Προς το περιεχόμενο

Klaus Nomi - τον γνωρίζετε;


elavd

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αφιερωμένο στους μεγαλύτερους της παρέα:

 

289775.jpg

 

Προσωπικά πρωτοάκουσα αυτή την περίεργη φωνή σε αυτή τη διαφήμιση του Campari (κάπου στα μέσα τις δεκαετίας του '80):

 

 

Δείτε τον live:

 

 

Και διαβάστε αν θέλετε και μερικά πράγματα για αυτόν:

 

http://en.wikipedia.org/wiki/Klaus_Nomi

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mε αυτον τον τυπο...μεγάλωσα! Απ τα βινυλια του πατερα μου τα δικα του ηταν το αγαπημενο μου!Απο 3ων χρονων που ηξερα να χειριζομαι πικαπ τον ακουγα ολη μερα!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φωνή φαλτσέτο' date=' δεν θα το έλεγα "περίεργο"

 

και ο τύπος των Tigerlillies το ίδιο κάνει[/quote']

 

Ναι βρε...

Δεν είπαμε ότι δεν το κάνουν και άλλοι (αν και οι Tigerlillies είναι πολύ πρόσφατο "φρούτο" σε σχέση με αυτόν).

 

Απλά όπως και να έχει εμένα μου αρέσει ;)

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

όλοι οι άνθρωποι μπορούν να το κάνουν, αλλά στους περισσότερους ακούγεται αστείο και, τελικά, κακόφωνο, ο Νόμι το έκανε τέλεια και διακρίθηκε

 

α, και ο Wim Mertens το κάνει συστηματικά (ΟΤΑΝ τραγουδάει)

 

θυμάμαι που προσπαθούσα να πίσω φίλο μου που αγαπούσε ιδιαίτερα τον Μέρτενς ότι τραγουδούσε ο ίδιος κι όχι κάποια κοπέλα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τον Nomi τον είχαμε πρωτοδεί σε μία ειδική προβολή της ταινίας "Urgh! A Music War" μαζί με πολλούς άλλους της εποχής. Είχε αντιμετωπιστεί ως "φρούτο" και είχε δεχτεί πολύ σκληρή κριτική από τον μουσικό τύπο εκείνης της περιόδου, ο οποίος ήταν ιδιαίτερα επιφυλακτικός απέναντι σε όλους όσους χρησιμοποιούσαν πολύ θεατρικό λουκ - βλέπετε, τα διδάγματα του πανκ ήταν ακόμη πολύ πρόσφατα.

 

Υποθέτω πως σήμερα (μετά από όλα αυτά που έχουν δει τα μάτια μας) ο άνθρωπος δεν φαντάζει και τόσο χάλια.

 

Υ.Γ. το πιο γνωστό φαλτσέτο της εποχής μας είναι ο τραγουδιστής των Sigur Ros.

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υποθέτω πως σήμερα (μετά από όλα αυτά που έχουν δει τα μάτια μας) ο άνθρωπος δεν φαντάζει και τόσο χάλια.

 

Αυτό δεν το ΄πιασα κυρ-μοντουλατορα.

Αν εννοείς εμφανισιακά τότες οκ, μαζί σου.

Bagpipes are louder than banjos.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πω πω.τι μου θυμισατε!χεχε ημουν πολυ πιτσιρικας οταν εβλεπα αυτη την διαφημηση,και δεν ηξερα καν οτι ειναι αντρας!Αλλα κανενα ολα τραγουδι υπαρχει?γιατι και στα δυο βιντεο ειναι το ιδιο.παντως ΤΩΡΑ μπορει να μην ειναι φοβερο το φαλτετο που κανει και να μην σας κανει εντυπωση,αλλα για ΤΟΤΕ ηταν κατι περιεργο και πρωτοτυπο!Και η ολη του η σκηνικη παρουσια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάεχει και ένα DVD με την ιστορία του...έχει μια σκηνή που κάνει backing vocals στον David Bowie...φυσικά και οι 2 με φούστες...

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου