quote']

 

κοίταξε yameth δεν ειπα ούτε για αστειο οτι αυτο που ακουω ειναι το καλυτερο και οτι όλοι οι αλλοι ειναι off. ούτε ότι θελω να διαφωτισω καποιον.....ξαναλεω και σε σενα οτι ζητησα συγγνωμη και νομιζω ότι ετσι ειναι το ανθρωπινό.....έσφαλα, το αναγνωρισα, νομίζω ότι τελειωσε....

...από την πολλή γκαργκανέλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάλι γιατί νόμισα ότι πρόκειται για την καινούρια δουλειά των Διάφανων Κρίνων; :lol:

πεσ'μου τι Δώρο θέλεις να σου κάνω :D :D (η χειρότερη ελληνική μπάντα ever μετά τους defacto και τις δυτικές συνοικίες)

 

επειδή εγώ έχω παίξει σε μαγαζί έχοντας κοινό μου τους αδελφούς κατσιμιχα θα σας πω πως είναι πολύ φιλικοί' date=' ενθαρρύνουν και συμβουλεύουν τα νέα παιδία(τότε ήμουν νέος :D )

για μένα οι κατσιμηχα ήταν εξαιρετικοί(+ πορτοκαλογλου) :wink:[/quote']

 

Περιττό να μιλήσω για white noise!!!! ρε κακομοίρη ξερεις τι λες;

ρε ΔΙΑΦΑΝΑ ΚΡΙΝΑ = ΠΡΩΤΟΤΥΠΙΑ ΚΑΙ ΣΟΒΑΡΗ ΜΟΥΣΙΚΗ!!!!

ΕΛΕΟΣ ΡΕ ΚΑΗΜΕΝΕ!!!!

Πώς σας έχουν εδώ μέσα ρε;

 

Αλλά τι μιλάω σε άτομο που Πυξ Λαξ και πίπες μπλε γνωρίζει από Ελλάδα!!!

(αν ισχύει κι αυτό!)

φριγανιες και μαρμελαδα εχει στο ψυγειο,ο καφες ειναι ετοιμος στην καφετιερα

ετοιμο στο εχω το πρωινο...(αν ξυπνησεις ποτε σου)

 

οκ ξύπνησα!!!! που σαι παιδι;

...από την πολλή γκαργκανέλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έσφαλα' date=' το αναγνώρισα, νομίζω ότι τελείωσε....[/quote']

η γνώμη μας περισσεύει...

έσφαλες το αναγνώρισες, αυτο-δικαιολογήθηκες, αυτο-συχωρέθηκες και όλα καλά. 8O

Όντως είσαι μικρούλης (καθόλου κακό) :wink:

προσεχε τι λες...ειμαι κρυφος modulator!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πώς αυτοδικαιολογηθηκα; αυτοσυγχωρεθηκα;

πώς γίνεται αυτό; γίνεται;

νομιζω οτι εσυ εισαι υπο καποια επηρεια έτσι;

...από την πολλή γκαργκανέλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου