Προς το περιεχόμενο

Ποια ειναι η αγαπημενη σας κιθαρα/μπασο


Προτεινόμενες αναρτήσεις

sting1.jpg

 

DSC01256Medium.jpg

 

DSC01260Medium.jpg

 

Δεν έχω δεί και δεν έχω πιάσει ποτέ όργανο κατασκευασμένο όπως αυτό! Είναι το μόνο μπάσο στον κόσμο που του αξίζει να είναι active καθώς είναι και το πρώτο active μπάσο! Μπράτσο που με βολεύει 100% πράγμα που μου έχει δημιουργήσει το πρόβλημα να μην μπορώ να βολευτώ με άλλο! Μπορεί να έχει έναν μαγνήτη αλλά μπορείς να βγάλεις πολλούς ήχους! Και το ποιο σημαντικό ακούγετε παντού καλά κι έτσι είναι ελβετικός σουγιάς! Ακόμη και μέσα από τον Danelectro nifty seventy που έχω στο σπίτι με το 6" ηχείο βγάζω φοβερό ήχο! Αν είχε και έναν neck single coil θα ήταν το μοναδικό μου μπάσο! Βέβαια η Musicman βγάζει τα καινούργια της μοντέλα με επιλογή HS αλλά δεν θα μπορούσα ποτέ να το αποχωριστώ! Και μιας το να έχω δύο είναι πλεονασμός σκέφτομαι να το στείλω να μου βάλουν έναν Neck Single Coil...

 

 

 

 

 

 

το αυτοκολητο ΘΡΑΚΗ απο ζαμπον δεν ειναι????

 

 

γιατι καλε το κολησεσ στο μπασο????????/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 34
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

 

 

Πωπω τώρα το είδα το επίτευγμα!!! Yameth, προτείνω να μπεί την αρχική σελίδα και να γίνει επίσημο banner του ΝΟΙΖ!!!

Μη με ξυπνάς απ΄τις έξι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το αυτοκολητο ΘΡΑΚΗ απο ζαμπον δεν ειναι????

 

 

γιατι καλε το κολησεσ στο μπασο????????/

 

Είναι ο χορηγός μου!! 8)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οκ, ως η μοναδική (ηλεκτρική) μου σε playable κατάσταση, ιδου:

parted.jpg

Εδώ η 17χρονη σε τολμηρή πόζα, κατά το setup που της έκανα πριν λίγα χρόνια..

Μην ανησυχείτε, η εγχείρηση πέτυχε, τώρα είναι in one piece.

Basswood σώμα με Floyd & stock pickups, maple μπράτσο, κακοποιημένη ταστιέρα 8O

Μεγάλη συναισθηματική αξία, δεν θα πουληθεί ποτέ. Η επόμενή μου θα είναι πάντως - ως φιλοσοφία - στο άλλο άκρο (Tele..lol)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΟΚ ;) Nαι την έχω ταυτίσει αυτή την κιθάρα με τον τύπο που το έπαιζε...

Τους είχα δει παλιά στο Comfuzio στην ΕΤ3 (επί εποχή Παραρρά ακόμη...:()

 

 

¶κου το Where's life εδώ

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτή είναι η γυναίκα μου

 

Fender1019rr.jpg

 

Οταν την αγορασα ημουν μικρος και αμυαλος (μακρια μαλλια και λιγη γνωση, δηλαδη) και υποτιθεται οτι αγοραζα ενα vintage οργανο. Τελικα δεν ξερω τι ακριβως ειναι, αλλα παιζει καλυτερα απο οποιαδηποτε stratocaster εχω παιξει.

 

 

Ολες οι αλλες που περασαν ηταν γκομενιτσες που με κ***σανε αλλα παντα γυρναω πισω σ'αυτην.

 

Εχει 7 1/2 rosewood ταστιερα, ειναι 3 bolt on και μπαλατζαρει λιγο η κακομοιρα αλλα ειναι και πολλλλυ βαρια. Η μεση μου τα εχει παιξει. Αλλα δεν νομιζω οτι αυτη την κιθαρα θα την πουλησω ποτε

τσαμπα καιει η λαμπα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου