Προς το περιεχόμενο

alesis multimix?


hotblade6

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Θέλω να αγορασω κάρτα ηχου και μου εχει φανεί καλή λυση (ως προς τις δυνατότητες που θέλω) η multimix 8 firewire της alesis.Το θεμα είναι οτι θέλω να το σιγουρεψω πρώτα γιατί δν μου ξεχιλίζουν απο την τσέπη...δεν θα την χρησιμοποιησω κατα κορον για recording αλλα πιθανοτατα θα το χρειαστω στο μελλον.αν γνωριζει καποιος για τις δυνατοτητες, τις δειγματοληψείες και την ποιότητα της στις ηχογραφίσεις.τι διαφορές παιζουν ανάμεσα στα αντίστοιχα μοντέλα usb-firewire της ιδιας εταιριας?οι 8,12και 16 εχουν ποιοτικές διαφορες εκτως απο τα κανναλια?και τέλος,υπαρχουν αντιστοιχες προτασεις σε περιπου αντοιστοιχα λεφτα?(ρωτάο πολλα μαζεμένα για να μην το κουράζω πολυ!!)ευχαριστω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να προτιμήσεις το firewire καθώς το usb πρωτόκολλο δεν ενδείκνειται για σοβαρες στουντιο καταστάσεις. Στο ίδιο μοντέλο τα 8,12,16 διαφέρουν στα κανάλια, ενώ ποιοτικώς είναι ίδια.

 

Στα λ7 αυτά δες και τις προτάσεις τις yamaha και της mackie

 

http://www.thomann.de/gr/yamaha_mw_12.htm

 

 

Επίσης μπορείς πέραν της κονσολίτσας να κοιτάξεις και κλασικές κάρτες ήχου, όπως διάφερες maudio, emu, native instruments, tascam,....

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

thx boukaw.εχεις ιδεα για την ποιότητα της στην ηχογραφηση ,της δειγματοληψείες της και το latency σαν audio interface?γενικα 2-3 παρατηρισεις ή κατι αλλο αξιοσημειωτο αν ξερει κάποιος που την εχει η την εχει χρησιμοποιησει και μπορει να εκφερει γνωμη!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

_Compact, affordable 8-channel analog mixer and Multi-channel FireWire audio computer interface

_Record each mixer channel, plus the main stereo mix

_4 high-gain mic/line (XLR and 1/4" balanced) inputs with phantom power, 2 stereo balanced 1/4" line inputs, aux send (can sent to onboard or external effects), stereo aux return

_100 28-bit onboard preset effects including reverbs, delays, chorus, flanging, pitch, and multieffects

_3-band EQ per channel with high/low shelving and mid bandpass/reject

_Separate 1/4" balanced main and monitor outs, headphone out

_24-bit, 44.1/48 kHz operation with high-end A/D and D/A conversion through integrated FireWire audio interface using next-generation Dice II FireWire chip

_Compatible with Mac OSX and Windows XP

_Steinberg Cubase LE included

_Easy to attach rackmount available

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου