Προς το περιεχόμενο

Ποιά Monitor μέχρι 200 ευρώ?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Επειδή δεν καταφερα να βρώ κάτι που να με πείσει για διάφορα monitor σκέφτηκα να το κάνω "Θέμα" για να με βοηθήσετε.

 

Όπως καταλάβατε ψάχνω μονιτορ γύρω στα 200 ευρώ (250 το ΠΑΡΑ πολύ0 με ενδιαφέρει να έχουν καλό ήχο και να μου κρατήσουν για τουλάχιστον 2-3 χρονια....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Καλά, δεν ξέρω και πολλά σχετικά με αυτό το θέμα αλλά διαβάζοντας απόψεις εδώ στο noiz* πήγα και πήρα αυτά.

http://www.thomann.de/gr/tascam_vlx5.htm

 

Στη συγκεκριμένη κατηγορία τιμής θεωρούνται καλή επιλογή.

 

Αν και τα έχω αρκετό καιρό, είναι ακόμη μέσα στην κούτα :oops: :oops: :oops:

 

 

* Ψάξε και λίγο στα παλιά θέματα βρε παιδί μου :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμφωνώ με harilatron. Μονόδρομος στα λ7 που παίζεις.

 

 

¶σχετο αλλά ρε συ τα έχεις καιρό αλλά είναι ακόμη στην κούτα; Δεν τα έχεις χρησιμοποιήσει καθόλου;

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

:lol: Όχι ρε....δεν τα πουλάω.

 

Ναι ρε παιδιά....την ατυχία μου μέσα....στην κούτα είναι...τα άνοιξα μόνο για να δώ ότι δουλεύουν. Και αυτά στην κούτα και κάτι άλλα και γενικώς στριμωγμένα είναι τα της μουσικής (αυτή τη στιγμή) σε μία γωνία -κάτω από μία σκάλα στο σπίτι. Μιλάμε για ακουστική χώρου ισοδύναμη με το σπήλαιο του Δυρού. :lol:

 

Ακόμη περιμένω κάτι ελαιοχρωματιστές να μου τελειώσουν ένα χώρο στο υπόγειό μου για να πάω να "ξεδιπλώσω" τα "μηχανάκια" μου. :lol:

 

Αξίζει ίσως ένα καινούριο thread σχετικά....

 

Γιατί ένας ελαιοχρωματιστής (και ένας βοηθός του) που θα πάρει 1200 Ευρώ για 2-3 μέρες δουλειά (θέλει και μικρομερεμέτια - τριψίματα- στοκαρίσματα κλπ) ΔΕΝ έρχεται να τα πάρει όσο κι αν τον παρακαλάω εδώ και 2 μήνες? :evil:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατι δεν το κανεις μονος σου? Ειναι πεδεμα μεν...αλλα αν εξαιρεσεις το στακαρισμα που ειναι πιο "δυσκολο", απο κει και περα, δεν ειναι τιποτα.

Κill the wise one!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επίσης μπορεί να στο κάνει ο forensick με πολύ λιγότερα :lol:

 

η να δουλέψουμε ως team θα δώσεις κάτι παραπάνω αλλά θα γίνει γρήγορη και σωστή δουλειά :lol:

ΕΙΜΑΙ Ο ΚΑΛΥΤΕΡΟΣ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
Γιατι δεν το κανεις μονος σου? Ειναι πεδεμα μεν...αλλα αν εξαιρεσεις το στακαρισμα που ειναι πιο "δυσκολο"' date=' απο κει και περα, δεν ειναι τιποτα.[/quote']

 

Γιατί

1)βαριέμαι

2)δεν είμαι σίγουρος ότι θα το κάνω αρκετά κυριλέ.

 

Κάποια μερεμέτια θέλουν και λίγο σοβά. είναι και διαφορετικά υλικά...μπετόν, γυψοσανίδες κλπ. Σίγουρα, ένα απλό "φρεσκάρισμα" θα το έκανα μόνος μου.

 

Ίσως δεν είναι τίποτα σπουδαίο αλλά αν αρχίσει να μαδάνε οι τοίχοι θα βρίζω την επιλογή μου... :lol: :lol:

 

Σε αυτού του είδους το μαστόρεμα (που δεν με ευχαριστεί) προτιμώ να εμπιστευτώ επαγγελματία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σας

 

Επειδή ενδιαφέρομαι κι εγώ για monitors, είδα αυτά του link αλλά επειδή δεν ξέρω πολλά απ' αυτά τα πράγματα, μπορεί κάποιος να μου εξηγήσει τι σημαίνει το "bi-amplified nearfield monitor" που γράφει η περιγραφή;

 

Είναι αυτοενισχυόμενα ή χρειάζονται και ενισχυτή για να δουλέψουν?

 

Με ενδιαφέρει να τα συνδέσω με ένα guitar port, το οποίο βγάζει 2 RCA (ένα κόκκινο και ένα άσπρο, δηλαδή left / right).

 

Κάνουνε γενικώς γι αυτή τη δουλειά; Υπάρχει κάποια άλλη καλύτερη (δοκιμασμένη) λύση που να κυμαίνεται σε αυτά τα λεφτά και μέχρι 350 euros;

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου