Προς το περιεχόμενο

SYNTH με σφυροδρέπανο


Προτεινόμενες αναρτήσεις

εγω να πω πως αυτο το πληκτρο ειναι το triton' date=' περασμενο απο photoshop.. Πετυχημενο παντως!![/quote']

 

και εγώ πρόσεξα πως μοιάζει με κοργκ αλλά φαντάστηκα΄πως θα έιχαν πάρει το εξωτερικό έτοιμο από κάποια εταιρεία που φτιάχνει τα εξωτερικά της κοργκ.

 

λες τελικα να ειναι ψεύτικο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 168
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

  • Moderator

...Η κίνηση αυτή του fleamail είναι επόμενο της προσωπικής μας διαμάχης για τον χλευασμό του και την ειρωνεία του στο θέμα Σατανολατρεια - θανατολατρεια στην ρόκ. http://www.noiz.gr/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=8830&start=0 την οποία και μετέθεσε στον καδο των αχρήστων "Περι Ανέμων"

 

Κούλαρε λίγο ρε συ Anouvis.....Δεν είπε και τίποτα βαρύ ο fleamail. Σιγά την καταστροφή που επέφερε στο thread σου η μεταφορά στο "Περι ανέμων...". Μια χαρά συζήτηση 8 σελίδες είχαμε και συνεχίζεται.....Ο κάδος των αχρήστων είναι πολύ πιο "αόρατος" :lol: . Μη διαμαρτύρεσαι στα ίχνη άλλων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε anouvis έχοντας διαβάσει το θέμα που άνοιξες περι σατανολατρείας - θατανολατρείας στη ροκ έχω την εντύπωση πως ο flea έκανε απλά πλάκα.. Τουλάχιστον εγώ διαβάζοντας έτσι κατάλαβα το σχόλιο "μα αφού η ροκ είναι μουσική του σατανά".. Ως μια απλή πλάκα..

 

Τώρα πιστέυω πως σε ένα forum που ασχολείται κυρίως με μουσικά όργανα και μουσική τεχνολογία, ένα τέτοιο θέμα πρέπει να είναι στο "περι ανέμων" το οποίο επέτρεψε μου να μη θεωρώ κάδο απποριμάτων όπως είπες.. Αλλά αυτό είναι μια καθαρά προσωπική γνώμη...

 

Τέλος oι mods του noiz, αλλά και κάθε forum έχουν την ευθύνη να ελέγχουν αν κάτι βγαίνει εκτός κανόνων του forum.. Το θέμα σου περι σατανολατρείας στη ροκ έχει, καλώς ή κακώς, ένα κάποιο θρησκευτικό χαρακτήρα.. Έτσι ένας εκ των μοντ επικοινώνησε μαζί σου με pm.. Το θέμα θα μπορούσε να χε λυθεί εκεί, αλλά όπως κατάλαβα κάτι τέτοιο δεν έγινε.. Τέλος πάντων αυτό που πιστέυω είναι πως ο flea επηρεασμένος απο το άλλο θέμα έκανε κάτι βιαστικά και ήταν ίσως λίγο υπερβολικός, όπως άλλωστε είπε και ο ίδιος, αλλά αυτο που πιστέυω είναι πως τέτοιου είδους ειρωνίες θα έπρεπε να λείπουν... Αυτά..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σημείωση: το θέμα για τον σατανισμό μεταφέρθηκε στο περί ανέμων και υδάτων μετά από παράκληση αρκετών μελών, όχι μόνο επειδή το ήθελα εγώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λες τελικα να ειναι ψεύτικο?

 

Τι να σου πω... δε ξέρω, καθώς δεν μπορώ να διαβάσω τα λατινορωσικά της ιστοσελίδας που παραθέτεις.

 

Ασφαλώς είναι ψεύτικο, και κάπου εδώ την πατάς αδερφέ, διότι γίνεται ολόκληρο θέμα (με άλλη μια αμφισβήτηση του ρόλου των moderators) για ένα όργανο που ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ.

 

Και σε ρωτώ: δεν είναι τάχα στοιχειώδης υποχρέωση να κάνουμε έναν έλεγχο της σοβαρότητας του θέματός μας ΠΡΙΝ πάμε να ανοίξουμε ένα θέμα και ΠΡΙΝ αρχίσουμε να κατηγορούμε τους άλλους για πολιτικό ρατσισμό; Επίσης (ακόμη και αν υπήρχε το όργανο) δεν είναι σκόπιμο (αφού θες ντε και καλά να μας το συστήσεις) να μας γράψεις και πέντε λόγια για τους λόγους που σε ωθούν να μας το συστήσεις;

 

Δηλαδή εγώ αν δω μία φωτογραφία ενός πεντάχρονου κινέζου που στον πισινούλη του κάποιος έχει γράψει με μαρκαδόρο τη λέξη "Gilmour", θα πάω να ανοίξω ένα θέμα με τίτλο "Οι Floyd ήταν κινέζοι";

 

Στα ίσια: είστε σίγουροι (αρκετοί) ότι αξίζετε την ελευθερία έκφρασης που απολαμβάνετε εδώ μέσα; Κάνετε καλή χρήση της;

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω σαν σχολιο, οχι πως μου πευτει λογος, ακαδημαικα μιλωντας, πιστευω πως τα περισσοτερα πραγματα σε αυτον τον πλανητη περιεχουν μια δοση "πολιτικης" και ειναι λαθος αυτο να το κρυβουμε. Οι περισσοτεροι απο μας ειτε με αμεσο ειτε με εμμεσο τρόπο εμπλεκομαστε με την μουσικη, η οποια ειναι μια τεχνη και ως ανθρωποι της τέχνης ειναι ανεπιτρεπτο να μην μας νοιαζει τι τρεχει γύρω μας και να κοιτάμε μονο "το μαγαζάκι" μας. Υποτειθεται πως εχουμε μια πιο ευρεια οπτικη γωνια (ως ανθρωποι της τεχνης) απο αλλους, καλως ή κακως, και θα πρεπε να μας απασχολουν και αλλα, κοινωνικα η πολιτικά θέματα, ακόμα και στο παρασκήνιο. Σαν προταση λοιπον, εχω ειτε να επιτραπουν οι πολιτικες συζητησεις στο "περι ανεμων κ υδατων" και να επανελθει στην αρχικη του μορφη (κατω κατω στην αρχικη σελιδα) ειτε να δημιουργηθει ενας αντιστοιχος τομεας, ειται επιφανειακος ειτε παρασκηνιακος. Ολα αυτα δεν εχουν αμεση σχεση με το θεμα απλα με μια αφορμη εξεφρασα καποιους προβληματισμους που σκεφτομουν αρκετό καιρο τωρα. Ολα αυτα τελειως φιλικα και χωρις διαθεση να ξεκινησω καβγαδες.;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι δεν νομιζω να ειχες κατι τετοιο στο μυαλο σου περι θρησκευτικοπολιτικου χαρακτηρα.Αλλα και απο την αλλη να σου πω την αληθεια,δεν νομιζω ενα synth με ενα σφυροδρεπανο να ειναι λογος για ενα καινουριο θεμα στο noiz.δεν θελω να παρεξηγηθεις,δικαιομα σου εινα να ανοιγεις οτι θεμα νομιζεις οτι αξιζει,απλα ειπα την γνωμη μου...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λες τελικα να ειναι ψεύτικο?

 

Τι να σου πω... δε ξέρω' date=' καθώς δεν μπορώ να διαβάσω τα λατινορωσικά της ιστοσελίδας που παραθέτεις.

 

Ασφαλώς είναι ψεύτικο, και κάπου εδώ την πατάς αδερφέ, διότι γίνεται ολόκληρο θέμα (με άλλη μια αμφισβήτηση του ρόλου των moderators) για ένα όργανο που ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ.

 

Και σε ρωτώ: δεν είναι τάχα στοιχειώδης υποχρέωση να κάνουμε έναν έλεγχο της σοβαρότητας του θέματός μας ΠΡΙΝ πάμε να ανοίξουμε ένα θέμα και ΠΡΙΝ αρχίσουμε να κατηγορούμε τους άλλους για πολιτικό ρατσισμό; Επίσης (ακόμη και αν υπήρχε το όργανο) δεν είναι σκόπιμο (αφού θες ντε και καλά να μας το συστήσεις) να μας γράψεις και πέντε λόγια για τους λόγους που σε ωθούν να μας το συστήσεις;

 

Δηλαδή εγώ αν δω μία φωτογραφία ενός πεντάχρονου κινέζου που στον πισινούλη του κάποιος έχει γράψει με μαρκαδόρο τη λέξη "Gilmour", θα πάω να ανοίξω ένα θέμα με τίτλο "Οι Floyd ήταν κινέζοι";

 

Στα ίσια: είστε σίγουροι (αρκετοί) ότι αξίζετε την ελευθερία έκφρασης που απολαμβάνετε εδώ μέσα; Κάνετε καλή χρήση της;[/quote']

 

Δεν νομίζω να πάτησα κάτι εκτός του ότι ίσως το μηχάνημα να είναι ψεύτικο. Έψαχνα στο νετ, το είδα, παραξενεύτικα και θέλησα να το συζητήσω εδώ μεσα. Εσύ αυτό το λές κατάχρηση ελευθερίας; :roll: Θα μπορούσε καποιος να το γνωρίζει (αν υπάρχει). ¶λλο πράγμα ένα μουσικό όργανο και άλλο πράγμα ο πισινός που αναφέρεις. ¶λλωστε εδώ μέσα κατά καιρούς εχουν εκτεθεί διάφορα «σώματα».

 

 

Προσπαθείς να διακιολογήσεις τον συνάδελφο σου και έτσι π΄ρεπει να κάνεις, αλλά όχι και να τρελαθούμε κιόλας. :x

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι δεν νομιζω να ειχες κατι τετοιο στο μυαλο σου περι θρησκευτικοπολιτικου χαρακτηρα.Αλλα και απο την αλλη να σου πω την αληθεια' date='δεν νομιζω ενα synth με ενα σφυροδρεπανο να ειναι λογος για ενα καινουριο θεμα στο noiz.δεν θελω να παρεξηγηθεις,δικαιομα σου εινα να ανοιγεις οτι θεμα νομιζεις οτι αξιζει,απλα ειπα την γνωμη μου...[/quote']

 

ο λόγος δεν ήταν το σφυροδρέπανο αλλά ενα συνθ που δεν γνωρίζω.

 

όμως όταν ανοίγω ενα θέμα σαν αυτό http://www.noiz.gr/postp122017.html#122017 και δεν παίρνω απάντηση .... το ριχνω στο σφυροδρέπανο :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσπαθείς να διακιολογήσεις τον συνάδελφο σου και έτσι π΄ρεπει να κάνεις' date=' αλλά όχι και να τρελαθούμε κιόλας. :x[/quote']

 

Δεν είναι συνάδελφός μου ο fleamail - αυτός ασχολείται με το εμπόριο όπλων, εγώ περιορίζομαι στην οργάνωση πραξικοπημάτων σε μικρές χώρες.

 

8)

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου