Προς το περιεχόμενο

Mad TV - Ray Charles, Pearl Jam, Creed Parody


Προτεινόμενες αναρτήσεις

 

 

 

Πάντα είχα την απορία άν η μουσική θα ήταν καλύτερη χωρίς τις υπέρ-επιτηδευμένες φωνές, χορούς, συμπεριφορές και στύλ γενικότερα :? . Και δέν το λέω συγκεκριμένα γι'αυτά τα συγκροτήματα, οι Pearl Jam είναι απο τα αγαπημένα μου εξάλλου. Απλά έχω την εντύπωση οτι πολλοί (άξιοι) καλλιτέχνες μετατρέπονται σε μονοδιάστατες καρικατούρες ανθρώπων. Για λόγους μάρκετινγ και ωστε να αποκτήσουν ταυτότητα ώς προιόν; Ή μήπως και για να αποκτήσουν ένα προσωπείο που θα τους προστατέψει απο τις παρενέργειες της δημοσιότητας; Τί λέτε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γενικώς συμφωνώ μαζί σου. Διαφωνώ μόνο στο θέμα των Pearl Jam. Δε νομίζω ότι ο Vedder κάνει κάτι επιτηδευμένα, ίσα ίσα που νομίζω ότι είναι και πολύ αυθόρμητος. Τουλάχιστον αυτή είναι η κρίση μου έχοντας δει τους Pearl Jam μια φορά live και όλα τα live που έχουν κυκλοφορήσει σε dvd, όπως και πολλά videos sto youtube. Επίσης πιστεύω ότι αν κάνεις μια βόλτα στο φόρουμ του συγκροτήματος θα δεις και θα διαβάσεις πολλά που αποδυκνύουν τα παραπάνω. ;)

 

Για την ιστορία πάντως οι Pearl Jam και οι Creed υπάρξει ξανά αντίπαλοι σε σατιρικού είδους εκπομπές. Ήταν αντίπαλοι στο celebrity deathmatch του MTV, όπου ο Vedder αναμετράται με τον τραγουδιστή των Creed γιατί τον αντιγράφει... :D :D :D

 

Να και το βιντεάκι... Απολαύστε τους!!!

 

The World Was A Mess But His Hair Was Perfect...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου