Προς το περιεχόμενο

Κάρτα Ηχου και συμπιεσμένα αρχεία ήχου


giop

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ΔΕΝ υπαρχει λογος να παρεις καρτα ηχου για την ακροαση μουσικης. Και με την on board μια χαρα εισαι.

Ειναι περιττο εξοδο.

 

Οσο για το καλωδιο, μπορεις δυστυχως να το δεις μόνο μόνος σου αν και λογικα δεν θα εχεις κανενα προβλημα.

Κill the wise one!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 59
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Θα το δοκιμασω το κόλπακι για το θορυβο,δεν το ήξερα.

Οπότε καρτούλα δεν παίρνω-ευτυχώς γιατι δεν μου περισσεύουν κιόλας- και παίρνω όποιο minijack βρω. Ευχαριστώ πολύ παιδιά για τις συμβουλές σας. Καλή συνέχεια!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα το δοκιμασω το κόλπακι για το θορυβο' date='δεν το ήξερα.[/quote']

 

ούτε και εγώ, τώρα το σκέφτηκα χαχα

 

ότι χρειαστείς εδώ είμαστε :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο την στιγμή που δεν έχεις μονιτορ ηχεία (γιατί, κακά τα ψέμματα, η altec lansing δεν βγάζει και τίποτα hi-fidelίστικο για ακροάσεις) λογικά δεν αξίζει τον κόπο να πάρεις πολύ καλή κάρτα ήχου. ΩΣΤΟΣΟ, μία εξωτερική κάρτα ήχου θα έχει σίγουρα καλύτερους D/A μετατροπείς που σημαίνει πιο πιστό ήχο, και ΛΙΓΟΤΕΡΕΣ παρεμβολές απο τους σκληρούς δίσκους, την κάρτα ήχου κλπ (είναι εύκολα αντιληπτές σε υψηλές εντάσεις). Αλλά εγώ θα λυπόμουν να δώσω λεφτά να πάρω κάρτα ήχου με balanced εξόδους για να μου ρίξει την ποιότητα το minijack line in και τα altec lansing ηχεία.

 

ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑ: Θα ακούσεις διαφορά, αλλά δεν αξίζει (κατά τη γνώμη μου πάντα)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι βέβαια δεν είναι μόνιτορ και δεν θα ηθελα, να σου πω την αλήθεια, να είναι μόνιτορ γιατί μια που δεν ασχολούμαι με σύνθεση κλπ ίσως ο ήχος των multimedia ηχείων να είναι πιο γλυκός στο αυτί μου.

απο την άλλη εγώ την εκτίμησα-παραδόξως- την έλλειψη οπτικών κλπ εισόδων,γιατί απ'οτι κατάλαβα δόθηκε το βάρος στην ουσία και όχι στις προσταγές του marketing. Τι θέλω να πω, σε συγκριση με άλλα "ακριβά" ηχεία -υπολογιστη πάντα!- ακούγονται πολύ καλά. πχ τα logitech σου δίνουν πληθώρα εισόδων για να χαίρεσαι και δεν έχουν καν tweeter... απ΄την άλλη τα mx5021 οχι επειδή εχουν tweeter και drivers πολυπροπυλαινιου,αλλά επειδή εχω ακούσει και τα logitech z-5400 είναι πολύ καλύτερα. Ούτε εγώ την είχα σε υπόληψη την altec lansing,αλλά διάβασα πολύ καλά λόγια για τα συγκεκριμένα και με την πρωτη ευκαιρία έδιωξα τα creative των 50 ευρω... Οπότε απ'οτι κατάλαβες ένας καημένος είμαι και γω που ήθελα να ακούω καλύτερα τη μουσικούλα μου... δεν είμαι και ο Κορκολής lol...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να

απο την άλλη εγώ την εκτίμησα-παραδόξως- την έλλειψη οπτικών κλπ εισόδων' date='γιατί απ'οτι κατάλαβα δόθηκε το βάρος στην ουσία και όχι στις προσταγές του marketing.[/quote']

 

Βασικά δεν είναι επιταγές του μαρκετιγκ το να έχεις οπτικές εισόδους και άλλα καλούδια!

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είπα οτι οι οπτικες ειναι επιταγη του μαρκετιγκ,αλλά το να τις βάλεις σε ηχεια υπολογιστη χωρις tweeter και με "μπουκωμένο" ηχο πιστεύω πως μάλλον είναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απλά θα μπορούσε από την άλλη να είναι το 1ο βήμα προς την ολική αναβάθμιση του ήχου του υπολογιστή. Και εννοείται πως αν δεν έχεις όλα τα υπόλοιπα μηχανήματα (μια αλυσίδα είναι όλα) και δεν σκοπεύεις να τα πάρεις, τότε εννοείται πως θα πας σε κάτι πιο απλό.

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου